uk.news
17

Єпископи США: Франциск - авторитарний, безжалісний розкольник

Френсіс Майєр, багаторічний помічник монсеньйора Чарльза Чапута, колишнього архиєпископа Філадельфійського, опублікував книгу "Справжня сповідь: Голоси віри з життя в Церкві".

Вона містить інтерв'ю з американськими єпископами, які, звичайно, повинні залишатися анонімними.

Один єпископ каже Майєру, що "Папа повинен бути принципом єдності в Церкві; натомість Франциск пропагує двозначність, яка живить поділ" (NcrOnline.org, 10 червня).

Інший єпископ сказав про Франциска: "Його неприязнь до Сполучених Штатів та їхніх єпископів очевидна і невиправдана. Його манера поведінки авторитарна. І показово, що за час його перебування на посаді в цій єпархії не з'явився жоден семінарист, натхненний Франциском. Церква, яка перебуває під тиском, потребує кращого".

Третій єпископ віддає Франциску належне за нібито "реформування" фінансів Ватикану: "Я думаю, що його манера управління насправді досить безжальна. Він послаблює авторитет папської канцелярії".

"Франциск, здається, має навколо себе оточення з некорисною ідеологією і програмою, а також дуже негативним ставленням до Сполучених Штатів", - каже четвертий єпископ.

Переклад зі штучним інтелектом