Clicks1.2K
PiotrM
3
UWAGA! Bluźnierczy tytuł: Czarna Madonno! youtube.com/watch?v=lzgGgmVhBuAMore
UWAGA! Bluźnierczy tytuł: Czarna Madonno!

youtube.com/watch?v=lzgGgmVhBuA
. Leliwa
Najwyższym tytułem Maryi jest "Boża Rodzicielka" - ciekawe że już 1000 lat temu doskonale o tym wiedzieliśmy ustanawiając naszym hymnem Bogurodzicę (dodam że pieść jest starsza niż 1000 lat i hymnem Polski na południu była co najmniej od 600 roku)
PiotrM
Nigdy nie nazywajcie Matki Bożej Jasnogórskiej Czarną Madonną.

"Czarna Madonna" to utwór powstały w roku 1971, na fali beztroskich piosneczek posoboru, które miały zastąpić tradycyjne polskie pieśni, gdzie nawet w radosnych kolędach pojawiała się poważna teologia Odkupienia.
………………………………………………………………………………….
29 wrześn. 2014 w poniedziałek nad ranem, o godz. 4.35, po długiej i ciężkiej chorobie …More
Nigdy nie nazywajcie Matki Bożej Jasnogórskiej Czarną Madonną.

"Czarna Madonna" to utwór powstały w roku 1971, na fali beztroskich piosneczek posoboru, które miały zastąpić tradycyjne polskie pieśni, gdzie nawet w radosnych kolędach pojawiała się poważna teologia Odkupienia.
………………………………………………………………………………….
29 wrześn. 2014 w poniedziałek nad ranem, o godz. 4.35, po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Alicja Gołaszewska,jasnogórska organistka i kompozytorka,dyrygentka, autorka słów i melodii pieśni maryjnej "Czarna Madonna". Była autorką słów i melodii do jednej z najsłynniejszych pieśni maryjnych - „Czarna Madonna”. Autorka znanej niemal na całym świecie pieśni pt „Czarna Madonna” i wielu innych utworów maryjnych. Miała 63 lata.
.....................................................................................................................
Dlaczego Matkę Bożą Częstochowską - KRÓLOWĄ POLSKI nazywamy "Czarna Madonna"?

Odpowiedział na nie słynny w całej Polsce paulin, który od lat prowadzi Jasnogórską Księgę Cudów.
Nazywanie Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej "Czarną Madonną" jest wielkim nieporozumieniem. Spopularyzowała tę nazwę autorka piosenki pod tym tytułem Alicja Gołaszewska (jasnogórska organistka).

Jest to ikonograficzny fałsz, bo w tym Obrazie nie ma ani jednej czarnej kreski, ten kolor wcale nie występuje! Karnacja twarzy i rąk to kolor brązu (miodu, bursztynu, lub wg ks. prof. J. Pasierba –skórki wiejskiego bochenka chleba). Szaty są koloru ciemno granatowego (Matki Bożej) i karminowego (Dzieciątka). Z drugiej strony - biorąc pod uwagę nasze uczucia - nie powinno się używać tej nazwy, ponieważ jest to pogardliwy "epitet" naszych wrogich sąsiadów-zaborców-

Carscy urzędnicy nazwali Matkę Bożą Jasnogórską "CZARNĄ REWOLUCJONISTKĄ", która "podburza" Polaków do pielęgnowania idei niepodległościowych.-

Natomiast hitlerowscy naziści nazwali Ją "SCHWARZE MADONNA", przypominająca Mongołkę, i nakazali usuwać z kościołów Jasnogórski Obraz!
Słowa fałszywe "Madonno, Czarna Madonno" można zamienić na właściwe (na co autorka wyraziła zgodę, przekonana o swoim błędzie), np. "O Matko, najdroższa Matko, jak dobrze Twym dzieckiem być..." (wprowadziłem to w mojej grupie IV Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę).

USILNIE WIĘC PROSZĘ, NIE PRZEZYWAJMY NASZEJ MATKI I KRÓLOWEJ. katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=252660&t=122966
PiotrM
JAKI WSTYD DLA TYCH KTÓRZY DALEJ BĘDĄ BLUŹNIĆ MATCE BOŻEJ!!!!
WSTYD JEST ŻE KATOLICY NIE BRONIA DOBREGO IMIENIA MATKI

BOŻEJ. WOLĄ TRWAĆ W BŁĘDZIE NIŻ PRZYJĄĆ PRAWDĘ.

TO PRAWDA. DZIŚ MAMY LETNICH KATOLIKÓW. NIE POTRAFIĄ

BRONIĆ WŁASNEJ MATKI. POTRZEBA KRZYCZEĆ!!!!!!!!