Clicks1.1K
olek19801
114

Szumowski nie chce ujawnić nazwisk ekspertów, którzy doradzają mu ws. epidemii.

nczas.com/…/szumowski-nie-c…

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu ZET. Szef resortu zdrowia był pytany o ekspertów, którzy doradzają rządowi przy podejmowaniu decyzji w związku z ogłoszoną epidemią koronawirusa.
Szumowski uchylał się jednak od odpowiedzi. – Nazwisk oczywiście nie będę wymieniał, bo to są osoby prywatne. Natomiast to są eksperci z szeregu uczelni i instytucji, takich jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Państwowy Zakład Higieny (PZH) – mówił minister.
Ale oni pracują społecznie, czy jednak są wynagradzani przez Ministerstwo Zdrowia? – dopytywała redaktor Lubecka.
Szef resortu zdrowia zapewnił, że eksperci „w większości pracują społecznie”. – To są naukowcy, którzy tworzą modele, analizują. Rozmawiam z nimi regularnie. Publikują. Dzwonię do nich, oni do mnie. Pytam się o pewne przebiegi i o pewne wątpliwości pokrętnie wyjaśniał Szumowski.
Tak jak to z ekspertami. Jak ja byłem przez lata, jestem, profesorem medycyny, to do mnie dzwonili różni ludzie, pytając o wyjaśnienia wątpliwości. Tak samo ja teraz korzystam z porad epidemiologów – twierdził.
To są osoby prywatne i nie wiem, czy chciałyby publicznie funkcjonować. Można zadzwonić do instytucji, zapytać się, kto doradza. Ja tutaj nie jestem od tego, żeby osoby prywatne, które nie są osobami publicznymi, wskazywać – dodał.
Wokół decyzji rządu narosło wiele wątpliwości. Utajnienie nazwisk ekspertów, którzy mają doradzać w podejmowaniu kolejnych kroków w procesie „odmrażania gospodarki” oraz modeli, które opracowali, z pewnością ich nie rozwieje. Może natomiast skłonić do stawiania kolejnych pytań.
Jednak najprawdopodobniej pozostaną one bez odpowiedzi. „Przypominam, że pytałem o to już kilka tygodni temu @MZ_GOV_PL i dostałem wymijającą odpowiedź. Teraz min. Szumowski twierdzi, że to «prywatne osoby». Nie, jeśli ktoś współtworzy politykę rządu, to nie jest «prywatną osobą»” – napisał Łukasz Warzecha.
Wcześniej, o zmianę modelu walki z epidemią w Polsce apelował do rządu były szef NFZ i polityk Porozumienia Andrzej Sośnierz. Jak mówił, ten który wybrał rząd Morawieckiego, jest „najgorszy z możliwych”. Ponadto generuje ogromne koszty.
Z kolei polityk Konfederacji Sławomir Mentzen podkreślał, że aby zoptymalizować jakiś model, trzeba go poddać krytyce na forum naukowym. Rząd jednak nie publikuje modeli, na podstawie których podejmuje decyzje.
Jest nawet hipotetyczna możliwość, że oni w ogóle żadnych modeli nie mają, działają całkowicie na ślepo, co niestety też należy brać pod uwagę – zaznaczył Mentzen.
Źródła: Radio ZET/Twitter/nczas.com
za
dakowski.pl/index.php
olek19801
Ministerstwo "Zdrowia" ujawniło ekspertów doradzających rządowi w sprawie Covid-19. Lista 20 nazwisk.

[Kto zna tych ludzi? Proszę o dane, osiągnięcia. Ale należy zapisać – dla przyszłych procesów sądowych. Mirosław Dakowski]
nczas.com/…/ministerstwo-zd…

Ministerstwo Zdrowia udostępniło w piątek wykaz ekspertów, zaangażowanych w opracowywanie analiz dot. COVID-19, z których korzysta kierownictwo…More
Ministerstwo "Zdrowia" ujawniło ekspertów doradzających rządowi w sprawie Covid-19. Lista 20 nazwisk.

[Kto zna tych ludzi? Proszę o dane, osiągnięcia. Ale należy zapisać – dla przyszłych procesów sądowych. Mirosław Dakowski]
nczas.com/…/ministerstwo-zd…

