Clicks47
Peter(skala)

V Kežmarku pripravujú Celofarský deň modlitby posvätného ruženca

Kežmarok 19. októbra (TK KBS) Vo štvrtok 22. októbra sa vo farnosti Kežmarok rozhodli zorganizovať Celofarský deň modlitby posvätného ruženca. Tento deň vybrali zámerne, keďže v liturgickom kalendári sa slávi spomienka na svätého Jána Pavla II.

Jednotlivci, rodiny a spoločenstvá sa počas celého dňa v určenom čase pomodlia doma posvätný ruženec. V Bazilike minor sv. Kríža pripravili hárky, na ktoré sa v priebehu uplynulých dní mohli zapísať veriaci, ktorí sú ochotní prijať na seba tento záväzok. Farnosť pripravila aj online registráciu na svojej webstránke, kde je stále možnosť zapojiť sa.

„Svätý Ján Pavol II. sa o modlitbe ruženca vyjadril slovami »Ruženec ma sprevádzal vo chvíľach radosti aj vo chvíľach skúšok. Jemu som zveril množstvo starostí, v ňom som vždy našiel posilu.« Aj my chceme v duchu slov tohto svätého slovanského pápeža ukázať, že aj v týchto náročných dňoch sa môžeme a máme modliť s ešte väčšou vytrvalosťou. Aj týmto spôsobom chceme našu farnosť spájať v jedno spoločenstvo,“ približuje význam celofarského dňa kežmarský farár a dekan František Trstenský.

Večernú svätú omšu o 18:00 odvysiela v priamom prenose Kežmarská televízia. Bude ju sláviť František Trstenský. O 20:00 hod. v rámci pastoračnej aktivity „Ruženec u nás doma“ sa vďaka priamemu prenosu z Baziliky minor svätého Kríža všetky kežmarské domácnosti pomodlia spoločne jeden celý ruženec.

K sledovaniu priameho prenosu svätej omše a modlitby posvätného ruženca sa môžu pridať aj ďalší prostredníctvom webstránky farnosti www.fara-kezmarok.sk v položke „Naživo“ alebo na www.kukni.sk.

-