Coburg
706

Ako "pracujú" kamikadze-drony - a ďaľšie zábery efektívneho boja ozbrojených síl RF v zóne špeciálnych operácií

Alexey Degtyarev

13.10.2022, 21:30


Pokusy ukrajinských militantov o útok boli zastavené v smere Krasnolimansk, Nikolajev-Kryvyj Roh a Kupjansk, v Chersonskej oblasti a v LĽR.

0:00/ 0:00Kvalita1080p

© Video: Ozbrojené sily SEC RF "ZVEZDA" © Foto: Ozbrojené sily SEC RF "ZVEZDA"

Ruské jednotky pokračujú v rozbíjaní nepriateľa v zóne NVO. Ministerstvo obrany Ruskej federácie ukázalo video, ktoré umožňuje podrobne preskúmať použitie modernizovanej potulujúcej sa munície „Lancet“ v zóne špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine.
Rýchlosť, s akou zasiahne ciele, je taká vysoká, že v momente, keď sa dron priblíži k cieľu, sotva stihne zaujať. Na zverejnených záberoch Lancet ničí tank, samohybné delá „Gvozdika“ a americké obrnené auto HMMWV „Humvee“ a vozidlá používané sabotážnymi skupinami.

Pokus o útok na Ozbrojené sily Ukrajiny v smere na Kupjansk podľa ministerstva obrany uviazli. Na bojisku zostalo 50 ukrajinských vojakov, tri tanky, štyri bojové vozidlá pechoty a sedem vozidiel. Ďalší nepriateľský protiútok bol odrazený aj na Krasnolimanskom smere.

„Jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny sa opäť pokúsili prinútiť až dve práporové taktické skupiny prekročiť rieku Zherebets s cieľom dobyť osady Stelmahovka a Rozovka v LĽR. Nepriateľ na prístupoch k rieke bol rozohnaný paľbou ruského delostrelectva a armádneho letectva a ustúpil. Zničené boli dva tanky, päť bojových vozidiel pechoty, dva pickupy a asi 60 ukrajinských vojakov,“ povedal hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.
Nielen delostrelectvo sa podieľa na ničení nepriateľských prechodov. To je úloha aj pre špeciálne jednotky.
Bližšie informácie o tom, ako armádna elita v noci zničila most vybudovaný Ozbrojenými silami Ukrajiny, ako aj o neúspešnom útoku ukrajinských síl v Chersonskej oblasti, v smere Nikolajev-Kryvyj Roh a o postihnutých objektoch v Regióny Poltava a Dnepropetrovsk, pozri článok Alexeja Degtyareva.
Materiál pripravili: Marina Krizhanovskaya, Nikolay Baranov.