tommy1
1952

WPŁYWOWA MNIEJSZOŚĆ I JEJ OFIARY

3 lipca 2022

Wspierają Was najpotężniejsze koncerny świata, Wasz punkt widzenia jest reprezentowany przez najbardziej wpływowe media, a w Waszej obronie stają najpopularniejsi celebryci. Jednak mimo tego wszystkiego i tak uważacie się za dyskryminowaną mniejszość. Czy to przypadek schizofrenii? Nie, to tylko krótka charakterystyka ruchu LGBT, który tak się zapędził w walce o tolerację, że po drodzę gdzieś ją zgubił.

Tak się składa, że miniony przed kilkoma dniami czerwiec, który dla nas, wierzących, jest miesiącem ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, był jednocześnie obchodzony jako tzw. Miesiąc Dumy – dumy ze swojej nieheteronormatywnej orientacji. Stąd też gdzie się człowiek nie obrócił, widział tęczowe nakładki na zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych, tęczowe wzory na ubraniach i inne oznaki owej dumy.

To prawda, że przypadki prześladowania osób LGBT się zdarzają i każdy z nich jest godny potępienia. Jednak czy to problem jakoś szczególnie zarezerwowany dla tego środowiska, jak to się nam próbuje przedstawiać? Czy przypadki poniżania i wyśmiewania nie zdarzają się wśród osób otyłych, brzydkich czy w jakikolwiek inny sposób odbiegających od pewnych kanonów „normalności”? Oczywiście tak być nie powinno, przede wszystkim ze względu na niezbywalną godność każdego człowieka, ale przecież taka jest rzeczywistość.

Jednak paradoksalnie mimo tej doniosłej walki o tolerancję, sami homoseksualiści, transseksualiści etc. nierzadko nie chcą mieć nic wspólnego z ruchem LGBT. To bardzo niewygodna dla tego środowiska kwestia, którą z pewnością woleliby przemilczeć. Powodem braku utożsamiania się przez te osoby z ruchem LGBT jest z jednej strony przekonanie, że akcje np. w rodzaju ostatniej „parady równości” ostatecznie tylko szkodzą interesom całego środowiska (a więc spór co do metod), z drugiej natomiast niezgoda z postulatami ruchu (a zatem zupełnie inne spojrzenie na tak fundamentalną kwestię jak cel podejmowanych działań).

Każde krytyczne słowo wobec metod czy celów działania ruchu LGBT natychmiast spotyka się z atakiem, a nawet linczem ze strony aktywistów LGBT. I nie ma znaczenia, że krytyka pochodzi z ust samych homoseksualistów czy transseksualistów. Nie jesteś naszym wiernym żołnierzem? No to nie zasługujesz na tolerancję, o którą dla Ciebie sami walczymy. Widać tu wręcz znamiona swego rodzaju sekty, w której niustannie stosowana jest manipulacja, nie ma miejsca na żadne wątpliwości, a samodzielne myślenie traktowane jest w kategorii zbrodni.

Krótko mówiąc, wiele spośród osób nieheteronormatywnych jest po prostu ofiarami światopoglądu forsowanego przez ruch LGBT. Trzeba wspomnieć przede wszystkim o dzieciach i młodzieży. Aktywiści LGBT wmawiają im np., że w przypadku zaburzeń tożsamości płciowej (póki co transseksualizm jest tak traktowany, ale kto wie, czy za jakiś czas demokratycznie się uchwali coś innego, w podobnie wątpliwy sposób jak w przypadku homoseksualizmu) rozwiązaniem nie jest psychoterapia, ale operacja zmiany płci. A potem mamy plagę samobójstw wśród tych ludzi…

Musimy sobie uświadomić, że bardzo duża część tego środowiska po prostu potrzebuje pomocy, często specjalistycznej, ale też takiej zwykłej, którą my możemy zaoferować. Wyśmiewanie, obrażanie i straszenie piekłem nic tu nie wniesie. To, jaka powinna być nasza postawa najlepiej tłumaczy nieoceniony Katechizm Kościoła Katolickiego – wierność prawdzie o niemoralności określonych czynów, ale jednocześnie szacunek, współczucie i delikatność wobec takich osób. Tylko tyle i aż tyle.

Wojciech Grzywacz/radiomaryja.pl

drukuj

Tagi: Wojciech Grzywacz

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

Udostępnij

Zobacz także


tommy 1
Tak się składa, że miniony przed kilkoma dniami czerwiec, który dla nas, wierzących, jest miesiącem ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, był jednocześnie obchodzony jako tzw. Miesiąc Dumy – dumy ze swojej nieheteronormatywnej orientacji. Stąd też gdzie się człowiek nie obrócił, widział tęczowe nakładki na zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych, tęczowe wzory na ubraniach i inne oznaki …More
Tak się składa, że miniony przed kilkoma dniami czerwiec, który dla nas, wierzących, jest miesiącem ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, był jednocześnie obchodzony jako tzw. Miesiąc Dumy – dumy ze swojej nieheteronormatywnej orientacji. Stąd też gdzie się człowiek nie obrócił, widział tęczowe nakładki na zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych, tęczowe wzory na ubraniach i inne oznaki owej dumy.