41:12
Advokátka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová: Diktování korporacemi mě uráží (YouTube/Inovace Republiky) publikováno 10.8.2022 "Toto jsou jasné chyby právní a ekonomické. Nemůže být ministr nebo úředníci …More
Advokátka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová: Diktování korporacemi mě uráží (YouTube/Inovace Republiky) publikováno 10.8.2022
"Toto jsou jasné chyby právní a ekonomické. Nemůže být ministr nebo úředníci pracovně právně neodpovědní. Přeci tu nemůže být sorta lidí, která řekne "politicky rozhodujeme", tak neodpovídáme za nic. To prostě nejde," říká v rozhovoru advokátka Jana Zwyrtek-Hamplová o politické odpovědnosti.

"Myslím, že některá ministerstva bychom mohli klidně zrušit. Dejme do institucí lidi, kteří vedle sebe potáhnou odborníky, který jim dají tu autoritu, jenž si odborníci zaslouží, odborníky pojďme poslouchat nebo alespoň naslouchat. Tvrdím, že by měl být odborný tým vlády. To, že nám diktují korporace mě uráží, že jim děláme kampaně za naše peníze mě uráží," popisuje Jana Zwyrtek-Hamplová o dnešním vývoji politické situace.

Natočeno 2.8.2022

"Ve svém volném čase jsme na věci upozorňovali a napravovali cestou těch žalob. V podstatě jsme učili stát to, čeho by měl být stát nositelem tedy dodržování práva. Upozorňovali jsme na to od začátku, což je takové odborné uspokojení, že o právu něco víme. Druhá věc je, kdo to všechno nakonec zaplatí. Podle mě by to nemělo být ze státního rozpočtu, ale mají to být ti, kteří se pod to podepsali, že se to má tak dělat a to počínaje panem ministrem. Kolik na to ministr přispěje, tak to se mají novináři zeptat," říká v rozhovoru advokátka Jana Zwyrtek-Hamplová k rozhovoru k aktuálním právním otázkám.

První rozhovor s paní Janou Zwyrtek Hamplovou zde: youtu.be/s0NqSp-W0ik

Druhý rozhovor s paní Janou Zwyrtek Hamplovou zde: youtu.be/opgPKhnnMtM

Děkujeme za jakoukoli podporu a sdílení obsahu. Nejde o nás, ale o další příběhy, zkušenosti a myšlenky, které Vám chceme přiblížit, aktivně hledat nové cesty a vize z krize do společné knihy Inovace Republiky, kterou připravujeme.

Veškerý obsah v rámci Inovace Republiky je k volnému použítíVideo obsah i textový obsah je možné volně šířit do dalších médiíObsah lze kopírovat, sdílet, volně šířit a publikovat v jiných médiích.

* * *
🟡 Inovace Republiky - Snažíme se přinášet spolupráci při hledání nových cest, sdílení myšlenek a podporovat kreativní diskuzi, která má přispívat k většímu porozumění a jednotě mezi lidmi. Cílem je vytvářet otevřené prostředí, sdílet vize, inspirovat se a postupně tak vytvářet ideovou základnu k vědomé transformaci společnosti.

Více informací na inovacerepubliky.cz Aktuálně připravujeme knihu s vizí Inovace Republiky a platformu pro sdílení konceptů, myšlenek a dokumentů k aktivní transformaci země. Informace již brzy.

00:00 05:25 Jak pohlíží na shromažďování informací?
05:25 09:39 Co se musí změnit, aby byla trestní odpovědnost politiků?
09:39 18:45 Jaký je posun v komunikaci s Ministerstvem zdravotnictví?
18:45 22:21 Jak vědomě transformovat stát?
22:21 30:28 Jak by měla vypadat nová politika?
30:28 39:00 Proč jsou lidé nálepkováni a dehonestováni?
39:00 41:11 Témata k budoucnosti republiky.