Clicks1.8K
Rafał_Ovile
2

Niby mamy szczepionkę a zanim zostały za nie wystawione faktury, wstrętny wirus już zmutował

Zmutowany koronawirus z Danii prawie wyeliminowany. Możliwe, że pojawił się w Polsce.
Na początku listopada, na farmach norek w Danii odkryto nową, zmutowaną wersję koronaiwursa SARS-CoV-2. Wirus zdążył zarazić kilkanaście osób, a władze Danii wydały decyzję o wybiciu kilku milionów zwierząt. Teraz pojawią się informacje, że koronawirus został wykryty na farmach norek w Polsce.

Zmutowany szczep koronawirusa SARS-CoV-2, który został wykryty na duńskich farmach norek, najprawdopodobniej został wyeliminowany, twierdzą duńskie władze.
Wcześniej w listopadzie Dania zarządziła masowe wybicie zwierząt z blisko 1200 farm norek. Szacuje się, że w tym kraju w hodowli znajduje się ok. 17 milionów norek.
W rezultacie wybito wszystkie norki z farm w południowej Danii i centralnej Jutlandii. Proces wzbudził duże kontrowersje. Niektórzy hodowcy argumentowali, że nie ma podstawy prawnej do przeprowadzenia eksterminacji.
Duńskie władze są przekonane, że w większości udało się wyeliminować zagrożenie nowym szczepem koronawirusa SARS-CoV-2 . Jednocześnie duńska agencja weterynaryjna powiedziała, że 25 farm jest pod obserwacją i mogą na nich występować przypadki nowego koronawirusa.

za wp
wlowoj
Media rządowe, powielane tutaj zapowiadają że szczepienia będą powtarzane. "Niezwykle innowacyjna szczepionka", której producent został zwolniony z odpowiedzialności za powikłania na 4 lata, ma "dawać odporność na przynjamniej 1 rok". Geszeft nie jest jednorazowy.
Rafał_Ovile
Geszeft jest permanentny 😉