Clicks911

Don Gnocchi – Anjel detí (2004) - 1.časť

jamacor
1
Don Gnocchi - Anjel detí je televízne ministerstvo, ktoré rozpráva život Don Carla Gnocchiho. Fikciu režíroval Cinzia TH Torrini a napísala Simone De Rita. Prvýkrát sa vysielala v Taliansku na Canale…More
Don Gnocchi - Anjel detí je televízne ministerstvo, ktoré rozpráva život Don Carla Gnocchiho.
Fikciu režíroval Cinzia TH Torrini a napísala Simone De Rita. Prvýkrát sa vysielala v Taliansku na Canale 5 29. a 30. novembra 2004.

Toto je skutočný príbeh kňaza Don Carla Gnocchiho, ktorý uspeje v povojnovom Taliansku, po návrate z ruského frontu, kde sa zúčastňoval ako vojenský kaplán alpských vojsk, na stavbe charitatívnej práce, ktorá je dodnes aktívna a nesie jeho meno , Jeho 100 epizódami zhŕňa jeho život od tridsiatich štyroch rokov, keď sa stal duchovným riaditeľom Gonzagaovho inštitútu v Miláne, až do svojej smrti v roku 1956.

Minisérie sú prevzaté z životopisu Giorgia Rumiho a Edoarda Bressana, Don Carla Gnocchiho, života a diel veľkého podnikateľa charity, Arnolda Mondadori Editore, 2002.

Produkoval Remo Angioli, fotografia Alessandra Pesciho, kostýmy Claudia Cordara, scénografia Giady Calabrie, strih Anny Napoli.

Počas Segunda Guerra sa svetová horúčka formovala y capellán del Batallón Alpino (Cuerpo de Infantería de Montaña) talianskeho Ejércita (1941-1945). V prípade Aquellos momentos el Padre Gnocchi (alebo Don Gnocchi, ako je to v Taliansku), myšlienka vytvorenia fondu fundácieón que ayude a los niños mutilados y discapacitados físicos y psíquicos por causa de la guerra. Así, en 1942, nació su obra máxima, „Nadácia Pro Juventute“ (hoy Obra Don Gnocchi). Keď už máte nejaké publikum s pánom El Papa Pío XII, en la cual predstavil svoj fond.
V súčasnosti sa jedná o filmový film RAI s názvom „El ángel de los niños“.