Clicks1.6K
pl.news
6

Czy Franciszek właśnie zaatakował niemiecką "drogę synodalną"?

Franciszek jest "niezmiernie smutny" widząc wspólnotę, która idzie złą drogą, myśląc, że Kościół jest budowany poprzez spotkania "jak partia polityczna".

Zauważył to w komentarzu nie na temat na swojej środowej audiencji 25 listopada, która była transmitowana na żywo z Biblioteki Apostolskiej.

Franciszek wypowiedział się przeciwko dokonywaniu zmian według większości lub mniejszości "jak synod, na drodze synodalnej", gdzie "Ducha Świętego nie ma".

"Droga Synodalna" to 230-osobowa grupa dyskusyjna biskupów niemieckich, która powstałą 1 grudnia 2019 roku i dąży do zmian w Kościele na wzór anglikański.

#newsWysipsmbiw
Wieczne Odpoczywanie Amen
wacula25wp.pl
baranek Papież głosi o synodalną drogę odnowy Kościoła. Dotyczy ona takich zagadnień jak władza, moralność seksualna, życie prywatne księży itp .A Kościół katolicki który znajduje się w kryzysie z powodu malejącej liczby wiernych i przypadków molestowania nieletnich przez księży, dostrzega konieczność wprowadzenia zmian. Mają one nastąpić w formie synodalnej drogi odnowy. Do dyskusji w tej …More
baranek Papież głosi o synodalną drogę odnowy Kościoła. Dotyczy ona takich zagadnień jak władza, moralność seksualna, życie prywatne księży itp .A Kościół katolicki który znajduje się w kryzysie z powodu malejącej liczby wiernych i przypadków molestowania nieletnich przez księży, dostrzega konieczność wprowadzenia zmian. Mają one nastąpić w formie synodalnej drogi odnowy. Do dyskusji w tej sprawie właśnie włączył się także papież Franciszek, który w liście przestrzegł katolików przed podejmowaniem nieprzemyślanych kroków i działaniem na własną rękę. Proszę zauważyć że rezultatem synodu nie jest dokument, bo dokumentów mamy już pełno. Nie wiem czy na zewnątrz przyniesie on jakiś owoc, ale w nas powinien. Ale to musi pracować w naszych sercach, to my przede wszystkim jesteśmy odbiorcami tego . I tu trzeba modlitwy i prośby o światło. No jest jeszcze wiele innych problemów do rozwiązania to fakt?????????
wlowoj
Jego mowa nie jest tak=tak a nie=nie. Niestety.
wacula25wp.pl
JAK MOŻESZ TAK MÓWIĆ na papieża-kk
baranek
Sam zachęcal do synodalnosci
marcys.td
Obłudnik