Maria Dubovska
161.3K

Otvorený list Darii Škunca Klanac

Vážená pani,
kto vlastne ste? Google vyhľadávač ponúka "až" 1670 odkazov na vaše meno, z toho polovica sa týka otvoreného listu biskupovi Peričovi. Nebyť jeho autority, na ktorej sa vezie táto vaša aj tak mizerná popularita, tak ste absolutne nikto. (Biskup Perič má 77 000 výsledkov a to len v anglickom jazyku).
Väčšina z nich odkazuje na akúsi obskúrnu bibliografiu bezcenných Medžugorských brožúrok a niektoré odkazy uvádzajú, že ste pesničkárka, ale žiadnu vašu pesničku akosi nepočuť.
Vážená pani, uvádzate, že je neskoro na podobné výzvy ako uvádza otec biskup Perič. (Podotýkam, že nejde o žiadne prevratné stanovisko, je to skrátka len akési "zduplovanie pre úplne blbých". ) Odkiaľ ste prosím vás spadla? Jednak nikdy v živote nie je neskoro na správne veci a pravdu a jednak, samozrejme, stanovisko mostarského biskupského úradu je známe roky , len vy a vám podobní ho roky veselo a drzo ignorujete. Podobne ako istý pán Coburg, ktorý neznáša , keď si ľudia dávajú na internete niky, a ktorý vo svojej obdobe vašich medžugorských traktátov uvádza, že sa v "otázke zjavení podriaďuje konečnému verdiktu Cirkvi". Čo sa ale stane keď ten verdikt padne, tak vidíme. Buď sa kompletne ignoruje, alebo sa nechá kolovať stupídny list, ktorý nie je ničím iným ako neposlušnosťou a teda porušením prikázania o poslušnosti.
Mimochodom Vaša formulácia je pekne zákerná, pretože navodzujete klamlivý dojem, že biskup Perič doteraz snáď spal a "zobudil sa , keď už bolo neskoro", kým vy chudinky nevedomé ste len v dobrej vôli sa modlili. Stanoviská tu boli, vy ste ich dobre poznali a robili ste aj tak zlotu! Taká je pravda.

Vy nám chcete milá povedať - čo vlastne? Že keď ľudia nebudú chodiť sa spovedať alebo vyspevovať do Medžugria, tak sa im stane čo prosím vás? Inde sa nebudú spovedať a ani vyspevovať? V tom prípade takýchto švihnutých ľudí, ktorých ochota k spovedi existuje len v určitom geografickom bode v Cirkvi nikto nepotrebuje a spakujte si svojich 5 švestek, brožúrky, vypadnite a neotravujte tu vzduch.
Z akého dôvdou sa oháňate Lurdami? Zjavenie v Lurdoch bolo napriek bizarnostiam, ktoré nezabudnete rozmazávať Cirkvou veľmi rýchlo a empaticky akceptované a Cirkev takisto vykonala čo bolo v jej silách, aby táto udalosť neupadla do zabudnutia.
Takže kde tu vidíte tú svoju paralelu vlastne?
Odvolávate sa na plody? Aké sú vlastne tieto plody? Partia bláznov, ktorá si myslí, že nikde inde ako v štáte Bosna sa nedá spovedať (keďže tu nie je dohodnutá pastorácia, tak je takáto spoveď viac ako otázna), hlúpe listy spochybňujúce morálnu integritu miestneho pastiera, ktoré sú len a len pokračovaním smutnej medžugorskej tradície rôznych odkazov od "Gospy", že biskupov netreba poslúchať, nehovoriac o predchodcovi b. Periča, ktorý bol fyzicky obmedzený na slobode, unesený a zbitý!
Aha, a aby sme nezabudli na modlitebné skupiny. Milá pani. No tak tie neexistujú. Čo funguje reálne, sú ružencové bratstvá, ale tie vaše skupiny sú kde? A kto ich reálne tvorí? Čo konkrétne sa modlia a kedy? Viedenský kardinál onehdá tvrdil , že ich má vraj každý utorok plný Stephansdom. Len akosi tiež ich tam nikdy nikto v utorok nevidel, stále len tých turistov.
V utorok Stephansdom zatvorený pre veľký nápor medžugorských skupín! Turisti dojdite v stredu! Hahaha. Proste sci fi.
Klamete celý svet, ako keby Medžugorie bolo pupkom sveta, strechou sveta a podobné nezmysly, pritom ten váš plácek nie je ani v prvej desiatke najnavštevovanejších pútnickych miest, čo do počtu pútnikov.
Klamete o uzdraveniach, ktoré sa dejú, ale len na internete a vo vašich absolútne nedôveryhodných buletínkoch , pretože ani jedno z nich neprešlo cez príslušné preverovacie komisie.
Pre Vás a Vám podobným je eliminácia medžugorskej turistiky v prvom rade finančným problémom, lebo ste si na nej vystavali svoje biznisy. Nepotrebujete nič robiť v tom Vašom živote, len sa presúšať po Medžugorí a sem tam naklepať nejakú sprostosť. Takže nehovorte tu o nejakých ideách. Idey môžete šíriť aj vtedy, keď Vám hlava padá od únavy po osemhodinoej šichte za strojom. Potom ide o idey. Ale Vám ide o Váš pohodlný život.
Čauko.
Maria Dubovska
Maria Dubovska
neviem kde vidíš tie emocie.
Stylita
Emoce pravdě často nepomáhají.
Maria Dubovska
Vidíme , jak môže vznikať falošný dojem, že katolícki otcovia málo sú oduševnelí a málo propagujú zázraky jak tento a môžeme si mysliet jak neviem akú dobrú službu robíme, ked to pripomenieme za nich. Ale i z tohto prípadu je zrejmé, že oni až velmi dobre vedia svoje a mlčia zrejme že len z dôvodov taktnosti.
Maria Dubovska
a ten časový faktor je tiež dôležitý, a.k. emmerichová , ktorá sa ako prorokyňa osvedčila udáva: Boh rozdáva milosti podľla RK kalendára. Neni teda dôvod domnievať sa, že v tomto prípade by sa riadil iným kalendárom.
One more comment from Maria Dubovska
Maria Dubovska
nikdy som si nevšimla že by rusi nejak extremne fandili tomuto javu. je to skratka zaležitost grecka. nakoniec pravoslavny svet jak celok ani neexistuje. neviem prečo nepali stylito, ale su tieto javy pri roznych šamanskych seansach že to nepali, ale zrejme chemikom su jasne mnohe veci z inej stranky, old.vscht.cz/fch/pokusy/62.html.
tvoje vira nemusi samozrejme stat na tomto jave, ale pravdu …More
nikdy som si nevšimla že by rusi nejak extremne fandili tomuto javu. je to skratka zaležitost grecka. nakoniec pravoslavny svet jak celok ani neexistuje. neviem prečo nepali stylito, ale su tieto javy pri roznych šamanskych seansach že to nepali, ale zrejme chemikom su jasne mnohe veci z inej stranky, old.vscht.cz/fch/pokusy/62.html.
tvoje vira nemusi samozrejme stat na tomto jave, ale pravdu si treba hovorit tak či tak.
co minulý rok trvalo tri hodiny? proste to tam namočili v istý čas, ty nevieš kedy presne. takisto doba vzplanutia može zavisiet od sily roztoku atdy.
Stylita
To nesedí, jeden rok ,tuším předminulý rok, to trvalo až tři hodiny, než sestoupil oheň.
Pokud máš pravdu, je oklamán celý pravoslavný svět. Moje víra na tomto jevu nestojí.
Přesto proč oheň nepálí až cca 15 minut a to hoří už na jiných svících?
Maria Dubovska
www.youtube.com/watch

