Clicks3
jili22

Araftaki Ruhlar İçin En Faydalı Uygulamalardan Bazıları

NS. - Sadakanın çeşitli biçimleri vardır: Fakir, hasta, nasihat ekmeği verdiğimiz cahil, teselli ettiğimiz musibet, yükselttiğimiz kırık kalpler. Fakirlerin bereketi, kefaret ateşiyle yanıp kavrulanlara ferahlatıcı bir yağmurdur. Kutsal Yazılar, “bir çok günahı örten bir sadakadır” der. "
2. - Borçlar insan ödenmesinden Baba'ya sunulan dünyanın Fidye olduğu Kütle, Ağustos Kurbanı kutsal kurban.
3.- Dua, hararetli dua, TANRI'ya her şeye gücü yeten bir dua olan kalbin bu çığlığı. Dikkatsizce ve güvenle söylenmiş birkaç kelime değil, gerçek bir dua, tamamı yansıtılmış, tamamı ateşli, tamamı kutsal. Dua, Rabbimiz bize güvence veriyor, her şeyi elde ediyor. Ah! eğer araftaki ruhlar kendileri için etkili bir şekilde dua edebilselerdi, bunu nasıl bir muzaffer şevkle yaparlardı! Ancak bizim onları değiştirmemizi bekliyorlar...
4.- Bedensel çile: oruç tutma, yoksunluk, garip pozisyonlar, uzun süreli çalışma, fedakarlık zevki, reddedilen meşru tatmin; dahası, disiplin, kollarını açmış kefaret mezmurları, vb. Aynı niyetler için ALLAH'ın bize gönderdiği cezaları tevekkül ve mutlulukla kabul ederek uygulayabiliriz. İsa'nın acılarıyla birleşmek ve bu canlara cezayı çeken yasadışı tatminlerin kefaretini ödemek daha iyidir. Ah ! dindarlık duygusunun tek başına gösterdiği şu küçük şeylerle kolayca rahatlayacaklardı: daha az yumuşak bir tabaka, daha az arzu edilen bir yiyecek, yemek için su, vb.
5.- Ölüler için dua okumadan asla bir mezarlığın yanından geçme. Aynı şekilde bir konvoy ile tanışırken. Her ne şekilde olursa olsun, konuşmalarda, gazetelerde vb. öğrenilen tüm ölümler için de aynı şey. Bu alışkanlıkları edinmek kolaydır ve bir kez alındığında hiçbir maliyeti yoktur ...
6. - Bedensel yorgunlukla en çok Kutsal Bakire'ye ait olan en saygın türbelere yapılan hac ziyaretleri.
7. - Arafta nefsleri rahatlatmak ve birbirlerini şevke sevk etmek için birkaç insanı birbirine şirk koşmak. Kendinizi incelemek için her hafta bir gün işaretleyin.
8.- Odanızda bu bağlılığın hatırasını bağladığınız ve her baktığınızda onu hatırlatan herhangi bir nesne, haç, tespih, resim, kutsanmış şimşir ağacı bulundurun.
9. - Özellikle bu ruhlar için tespih okunuşuna altıncı on yılı ekleyin. Birkaç topluluk yapar.
10. - Özellikle insanların kayıtsızlığının Rabbimizi çadırlarında neredeyse yalnız bıraktığı akşamları, onlar için Kutsal Ayin'i ziyaret edin. O anda, adaletinin cezalandırdığı ruhlar için O'ndan merhamet dilemeye gitsek ne elde edemezdik!
11.- Kahramanlık diyebileceğimiz çok kutsal, çok yetkili başka bir uygulama daha var. Diğerleriyle birlikte anıyoruz ama daha az bilindiği için biraz daha uzun açıklıyoruz. Bu uygulama, kişinin yaşamı boyunca yapacağı tüm tatmin edici işleri tamamen bu ruhlara bırakmaya yemin etmekten ibarettir .. Beni günahın cezası altında bırakmamaya ve buna rağmen Papa XIII. Benedict tarafından 23 Nisan 1728'de verilmiş, VI. - bu yemin, onu kişisel ayrıcalıklı sunak yapan rahiplere güvence verir; - inananlar için her Komünyon'u aldıklarında genel bir hoşgörü; - yılın her Pazartesi günü, sadece bu niyet için Kutsal Ayin'i duyarak ve daha sonra bir kiliseyi veya halka açık bir hitabet ziyaret ederek ve orada birkaç dakika dua ederek, bir ruhun araftan kurtuluşu ile genel bir hoşgörü, değer beş Pater ve Ave, Papa'nın niyetine. - Ayrıca bu adak için özel bir formül yoktur; ama ruhu ve düşünceyi çok iyi ifade eden aşağıdakileri kullanabiliriz:
