pl.news
3.4K

Zero konsekwencji: Biskup "potępia" Eucharystię rowerową

19 września Biskup Brescia we Włoszech, Pierantonio Tremolada, lat 65, potępił Eucharystię odprawioną przed stolikiem piwnym i rowerem wraz z komediantem Ojcem Fabio Corazzina w roli głównej.

Według MessaInLatino.it Tremolada skrytykował strój Corazzina, jego obchodzenie się z konsekrowanymi hostiami, spontaniczne modlitwy oraz niestosowne żarty - "Jak możesz nie zdawać sobie sprawy z szoku i bólu, który mogły wywołać - i który rzeczywiście wywołały - co szczególnie tyczy się ludzi głęboko zapatrzonych w Eucharystię".

Tremolada żąda od Corazzina pokornych przeprosin oraz "wybrania pokutnego uczynku, który wyrazi świadomość oraz odpowiedzialność i pewnym sensie nareperuje, to, do czego doszło". Na koniec komentuje "dołożę wszelkich starań, aby więcej do tego nie doszło".

Rzeczywistość: Nagranie ze streamingu na żywo jest wciąż dostępne na profilu Facebook Corazzina. Biorąc pod uwagę dodatkowe posty, nie ma co liczyć na poprawę jego zachowania w przyszłości. Tremolada nie przewiduje dodatkowych kar na wypadek gdyby Corazzina nie wystosował przeprosin.

#newsDygwtkflxa