Clicks2.5K
pl.news
12

Ubogi Bergoglio jeździ takówką

Kardynał Bergoglio odwiedził średniowieczny Pałac Papieski w Viterbo we Włoszech, na krótko przed tym, jak został papieżem w 2013 roku, powiedział podczas konferencji prasowej ksiądz Emanuele Germani, ordynariusz diecezji Viterbo.

Pierwsze konklawe odbyło się właśnie w Viterbo. W latach 1268-1271 zgromadzeni tam kardynałowie nie mogli się zdecydować, kogo wybrać na papieża. Mieszkańcy odsłonili więc dach pałacu papieskiego, wrzucili do niego śmieci, a kardynałów zamknęli pod kluczem (cum clave). To skłoniło ich do wyboru Grzegorza X.

Co ciekawe, biedaczyna Bergoglio przyjechał drogą taksówką, która musiała go kosztować około 130 euro, podczas gdy bilet autobusowy to niecałe 20 euro.

Grafika: © wikicommons, CC BY-SA, #newsZqmtytzqbu
Posoborowe absurdy
PATRZ UWAŻNIE NA TO MAKABRYCZNE WID0WISKO z 2016, które spełnia się na naszych oczach- Satanistyczne rytuały na otwarciu tunelu Gotthard - relacja. Ewidentnie papież Franciszek jest przedstawiony w tym widowisku, który bierze udział w "kowidowej hucpy"
Darian Majochim Anczurajan shares this
111
Wictor Alvarez
No i co z tego? Jeśli jechali w 2-3 osoby to wychodzi już o wiele taniej. Ten sposób argumentacji doprowadzi do tego, że za chwilę będziesz pisać, iż "biedaczyna Bergoglio" mieszka w jednym z najdroższych miejsc w Rzymie. Zostaw infantylizm.