Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1.3K

Sadamov útok na Halabju 1988

Maria Dubovska
27
Že existujú cynici je bežné, že si môžu hovoriť "marianski ctitelia" je trapne. Inak bez slov.
Maria Dubovska
ja ti poviem čo je to ale. proste rusov lutuješ a neustale hladaš niečo, v čom by mali aspon moralnu prevahu ked už nič iné. lutost neni dobrý radca. mam skusenost že ti ludia čo som v živote najviac lutovala a snažila sa pomahat ked na to spatne pozeram mi najviac ubližili, pretože toho druheho tvoja lutost ponižuje ešte viac. takže im nepomahaš.
Maria Dubovska
Myslím že je to uplne zbytočné rozjímanie hoki. je predsa "jedno", či ludí nahádzes hromadne do jamy a lebo poprašiš. oboje je zvlčilost a to je podstatné. ostatné je len o taktike boja. možno že ja by som si vybala prach.
One more comment from Maria Dubovska
Maria Dubovska
to je jako vtip že niektorý americký prezident je horší jak maocetung čo sa týka zverstiev! ktorý pozabíjal 100 milion ludí? kukám jak výr co v sebe ludia nosia.
snakee
Mat 7

13Vejděte těsnou branou; prostorná je brána a široká cesta, která vede do záhuby; a mnoho je těch, kdo tudy vcházejí.

14Těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá.

15Střezte se lživých proroků, kteří k vám přicházejí v rouchu ovčím, ale uvnitř jsou draví vlci.

16Po jejich ovoci je poznáte. Což sklízejí z trní hrozny nebo z bodláčí fíky?

17Tak každý dobrý stro…More
Mat 7

13Vejděte těsnou branou; prostorná je brána a široká cesta, která vede do záhuby; a mnoho je těch, kdo tudy vcházejí.

14Těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá.

15Střezte se lživých proroků, kteří k vám přicházejí v rouchu ovčím, ale uvnitř jsou draví vlci.

16Po jejich ovoci je poznáte. Což sklízejí z trní hrozny nebo z bodláčí fíky?

17Tak každý dobrý strom dává dobré ovoce, ale špatný strom dává špatné ovoce.

18Dobrý strom nemůže nést špatné ovoce a špatný strom nemůže nést dobré ovoce.

19Každý strom, který nedává dobré ovoce, bude vyťat a hozen do ohně.

20A tak je poznáte po jejich ovoci.

21Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích.

22Mnozí mi řeknou v onen den: ‚Pane, Pane, což jsme ve tvém jménu neprorokovali a ve tvém jménu nevymítali zlé duchy a ve tvém jménu neučinili mnoho mocných činů?‘

23A tehdy jim prohlásím: ‚Nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti.‘

24A tak každý, kdo slyší tato má slova a plní je, bude podoben rozvážnému muži, který postavil svůj dům na skále.

25Tu spadl příval, přihnaly se vody, zvedla se vichřice, a vrhly se na ten dům; ale nepadl, neboť měl základy na skále.

26Ale každý, kdo slyší tato má slova a neplní je, bude podoben muži bláznivému, který postavil svůj dům na písku.