“Daha büyük görkeminiz için birlikte çalışmak için, ey Rab Tanrım, Babam, Oğul ve Kutsal Ruh; benim tatlı Kurtarıcım İsa'yı daha iyi taklit edebilmek için; sonunda tüm acı çeken inançlıların annesi ve tesellisi olan Meryem'e olan bağlılığımı göstermek için... günahlarının cezasını hâlâ ilahi adalete borçlu olan ruhların arafta kurtuluşu için işbirliği yapmaya söz veriyorum ve ant içiyorum; - yine de kendimi günahsız bir acıya mecbur bırakmadan. - Bu niyetle, tüm tatmin edici çalışmalarımı ve ayrıca yaşamım boyunca, ölümümde ve sonsuzluğa geçişimden sonra başkaları tarafından bana uygulanacak olanları Azizler Kraliçesi'nin ellerine veriyorum. Tanrım, dünyaya öğretmek için geldiğiniz hayırseverlikten ilham alarak bu teklifi kabul etmeye tenezzül edin. Tüm tatmin edici işlerimin bir araya getirilmesi, Merhamet Ana'nın teslim etmek istediği ruhların borçlarını ve ayrıca içtenlikle nefret ettiğim ve nefret ettiğim kendi hatalarım için kendime kalanları ödemek için yeterli değilse, yapacağım. Tanrım, beni bu şefkatin kollarına tamamen terk ederek, bir gün araf imtihanlarında telafi etmeyi lütfunla teklif et. Öyleyse kurtaran imana ve teselli eden ümide yardım et! »(Bu adak Aziz Gertrude, Aziz Therese, Aziz Lidwine, Sienalı Aziz Catherine, dindar Kardinal Ximénez vb. tarafından yapılmıştır. onu kesinlikle tüm günahlarını bağışladı.) İçtenlikle nefret ettiğim ve nefret ettiğim kendi kusurlarım için kendime kalanlara da, ey Allah'ım, bir gün araf imtihanlarında kendimi affettirmeye, rızanızla arz ederim. tamamen şefkatinin kollarında. Öyleyse kurtaran imana ve teselli eden ümide yardım et! »(Bu adak Aziz Gertrude, Aziz Therese, Aziz Lidwine, Sienalı Aziz Catherine, dindar Kardinal Ximénez vb. tarafından yapılmıştır. onu kesinlikle tüm günahlarını bağışladı.) İçtenlikle nefret ettiğim ve nefret ettiğim kendi kusurlarım için kendime kalanlara da, ey Allah'ım, bir gün araf imtihanlarında kendimi affettirmeye, rızanızla arz ederim. tamamen şefkatinin kollarında. Öyleyse kurtaran imana ve teselli eden ümide yardım et! »(Bu adak Aziz Gertrude, Aziz Therese, Aziz Lidwine, Sienalı Aziz Catherine, dindar Kardinal Ximénez vb. tarafından yapılmıştır. onu kesinlikle tüm günahlarını bağışladı.) bunu tamamen senin şefkatinin kollarında bırakarak. Öyleyse kurtaran imana ve teselli eden ümide yardım et! »(Bu adak Aziz Gertrude, Aziz Therese, Aziz Lidwine, Sienalı Aziz Catherine, dindar Kardinal Ximénez vb. tarafından yapılmıştır. onu kesinlikle tüm günahlarını bağışladı.) bunu tamamen senin şefkatinin kollarında bırakarak. Öyleyse kurtaran imana ve teselli eden ümide yardım et! »(Bu adak Aziz Gertrude, Aziz Therese, Aziz Lidwine, Sienalı Aziz Catherine, dindar Kardinal Ximénez vb. tarafından yapılmıştır. onu kesinlikle tüm günahlarını bağışladı.)
12. - Elimizden geldiğince ruhlar için hoşgörü kazanmak ve bu açıdan çok şey yapabiliriz. Burada, kendilerine büyük ayrıcalıklar verilen belirli sayıda dua topluyoruz; Kilisenin doktrinini hatırlatarak, örneğin, ölen kişi için yüz günlük hoşgörü kazandığında, bu, arafta yüz gün daha az değil, "geçmişte dayatılan yüz gün kefaret" anlamına gelir. günahkarlara, ”Kilise'nin eski disiplinine göre.

( Araf'ta Ruhlar İlahi Wonders İsa Derneği'nin PG Rossignoli tarafından,)

le-petit-sacristain.blogspot.com/…s-les-plus-profitables-aux-ames-du-purgatoire.html