Ministerstwo Zdrowia udostępniło w piątek wykaz ekspertów, zaangażowanych w opracowywanie analiz dot. COVID-19, z których korzysta kierownictwo resortu.
W przestrzeni publicznej pojawiły się oceny, że ministerstwo ukrywa, kto doradza rządowi. Minister Łukasz Szumowski był o to pytany w tym tygodniu m.in. w Radiu Zet. Stwierdził wówczas, że nie ujawni nazwisk ekspertów, bo nie są to osoby publiczne i nie wie, czy życzyłyby sobie przekazania takiej informacji. Akcentował jednocześnie, że są to specjaliści z szeregu renomowanych uczelni i instytucji.
W piątek ministerstwo udostępniło PAP dane ekspertów zaangażowanych w prace modelowania epidemiologicznego dla COVID-19. Zespół przygotowuje analizy i doradza ministrowi Szumowskiemu.
W informacji resortu wymienieni zostali:
– dr hab. Magdalena Rosińska, prof. Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, Zakład Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru,
– dr Daniel Rabczenko, Zakład Monitorowania i Analiz Stanu Zdrowia Ludności, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny,
– prof. Anna Gambin, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Uniwersytet Warszawski
– dr hab. Ewa Szczurek, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Uniwersytet Warszawski
– dr hab. Błażej Miasojedow, Wydział Matematyki, Informatyki I Mechaniki, Uniwersytet Warszawski
– dr Krzysztof Gogolewski, Wydział Matematyki, Informatyki I Mechaniki, Uniwersytet Warszawski
– dr hab. Tyll Kruger, prof. Politechniki Wrocławskiej, Wydział Elektroniki, Kierownik Grupy MOCOS (Modelling Coronavirus Spread)
– dr Marek Bawiec, Wydział Elektroniki, Politechnika Wrocławska, Grupa MOCOS
– Marcin Bodych, Wydział Elektroniki, Politechnika Wrocławska, Grupa MOCOS
– dr Agata Migalska, Grupa MOCOS
– dr Tomasz Ożański, Wydział Elektroniki, Politechnika Wrocławska, Grupa MOCOS
– dr inż. Franciszek Rakowski, kierownik zespołu Modelu epidemiologiczny Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Uniwersytetu Warszawskiego
– Karol Niedzielewski, Zespół Modelu epidemiologicznego, ICM UW
– dr Łukasz Górski, Zespół Modelu epidemiologicznego, ICM UW
– dr Jakub Zieliński, Zespół Modelu epidemiologicznego, ICM UW
– dr Jędrzej Nowosielski, Zespół Modelu epidemiologicznego, ICM UW
– dr Magdalena Gruziel-Słomka, Zespół Modelu epidemiologicznego, ICM UW
– Marcin Semeniuk, Zespół Modelu epidemiologicznego, ICM UW
– dr Rafał Bartczuk, Zespół Modelu epidemiologicznego, Katolicki Uniwersytet Lubelski
– dr Jan Kisielewski, Zespół Modelu epidemiologicznego, Uniwersytet w Białymstoku.
dakowski.pl/index.php
przeciwherezjom
Ja, ja wiem!!! Doradza: szatan, antychryst, gates i ... spólka z.o.o
predex
Zauważcie ,że oni ( lobby farmaceutyczne)maja juz swoje uczelnie , swoich profesorow, swoich ordynatorow, oni ustawiaja wszystkich co rządzą medycyną , to juz nie jest tylko przedstawiciel firmy w samochodzie, oni maja swoich przedstawicieli, ordynatorów, profesorow, ministrow szefow sanepidow.

To jeden z ich dealerów.
predex
Najlepiej tych ekspertow poznać po przeplywach finansowych na jego koncie, z 5000pln do 40 mln, to ujawnil Stonoga i Potocki.

Ten kto placi , ten wymaga, stara zasada, ale skąd niejaki Zioberek ma to wiedzieć , oni tylko symuluja państwo ,śledztwa smoleńskie , reformy, jedno wielkie oszustwo PO PIs i konederacji, kolejna ekipka , dostawa czosnku na polki ryneczek cha chja bncha

I znowu dr Jasko…More
Najlepiej tych ekspertow poznać po przeplywach finansowych na jego koncie, z 5000pln do 40 mln, to ujawnil Stonoga i Potocki.

Ten kto placi , ten wymaga, stara zasada, ale skąd niejaki Zioberek ma to wiedzieć , oni tylko symuluja państwo ,śledztwa smoleńskie , reformy, jedno wielkie oszustwo PO PIs i konederacji, kolejna ekipka , dostawa czosnku na polki ryneczek cha chja bncha

I znowu dr Jaskowski ma racje , ekipy czosnkowe sie zmieniaja a eksperci pozostaja ci sami, de facto oni opanowali rownierz radyjko i tv trwam , a X Rydfzyk nie rozumie dlaczego ludzie nie wracaja do kościola, cha cha cha, przeciez to xsiądz ich od kilku lat5 szkioli ,że najbardziej zaraza kościoł.
. Xyz.
Jednym z ekspertów jest zapewne jego brat drugim Gates , dlatego nie chce ujawnić.
Posoborowe absurdy
I oto trzeba naciskać Szumowskiego. Jakich ekspertów słucha. Choć wiadomo, już od 2016/2017 r, że jego "ekspertem", promotorem JEST BILL GAETS - posłuchaj - "Robert Wasilewski: Impact 2017 w Krakowie - implementacja przez Szydło i Szumowskiego planów Gates'a" www.youtube.com/watch
MementoMori+++
Żenada z nimi. Obawiam się że ten pan nie zmądrzeje, nie będzie miał również odwagi aby się przyznać do błędu i mam obawy ze będzie to jak w przypadku w przeszłości gdzie się skończyło jakimś tam ludobójstwem, bo skoro prawdy ideolodzy nie odważyli się powiedzieć to musieli zginąć Ci niewinni którzy prawdę wiedzieli, aby nie mieli wyrzutów... A historia lubi się powtarzać, jeszcze jak są jakieś …More
Żenada z nimi. Obawiam się że ten pan nie zmądrzeje, nie będzie miał również odwagi aby się przyznać do błędu i mam obawy ze będzie to jak w przypadku w przeszłości gdzie się skończyło jakimś tam ludobójstwem, bo skoro prawdy ideolodzy nie odważyli się powiedzieć to musieli zginąć Ci niewinni którzy prawdę wiedzieli, aby nie mieli wyrzutów... A historia lubi się powtarzać, jeszcze jak są jakieś niejasności i sekrety przed obywatelami... Jeszcze obywatele mogli by mieć słuszne obawy
Prawda inside
Bo musiałby powiedzieć Bill Gates
PiotrM
Tymoteusz
Min. Łukasz Szumowski ma adekwatne nazwisko: Szumowina...
olek19801
Polacy nie chcą przymusowych szczepień!
www.youtube.com/watch
One more comment from olek19801
olek19801
Może nie działają na ślepo ale są na czyimś pasku, który zacisnął się na ich szyi...