Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks27
uk.news

"Відкритий лист" Уеллі лише погіршує ситуацію

7 жовтня кардинал Марк Уелле опублікував "відкритий лист" у відповідь на заклик архієпископа Вігано, який звернувся з проханням "встати на сторону сил добра" у вересні цього року, закликаючи розповісти правду про справу кардинала Маккерріка. Однак, кардинал Уеллі вважав за краще встати на сторону беззаперечного потурання особистим бажанням Папи Франциска.

Уеллі називає заяви Вігано "неспроможними і надмірно непорядними" через те, що "вони підривають репутацію послідовників апостолів".

Він "дуже сильно" сумнівається в тому, що Папа Франциск був зацікавлений в бесіді з Вігано в червні 2013 року, пояснюючи це тим, що, як і Уеллі, Маккерріку було вже 82 роки, а Папа Франциск був перевантажений загальною кількістю інформації, отриманої від інших нунціїв протягом дня.

Уеллі визнає, що, будучи префектом Конгрегації у справах єпископів, він ніколи не повідомляв Папі Франциску про проблеми Маккерріка до недавнього часу.

Крім того, він ставить під сумнів заяву Вігано про те, що Бенедикт XVI наклав "санкції" на Маккерріка (граючи в слова). За його версією: "Колишній кардинал, який пішов у відставку в травні 2006 року, отримав рекомендацію відмовитися від поїздок та участі в публічних заходах, щоб не провокувати нові чутки про свою особистість".

Він заявляє про те, що у Ватикану (нібито) не було "достатніх доказів порушень Маккерріка. Він звинувачує нунціатуру Вашингтона за відсутність "актуальної і гранично ясної" інформації по цій справі.

Проте, Уеллі задається питанням про те, як Маккерріку вдалося побудувати таку кар'єру. (Відповідь дуже проста - він ліберал, який користувався підтримкою ЗМІ та представників церкви).

Велику частина листа Уеллі складають особисті нападки на Вігано, перемішані з похвалою на адресу Папи Франциска, якого Уеллі називає "видатним пастором, чуйним батьком і пророчою благодаттю для всієї церкви і цілого світу".

Зображення: Marc Ouellet, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsPiomwcrgda