Coburg
330

Zacharovová oznámila podmienku prerušenia vzťahov medzi Ruskom a Spojenými štátmi

Sergej Lebedev

14.08.2022 19:14


Stane sa tak, ak Spojené štáty uznajú Ruskú federáciu ako „krajinu sponzorujúcu terorizmus“.

© Foto: MZV Rusko, Globallookpress

Prečítajte si nás na:

Ak je Rusko uznané ako „krajina sponzora terorizmu“ v USA, možno zabudnúť na vzťahy medzi krajinami. Uviedla to oficiálna zástupkyňa Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Maria Zacharova. Zároveň dodala, že dúfa v pochopenie tejto skutočnosti zo strany amerických úradov.

„Hovorili sme o tom nielen ústne, ale tieto komentáre sme zverejnili aj písomne a dokonca sme ich preložili do angličtiny. Všetko bolo opakovane povedané,“ povedal diplomat v programe „Večer s Vladimírom Solovyovom“ na televíznom kanáli Rusko-1.
Pripomeňme, že už skôr lotyšský parlament vyhlásil Rusko za „krajinu sponzorujúcu terorizmus“ a vyzval krajiny Európskej únie, aby prestali vydávať víza občanom Ruskej federácie. Lotyšská Saeima tiež vyzvala európske krajiny, aby posilnili protiruské sankcie.
Ešte predtým lotyšské veľvyslanectvo v Ruskej federácii oznámilo pozastavenie vydávania víz ruským občanom. Diplomatická misia Lotyšskej republiky vo vyhlásení uviedla, že prijímanie žiadostí o povolenie vstupu Rusov do krajiny je uzavreté na dobu neurčitú.

Захарова озвучила условие разрыва отношений между Россией и США