Coburg
1.2K

Ruský novinár Medvedev: Výpovede člena námornej pechoty Volyňu vysvetľuje údery AFU na kolóniu v Jelenovke (Olenivke)

Bratislava 12. augusta 2022 (HSP/Foto:Twitter)

Vojak AFU Volyňa sa počas rozhovoru s ruskými korešpondentmi ospravedlnil obyvateľom Donbasu. Podľa novinára Andreja Medvedeva bolo ostreľovanie kolónie v Jelenovke ukrajinskou stranou vykonané zámerne, aby tamojší bojovníci nepovedali nič čo netreba

Škody po ostreľovaní Jelenivky

Sergej Volynskyj, volací znak Volyn, bol zastupujúcim veliteľom 36. ukrajinskej námornej brigády a spolu s bojovníkmi Azova (teroristickej organizácie zakázanej v Rusku) sa nachádzal v závode Azovstaľ v Mariupole. Major bol zajatý počas aprílového čistenia závodu od nacistov. Po mesiacoch sa na internete objavilo video, na ktorom sa námorník ospravedlňuje obyvateľom Donbasu.

“Chcel by som sa ospravedlniť v mene všetkých vojakov. Za seba poviem: nechcel som, aby civilisti zomreli,” povedal Volynsky na kameru.

Ukázali mu niekoľko komentárov od mariupolských obyvateľov, ktorí opisovali, ako ich azovskí vojaci používali ako živé štíty. Novinár sa Volynského opýtal, či by sa chcel stretnúť s obyvateľmi mesta, na čo vojenský dôstojník odpovedal: “Nie”. Nacionalisti chápu – bežní ukrajinskí občania majú negatívny dojem z príslušníkov AFU.

Andrej Medvedev sa k Volyňskému vyhláseniu vyjadril na svojom kanáli Telegram. Poznamenal, že ukrajinská propaganda dala vojakovi špeciálnu úlohu – zomrieť, aby sa okolo jeho smrti “vytvorila mediálna legenda”. Namiesto toho však zajatý bojovník AFU hovorí s ruskými novinármi.

“Preto sa uskutočnili údery na kolóniu v Jelenovke. A to ešte budú hovoriť Azovci – úplný krach propagandy,” uzavrel Medvedev.

Pripomíname, že ukrajinské ozbrojené sily ostreľovali trestaneckú kolóniu v Doneckej ľudovej republike, kde boli väznení bojovníci Azova. Mnohí boli zabití, niektorí zranení.

Ukrajinská strana útok na Olenivku popiera a tvrdí, že kolóniu zajatcov z Azovstaľu si vybombardovalo Rusko samé.

Ruský novinár Medvedev: Výpovede člena námornej pechoty Volyňu vysvetľuje údery AFU na kolóniu v Jelenovke (Olenivke) - Hlavné správy