Clicks16

Nadano Mu imię Jezus

"Nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]" (Łk 2, 21).
Dziś obchodzimy uroczystość Imienia Jezus.
Jezus to imię szczególnie umiłowane, szczególnie urocze. Św. Bernard woła: "Piszesz dla mnie? Nie sprawia mi to najmniejszej radości, jeżeli nie wyczytam tam imienia Jezus. Rozmawiasz, czy rozprawiasz o uczonych kwestiach? Nie przypada mi to wcale do gustu, gdy nie słyszę imienia Jezus. Jezus jest miodem ustom moim, słodką melodią dla uszu, a niebiańską rozkoszą dla serca."
Imię to zadaje gwałt samemu niebu. Sam bowiem Zbawiciel zapewnił: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje" (J 16, 23). Dlatego błagaj i proś bez ustanku w chwilach ciężkich: "Ojcze, który jesteś na niebiosach, proszę Cię w imię Jezusa, o..." Dlatego też oddawaj w przemożną opiekę tego Imienia swoją codzienną pracę, a przy rannym wstaniu mów sercem i ustami: "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! W imię Twoje, o Jezu, rozpoczynam moje zajęcia!" Będzie to w duchu Kościoła św., który wszystkie swoje modlitwy, poświęcenia i błogosławieństwa kończy słowami wielkiej wagi: "przez Pana naszego Jezusa Chrystusa".
Potykaj się także w imię Jezus o sprawę bożą. Jest ono tak potężne, że jak sam Jezus powiedział: "W imię moje złe duchy będą wyrzucać" (Mk 16, 17). Ciągną cię pokusy do złego, opadną cię wątpliwości przeciw wierze i czystości, musisz bronić się przeciw niewierzącemu otoczeniu, to raz po raz powtarzaj sobie wtedy: "W imię Jezusa!"

A gdy chcesz zdobyć się na jeszcze więcej, to wzorem naszych przodków umieść na ścianie swego domu imię Jezus, otoczone promieniami. Niech będą ustawiczną modlitwą ust twoich słowa Pisma św.: "Będę Cię wielbił i wychwalał, i błogosławił imieniu Pańskiemu" (Syr 51, 12).

za: Rozmyślania