27A spadl příval, přihnaly se vody, zvedla se vichřice, a obořily se na ten dům; a padl, a jeho pád byl veliký.@Maria Dubovska
Maria Dubovska
českoslo si jak male decko proste. take objavy. židovska založila nejaku fašisticku pidistranu, sadam dostal nejake informacie...proste a čo ma byt? čo v tom vidíš stále? to su uplne prozaicke veci.
Maria Dubovska
yo to tak v živote býva. s niekym človek si najprv rozumie a potom si prestane a dokonca si daju aj na hubu. žiadnu vynimočnost v tom nevidím.
2 more comments from Maria Dubovska
Maria Dubovska
a co jako ked je presolena presladzena, na to aby rozbili hubu sadamovi ktory praškuje kurdov to, zda sa, uplne stači.
Maria Dubovska
Nu dobre dobre. Ale to že na teba niekto reval že chodiš po travniku ťažko niečo zmení na tom, že usa nechceli uznat tak židovský sovietsky zvaz.
Samson1
Ti budou mít už uložené i našekomentáře někde v databázi. Že Českoslo
Maria Dubovska
tak niečo zamrmlat musíš a tie dve máničky jak ti tam pritakávajú. to sú na klučik?
Maria Dubovska
no. takze z toho moze vyplyvat len to ze us nepodporuju slepo zidovstvo ked je zapletene niekde nevhodne.ze rozmyslaju i v inych rovinach. jaksi nejsu ti sluhovia izraela jak ich casto predstavujete. ide o slobodnu krajinu.
9 more comments from Maria Dubovska
Maria Dubovska
No a v tej vznikajucej pocarskej vlade ste davali zoznamy jak tam boli desne stohy zidov naskladane.
Maria Dubovska
No tak moment. Tvrdis ze usa nechceli uznat vznikajuci sov zvaz ano? Odsuhlas tuto prvu cast.
Maria Dubovska
tak určite. no proste stalin tam nemal byt. to som blbo napisala. mali tam byt iné mená, z iného obdobia. zo začiatku pôsobenia komunizmu vratane lenina. tu ste vy sami davali zoznamy kolko je tam židov. a zrazu ty hovoríš že tam neboli židia, preto ich usa neuznali, nie?
Maria Dubovska
ano splietlo sa mi to s tou debatou s hokim po vojne. no o to horšie nie? tu ste predsa cele zoznamy davali kolko tam bolo židov, menovite zoznamy....takže nejak si si neprilepšil argumetnačne. čo ta aj trochu ctí
Maria Dubovska
nesedel komouš židovskeho povodu? to mi je novinka. doteraz som bola poučovaná že sa to nimi tam priam hemžilo a i stalinovi našli nejakého toho židovského prastrýca.
Maria Dubovska
absolutne netuším o čom hovoríš. o tej blondínke vašej co jej strana mala necele pol percento? a co jako s tym? pochop že aj keby bola židovka jak píšeš, má presne také isté právo robit dobre, chybovat alebo robit zle jak každý druhý.
snad si nemyslíš že židia su nejak predprogramovaní na jednotné myslenie a konanie??? Ano, jeden je komunista, druhy socialista treti kapitalista, štvrtý teplista, …More
absolutne netuším o čom hovoríš. o tej blondínke vašej co jej strana mala necele pol percento? a co jako s tym? pochop že aj keby bola židovka jak píšeš, má presne také isté právo robit dobre, chybovat alebo robit zle jak každý druhý.
snad si nemyslíš že židia su nejak predprogramovaní na jednotné myslenie a konanie??? Ano, jeden je komunista, druhy socialista treti kapitalista, štvrtý teplista, piaty fašista. Proste presne roztriešení názorovo jak ostatní ludia na zemi.
Maria Dubovska
ojoj cllinton je už davno pase. co ta nema. teraz to hltam tempom 2-3 tyždenne. no nechtely uznat vznilý ZSSR. však to robili dobre, ne? a hned na to pišeš že velmoci zradili. ktoré jako? ja berem usa jak velmoc č. 1.inač je to zaujimave že usa nechceli uznat štát tak plný proradných žíďat strojacich tie najhoršie uklady....neco tu nehraje.
Maria Dubovska
Já su z toho uplne jelínek. Uznali to beneš s masarykom, usa ne ale zradili velmoci? beneš s masarykom boli tie velmoci?
Maria Dubovska
českoslo popravde nechapem čo tvoj vstup meni na podstate veci o čom tu bola reč. o tom či by bolo dobré eliminovat po vojne s. zvaz.
ja myslim že podstata zostava uplne rovnaka nie? bol tam samozničujuci režim a jeho eliminacia by znamenala možno spravu veci spoza mora, ale zas klud pre rusov.
Samson1
Maria Dubovska
to hovoríš na margo "vymazania sovietskeho zvazu? od roku 1917 sa tam veselo vymazavali sami. americké zmazanie z mapy by znamenalo prave pad tohto režimu a zabranenie tomuto kynoženiu , nikto z američanov by tam ludi nevraždil, povesili by par berijov, to je všetko . Myslím že to "vymazanie" uplne zle chapeš. Fakt už to považujem za predsudky. Americká správa by bola horšia jak tá stalinova? TO …More
to hovoríš na margo "vymazania sovietskeho zvazu? od roku 1917 sa tam veselo vymazavali sami. americké zmazanie z mapy by znamenalo prave pad tohto režimu a zabranenie tomuto kynoženiu , nikto z američanov by tam ludi nevraždil, povesili by par berijov, to je všetko . Myslím že to "vymazanie" uplne zle chapeš. Fakt už to považujem za predsudky. Americká správa by bola horšia jak tá stalinova? TO ISTE NIE. To už že niekto povie hlavne nech si vladnu sami a nepletie sa im tam do toho nikto iný nemá v pripade stalinovho režimu váhu. Keby ti rodinu v noci odvádzali, inak by si hovoril.
Maria Dubovska
našťastie mu to rozmluvili? škoda že mu to rozmluvili nie? ved to bola jasná ríša zla. my sme tým tiež vela utrpeli. neboj sa matrjošky, puškina a vodku by nevygumovali. nemyslí sa to doslovne.
4 more comments from Maria Dubovska
Maria Dubovska
Nielen do prvej, ale aj do druhej vstúpili významne a Europu 2 x zbavili vojny. Minimalne vy v čechach už niečo o tom viete . Dalej marshalov plan po vojne? Kde je rakusko a kde sme my a bolo to naopak pred marshalovym planom nie? Skratka v globalnom pohlade su to same pozitivne veci. Nikdy to neni zadarmo, to ne. Ale pozitivne a zadarmo nejsu synonyma. Vždy to bol čestný obchod. A na obchode …More
Nielen do prvej, ale aj do druhej vstúpili významne a Europu 2 x zbavili vojny. Minimalne vy v čechach už niečo o tom viete . Dalej marshalov plan po vojne? Kde je rakusko a kde sme my a bolo to naopak pred marshalovym planom nie? Skratka v globalnom pohlade su to same pozitivne veci. Nikdy to neni zadarmo, to ne. Ale pozitivne a zadarmo nejsu synonyma. Vždy to bol čestný obchod. A na obchode neni nič zlé, len je to malo romantické.
Nám to rusi dali "zadarmo", ale v konečnom dosledku sme zaplatili majland.

