Clicks1.9K
Otec Eirene
1

Kedy sa začala II. svetová vojna podľa Panny Márie.

Kedy sa začala II. svetová vojna podľa Panny Márie.
o. Eirene
2. sep. 2019

V tieto dni si mnohé články pripomínajú 80. výročie začiatku II. svetovej vojny. Wikipédia, napríklad, nám hovorí, že za začiatok vojny v Európe sa "všeobecne" pokladá 1. september 1939. Pritom sa poznamenáva, že Anglicko a Francúzsko vyhlásili vojnu Nemecku 3. septembra 1939.
Avšak Panna Mária nám vo Fatime hovorí, že vojna sa začne "za pontifikátu Pia XI.". Pápež Pius XI. zomrel 10. februára 1939 (pápežom od 6. feb. 1922).
12. marca 1938 bol "anšlus", ozbrojené sily Nemecka, Wehrmacht, obsadili Rakúsko. Bol to prvý akt Hitlerovej expanzie. Teda vojna sa naozaj ZAČALA za Pia XI.
Takže treba rozlišovať medzi reálnym ZAČATÍM II. svetovej vojny a formálnym VYHLÁSENÍM vojny.

Panna Mária nehovorí o "vyhlásení" vojny, ale o začatí vojny.
Ja si myslím, že Ona má pravdu.
II. svetová sa ani nezačala, ani nebola vyhlásená 1. septembra 1939.

Pre úplnosť pridávam text II. fatimského tajomstva:

2. časť tajomstva - Slová Panny Márie

- Vtedy nám Panna Mária povedala: «Videli ste peklo, kam sa dostávajú duše úbohých hriešnikov. Aby ich zachránil, Boh chce vo svete zaviesť úctu k môjmu Nepoškvrnenému Srdcu. Ak ľudia urobia, čo vám poviem, veľa duší sa zachráni a bude mier. Vojna sa chýli ku koncu. Ale ak ľudia neprestanú urážať Boha, za pontifikátu Pia XI. začne iná, ešte horšia. Až uvidíte noc ožiarenú neznámym svetlom, vedzte, že to je veľké znamenie, ktorým Boh dáva najavo, že ide trestať svet za jeho zločiny prostredníctvom vojny, hladu, prenasledovania Cirkvi a Svätého Otca. Aby sa tomu zabránilo, prídem požiadať o zasvätenie Ruska môjmu Nepoškvrnenému Srdcu a o zmierne sväté prijímania počas prvých sobôt. Ak sa moja žiadosť splní, Rusko sa obráti a bude mier. Ak nie, Rusko rozšíri svoje omyly po svete, spôsobí vojny a prenasledovanie Cirkvi. Dobrí budú umučení, Svätý Otec bude veľa trpieť, rôzne národy budú zničené. Nakoniec moje Nepoškvrnené Srdce zvíťazí. Svätý Otec mi zasvätí Rusko, ktoré sa obráti, a svetu bude daná určitá doba mieru.

3. časť fatimského tajomstva - Slová Panny Márie

V Portugalsku sa vždy zachová dogma viery…atď. (pokračuje tretia časť tajomstva)

To "neznáme svetlo" bolo v noci z 25. na 26. januára 1938. Vtedy v Ľubľanke vyšetrovali istého Rakovského (trockistu), ktorý navrhol Stalinovi, aby Rusko navrhlo Nemecku, že zaútočia na Poľsko a podelia si ho. Tam sa vlastne rozhodlo o II. svetovej vojne, preto nie náhodou to "neznáme svetlo" bolo práve v taký nevýznamný dátum. Niet tu miesta to rozvádzať. Kto vie anglicky alebo rusky, môže si to prečítať na nasledujúcich linkách:

Red Symphony - Revelations of Trotskyist Rakovsky

Красная симфония - И. Ландовский
fatima.org vyhľadávanie: Rakovsky unknown light

Tento článok na mojej stránke:
sites.google.com/…/kedy-sa-zacala-…
Peter(skala)
Velmi dobre vysvetlene a dokonca to má paralelu s 3 svet.vojnou, pretože pp.František hovorí, že 3 svet.vojna už začala. Mnohí ludia tomu nechapu, lebo maju predstavu o svetovej vojne, že musí sa bojovať všade a určite v celej europe, avšak to už je zaverečná fáza.

1.fáza sa začala a je otazne, kedy nastane posledná-zaverečná.