Clicks548
csk.news
2

Medžugorské Púte Stále Nedovoľované - Diecéza Mostar-Duvno

Vyhlásenie Biskupskej Konferencie Juhoslávie o poradenstve proti pútiam do Medžugoria nebola nikdy zrušená, zdôraznila diecéza Mostar-Duvno v Bosne a Hercegovine, kde sa nachádza Medžugorie.

Diecéza uverejnila 15. decembra analýzu, ktorá preukázala rozpory obsiahnuté v dvoch rozhovoroch s arcibiskupom Henrykom Hoserom Aletaia (8. decembra) a Il Giornale (10. decembra). Až do tohto leta Hoser pôsobil ako vyslanec Vatikánu do Medžugoria.

V týchto rozhovoroch povedal, že "mariánske uctievanie Panny Márie v Medžugorí" je povolené, ale bez odkazu na "zjavenia". Dodal, že v Medžugorí neexistujú "žiadne ďalšie problémy" a priznáva zároveň, že existuje "problém" vidiacich.

Diecéza dospieva k záveru, že pastoračná činnosť v Medžugorí nemôže byť oddelená od [falošných] zjavení.

Obrázok: Medjugorje, © Gabor Tokai, CC BY-SA, #newsMohwjhneap
Zedad
Panno Maria, oroduj za nas.
zaba
Bergoglio razí pozitivní cestu bez ohledu na naprosto křiklavé rozpory. Je to levičák, který jde zaslepeně za svojí vizí, ideou bez ohledu na logické rozpory. Problém vidí jen v kriticích svých kroků. Teď se nám vymstilo, že II. vat. koncil tyto zaslepené pozitivní ideologie 20.stol. důkladně neodsoudil. Budeme si tedy jejich nedobré ovoce muset vychutnat jaksi zevnitř.