pl.news
35.2K

Wstępne ustalenia Synodu USA: Msza Rzymska najważniejszym problemem liturgicznym

20 września episkopat USA opublikował 16-stronicową syntezę 178 zgłoszeń diecezjalnych. Większość ankietowanych nawołuje do niepoprawnego kapłaństwa kobiet, które miałyby pełnić rolę "diakonów" lub "księży". Autorzy uważają obecny stan rzeczy za "niesprawiedliwość" i tym razem nie tłumaczą się brakiem księży.

Co więcej, amerykańscy katolicy rzekomo skarżą się na "marginalizację" homoseksualistów, a swoje uwagi popierają słowami "Ludzie dostrzegli, że Kościół stawia swoją doktrynę ponad nimi, zasadami i przepisami przeżywanej rzeczywistości [= trwaniem w grzechu]".

Ze zgłoszeń wynika, że "Kościół jest podzielony", a jeśli chodzi o liturgię, "najbardziej pieklącym problemem" jest rozwiązanie kwestii odprawiania Mszy Rzymskiej. Narzekano na "ograniczony dostęp do Mszału z 1962".

Zdaniem wielu różnice w sposobach odprawiania liturgii czasami urastają do rangi wrogo nastawionych do siebie przeciwieństw. Ludzie stojący po obu stronach barykady wzajemnie oskarżają się o ksenofobię względem osób, które się od nich różnią.

700 tysięcy (?) z 70 mln amerykańskich katolików wzięło udział w 30 tys sondaży, włączając w to sondaże online. Jak wynika to ze sprawozdań pewnych diecezji, odnotowano niską łączną liczbę uczestników oraz wysoką średnią wieku.

Archidiecezja Omaha donosi, że ponad 52% jej ankietowanych to ludzie po 50-tce, przy czym niemalże 30% to osoby w wieku powyżej 65 lat.

#newsEezfqrxcwz

Plandemia = depopulacja > szczepienia >chipy
" Zdaniem wielu różnice w sposobach odprawiania liturgii czasami urastają do rangi wrogo nastawionych do siebie przeciwieństw. Ludzie stojący po obu stronach barykady wzajemnie oskarżają się o ksenofobię względem osób, które się od nich różnią."
-----------------------------------------------------
PRAWDA JEST TYLKO JEDNA !
Bulla Quo primum tempore św. Piusa V (Zawsze Wierni nr 20)
Maczek5
brak dostepu do regularnych celebracji mszy tzw trydenckiej (1x w tygodniu ale nie w nawie glwonej kosciola parafialnego) oraz semianrium Tradycji w Polsce (w USA jest conajmniej 1 w Denton- do Denton wyjezdzaja kandydaci na klerykow z Polski- eksport kelrykow nadal trwa) to tez czesto przemilczane problemy w Polsce - podobnie odejscie od praktykowania celebracji w rycie dominikanskim ktre przez …More
brak dostepu do regularnych celebracji mszy tzw trydenckiej (1x w tygodniu ale nie w nawie glwonej kosciola parafialnego) oraz semianrium Tradycji w Polsce (w USA jest conajmniej 1 w Denton- do Denton wyjezdzaja kandydaci na klerykow z Polski- eksport kelrykow nadal trwa) to tez czesto przemilczane problemy w Polsce - podobnie odejscie od praktykowania celebracji w rycie dominikanskim ktre przez papieza Franciszak nie zostaly ogrnaiczone wogole
Tadeusz Kaktus
Wstrzemięźliwość seksualna kapłanów i lektorów w zarządzeniach papieży pierwszych wieków Kościoła.
Ci zaś, którzy są w ciele, jak mówi Naczynie Wybrane, nie mogą podobać się Bogu. Wy zaś już nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jednak jeśli Duch Boży w was mieszka. A gdzie będzie mieszkał Duch Boży, jeśli nie w ciałach, jak czytamy, świętych? A ponieważ niektórzy z tych, o których mówimy, …More
Wstrzemięźliwość seksualna kapłanów i lektorów w zarządzeniach papieży pierwszych wieków Kościoła.

Ci zaś, którzy są w ciele, jak mówi Naczynie Wybrane, nie mogą podobać się Bogu. Wy zaś już nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jednak jeśli Duch Boży w was mieszka. A gdzie będzie mieszkał Duch Boży, jeśli nie w ciałach, jak czytamy, świętych? A ponieważ niektórzy z tych, o których mówimy, jak doniosła twoja świątobliwość, płaczą, że upadli z niewiedzy, oświadczamy, że nie wolno im odmawiać miłosierdzia pod tym warunkiem, że bez żadnej promocji na wyższy urząd, jak długo będą żyć, trwać mają w tej funkcji, którą sprawowali, gdy odkryto ich wykroczenie, o ile jednak będą się później starali okazać wstrzemięźliwość. Ci zaś, którzy podpierają się usprawiedliwieniem niedozwolonego przywileju, twierdząc, że zostało im to przyznane starym prawem, niech wiedzą, że władzą Stolicy Apostolskiej zostali zrzuceni z wszelkiego kościelnego zaszczytu, który niegodnie sprawują, i nigdy nie mogą dotykać czci godnych sakramentów, których sami się pozbawili, gdyż dyszą bezwstydnymi żądzami. A ponieważ obecne przykłady napominają nas, byśmy się strzegli na przyszłość, jakikolwiek znalazłby się w przyszłości tego rodzaju biskup, prezbiter i diakon (czego sobie nie życzymy), już teraz niech zrozumie, że wszelka możliwość pobłażliwości została przed nim zamknięta, ponieważ konieczne jest, by z żelazem wyciąć rany, jeśli nie skutkują lekarstwa środków kojących.”