stylito namáčajú to do nejakého roztoku a samo to vzplanie. tu to je ukázané. sviečky sa po namočení samovznietili za 20 minút. Okrem toho j je tu časové nazhoda s rk kalendárom, podla wikipedie tento obrad odmietol ako podvod pápež Gregor 9, dalej sú tu denníky biskupa Porphyrusa (+1885), ktorý píše, že klér v Jeruzaleme vie, že obrad je podvod. (To je tiež dôvod …More
www.youtube.com/watch

stylito namáčajú to do nejakého roztoku a samo to vzplanie. tu to je ukázané. sviečky sa po namočení samovznietili za 20 minút. Okrem toho j je tu časové nazhoda s rk kalendárom, podla wikipedie tento obrad odmietol ako podvod pápež Gregor 9, dalej sú tu denníky biskupa Porphyrusa (+1885), ktorý píše, že klér v Jeruzaleme vie, že obrad je podvod. (To je tiež dôvod samozrejme, že si know how odovzdávajú medzi sebou a nikoho k tomu nepustia)Vieš mi vysvetlit iný logický dôvod, prečo by takého mega zázraku sa nemohol učatnit papež františek, hlava najvačšej cirkvi? Čo je to zázrak pre koho? Pre grékov? Boh je Grék?
Stylita
Marie, tento výkřik je o ničem. Důkazy nemáš? Mluvím o tvém tvrzení, že svatý oheň je podvod.
Maria Dubovska
Maria Dubovska
...no tak detaily mi občas ujdú, pretože pjesnikinja bude najskôr poetka, ale je to vlastne fuk. ani basne od nej nejsu, takže je to detto.
Samson1
Dubovská vždycky trefí do černého, ta cíl nemine 😀 😀 😀 🙂
Maria Dubovska
Maria Dubovska
ty si furt vedla jak ta jedla. ona za prvé nemá dva vyučné listy a za druhé neni ani jedno z toho poriadne, a za posledné....je to u nej ešte ten najmenší problém.
Samson1
Co je na tom divného, já mám též dva výuční listy. Dělám jedno řemeslo jako podnikatel a druhému aspoň rozumím. No a v půlce jsem přerušil dálkové studium automobilní doprava, nešel jsem v 3 ročníku na zkoušku z češtiny, bo jsem měl opěvovat Velkou říjnovou. Na studia jsem se dal, nebo jsem chtěl studovat teologii, no tak jsem začal dělat obětní stoly. člověk za život naseká Maria hloupostí, že. …More
Co je na tom divného, já mám též dva výuční listy. Dělám jedno řemeslo jako podnikatel a druhému aspoň rozumím. No a v půlce jsem přerušil dálkové studium automobilní doprava, nešel jsem v 3 ročníku na zkoušku z češtiny, bo jsem měl opěvovat Velkou říjnovou. Na studia jsem se dal, nebo jsem chtěl studovat teologii, no tak jsem začal dělat obětní stoly. člověk za život naseká Maria hloupostí, že. 🙂 Teď dělám kostelníka 😀
Maria Dubovska
))) spisovateľka či pesničkárka? toť moja dilema týždňa. 😀 😀 😀