Clicks1.9K
pl.news
1

Nowy dogmat duszpasterski: duchowny wydalony

Urodzony w Polsce ksiądz Janusz Rogiński (49), proboszcz parafii St. Gabriel's w Burlington w Kanadzie, został wydalony z diecezji Hamilton przez biskupa Douglasa Crosby'ego.

To jego "duszpasterskie podejście do pandemii" doprowadziło do tego, powiedział Roginski portalowi LifeSiteNews.com. Nie podał on szczegółów.

20 kwietnia Rogiński publicznie sprzeciwił się wywieszeniu flagi homoseksualnej przed szkołami miasta w czerwcu, co wsparła diecezja Hamilton.

Określił flagę homoseksualną jako "znak podziału, kontrowersji, skandalu dla katolików i znak promocji grzechu" i zasugerował, że szkoły powinny raczej poświęcić czerwiec Najświętszemu Sercu i miłości Chrystusa, która jest "wszech-włączająca".

Jednak eliminacja Rogińskiego została już rozstrzygnięta miesiąc wcześniej. St. Gabriel's było znanym miejscem dla katolików. Biskup Crosby prawdopodobnie teraz to zmieni.

RRogińskizostał przyjęty przez sąsiednią diecezję St. Catharines.

Grafika: Janusz Roginski, Livestream, #newsMouulwtvjd

Weronika....S
Do Kościoła wtargnęli jego wrogowie. Na dzień dzisiejsi posiadają wielką władzę i eliminują prawych kapłanów. To największy kryzys kapłaństwa i największe prześladowanie kapłanów wewnątrz instytucjonalnego Kościoła.