pl.news
14K

Neo-Kardynał sprzeciwia się amazońskiej ideologii Franciszka

W Mongolii jest 1200 katolików i dziesięć razy więcej szamanów, donosi Neo-Kardynał Ułan Bator, Giorgio Marengo, lat 47, (ReligionEnLibertad.com, 14 czerwca).

Szamanizm jest chroniony przez mongolską konstytucję. Pełniący rolę egzorcysty Marengo jest świadomy powiązań pomiędzy szamanizmem i satanizmem.

Kardynał przywołuje "typowe sytuacje, w których osoby niebędące chrześcijanami prosiły go uwolnienie od diabła". Jednakże w takich wypadkach rodzi się pytanie - czy egzorcyzm może podziałać na kogoś, kto nie był ochrzczony? Sam Marengo podkreśla, że "najlepszą metodą" walki z diabłem jest modlitwa, Eucharystyczna adoracja i otaczanie czcią Matki Bożej.

Podejście Marengo do szamanizmu jest przeciwstawne do Adhortacji Franciszka Querida Amazonian 78, w której to padają słowa - "Nie śpieszmy się z przypinaniem łatki zabobonu lub pogaństwa do praktyk religijnych, wynikających spontanicznie z życia ludzi".

Odnosząc się do amazońskiego szamanizmu Franciszek utrzymuje - "Duch Święty może pracować ponad różnicami" (106), a my powinniśmy akceptować "święte teksty innych religii i społeczności religijnych" (107).

#newsWglepvkknd

fartuszniak leszek
Uroczystość Najświętszej Krwi Pana Jezusa A. D. 2022
transmisja na żywo:
=> ChristusVincit-TV Telewizja Internetowa /ks. dr hab. Piotr Natanek/ - POZOSTAŁE RETRANSMISJE