Clicks3.4K
agnieszka
3

Czy tak będzie niedługo również w Polsce?

Kard. Oswald Gracias odwiedził w więzieniu kanadyjską obrończynię życia. Mary Wagner została skazana za to, że wchodziła do klinik aborcyjnych w Toronto i napotkanym tam kobietom mówiła o skutkach aborcji, próbując nakłonić je do zmienny decyzji.

W uzasadnieniu wyroku sędzia podkreślił, że „kobieta nie respektuje prawa obowiązującego w Kanadzie i kieruje się jakimś wyższym prawem”. „Zarówno Pani, jak i Pani Bóg mylicie się. Nie możecie swym postępowaniem dokładać dodatkowych cierpień innym ludziom” – stwierdził sędzia.

Po spotkaniu z Mary Wagner indyjski kardynał, który należy do grona ośmiu najbliższych współpracowników Papieża mających mu pomóc zreformować Kurię Rzymską, wyznał, że jest pod wrażeniem jej ogromnej wiary, a zarazem prostoty i bijącego od niej pokoju. „Franciszek wielokrotnie mówił o konieczności dawania świadectwa Ewangelii także pośród trudności."

Przy okazji wizyty kard. Graciasa, do której doszło 9 sierpnia, kapelan kanadyjskiego więzienia poinformował, że kilka kobiet postanowiło zrezygnować z planowanej aborcji. Zmieniły decyzję po tym, jak się dowiedziały, że Mary Wagner za swe wystąpienia na rzecz życia została skazana na więzienie.

Read more: www.pch24.pl/kanada--kardyna…
LovVal
😇 👍 🙏
Nemo potest duobus dominis servire !
Kard. Oswald Gracias odwiedził w więzieniu kanadyjską obrończynię życia.

Mary Wagner została skazana za to, że wchodziła do klinik aborcyjnych w Toronto i napotkanym tam kobietom mówiła o skutkach aborcji, próbując nakłonić je do zmienny decyzji.
jadwiska
„Franciszek wielokrotnie mówił o konieczności dawania świadectwa Ewangelii także pośród trudności." 👍 😇 😇 🙏 🙏 🙏