O tych zonach niektorých jak hovoriš je to zložité, pretože na jednej strane vieme čoho su arabaši schopni a na druhej su to ludia a maju narok na dostojny život. S nimi je to tak že ani z voza ani na voz, ťažko sa tam robia nejake spravne rozhodnutia. Jak kompaktny celok ovšem su pre nas hrozbou, tohto si treba byt vedomy.
Tam je podstatne, že jednoducho pomahaju chranit Izrael, a tých maju arabaši silno v žaludku, takže na dve strany sa tu neda hrat. Ale to sa tak nerobí že jednoducho potopíme izrael, aby dali arabaši pokoj. Neni to slušné. A oni by,medzi nami, si našli na hejtovanie niekoho iného.
Maria Dubovska
Hoki a vieš že to dievča z tvojej fotky dnes velice spokojne a vďačne žije v USA? Snad to pre teba nebude väčšia patalia jak pre nu.
Maš pravdu že informovanost je maximalne neprofesionalna. Desatročia tu komunizmus vyrabal nejakeho strašiaka, par rokov čo sme sa stihli trochu rozliadnut a nastupili agresivni troli jak tu podo mnou a všade možne. Ja si uvedomujem, že tlačim na pilu a určite sa i …More
Hoki a vieš že to dievča z tvojej fotky dnes velice spokojne a vďačne žije v USA? Snad to pre teba nebude väčšia patalia jak pre nu.
Maš pravdu že informovanost je maximalne neprofesionalna. Desatročia tu komunizmus vyrabal nejakeho strašiaka, par rokov čo sme sa stihli trochu rozliadnut a nastupili agresivni troli jak tu podo mnou a všade možne. Ja si uvedomujem, že tlačim na pilu a určite sa i v strategii usa vyskytnu chybne rozhodnutia, ale jednoducho tento absurdný bolsevický tlak mam potrebu aspon trochu potláčat.
Oni hovoria o putinových chybách? NIKDY! Vedia prečo. Preto ja budem vyvažovat.

Okrem toho zrovna tieto dve vojny - Vietnam a Irak mali vcelku spravne a legitimne ciele. Je hlupostou domacich vladcov , že sa nevzdajú velmoci dobrovolne ( i husák mohol vyzvat v 68 na odpor, ale tento štátnik to neurobil) a vystavujú svoje obyvatelstvo utokom.
Dneska by sme tu mali možno komunistickej pol azie, či sadam by striekal kurddov, turkov, kuvajtanov, pustil by sa do saudskej , iranu- načo by to bolo dobré? jak by svet vyzeral, kto by ich zvládol ked na nich nepritlačíš hned v zárodku?

Kto na svete to má urobit ked nie najmocnejšia krajina? Je to zodpovednost mocných. Ja som velmi rada že us si ju uvedomujú.

Nedaj Boh aby robil poriadky Brežnev či Ahmedžad či jak sa vola. To by si len videl čo je teror.
Maria Dubovska
Kam speje svet

takáto zmeska hlúpostí sa len tak nevidí, stačilo 10 minut.

1, jedným dychom sa tam tvrdí že ide o zaostalé krajiny, ktoré žiadali svet o pomoc ale vzápätí pán kontruje, že v "sýrii bolo všetko a mali sa veľmi dobre" - aký zmysel má takéto protirečenie?

2, najviac typicky propagandistické a klamlivé je asi tvrdenie, že "Spojené štáty zámerne provokovali Asada k ostrým reakciám" …More
Kam speje svet

takáto zmeska hlúpostí sa len tak nevidí, stačilo 10 minut.

1, jedným dychom sa tam tvrdí že ide o zaostalé krajiny, ktoré žiadali svet o pomoc ale vzápätí pán kontruje, že v "sýrii bolo všetko a mali sa veľmi dobre" - aký zmysel má takéto protirečenie?

2, najviac typicky propagandistické a klamlivé je asi tvrdenie, že "Spojené štáty zámerne provokovali Asada k ostrým reakciám" , typická ukážka manipulácie. Za svoje reakcie je však zodpovedný každý sám.

3, Najsmutnejší a divákovu inteligenciu najurážajúcejšie je tvrdenie ako sa západné mocnosti stretávali a robili všetko preto aby mali dôvod vpadu do syrie. Situácia bola presne opačná, Liga arabských štátov žiadala o zásah v sýrii, ako aj dupkajúci sýrčania pred ambasádou v bratislave - nebolo im vyhovené, západ vojensky sýriu odignoroval. Naopak, kto sa tam so svojim bombami napáskoval boli rusi sami.

Je to jeden odporný GRC.
Maria Dubovska