Nenechajte sa pomýliť: pápež uvažuje o spravodlivej vojne, ale na nesprávnej strane (Ukrajiny)

pp.František počas letu z Kazachstanu do Vatikánu sa vyjadril, že uvažuje "o spravodlivej vojne", avšak v súvislosti s predošlým vyjadrením o útoku Ruska na Ukrajinu by chcel, aby sa branila Ukrajina ako geopolitický štát.

Nehovoril to priamo, ale nepriamo to môžu ľudia považovať za výzvu ku zapojenia sa do vojny medzi Ukrajinou a Ruskom.

Keď pri audiencii premiéra Hegera, povedal pp.František, aby sa neposielali zbrane na Ukrajinu, tak teraz po odchode z mierového stretnutia z Kazachstanu mení rétoriku a ospravedlňuje presun zbraní do Ukrajiny. Hovorí, že pokiaľ neide hlavne o zisk, ale obranu štátu, tak je to akceptovateľné.

V skutočnosti opodstatnená je obava z podorovania vojenského konflitku na Ukrajine, pretože keď aj pápež začne podporovať verejne presun zbraní a to ukrajinskej armáde, tak postupne sa do konfliktu zapoja aj ďalšie štáty.

Paradoxom je, že keď kresťanov prenasledujú a zabíjajú v iných štátoch, tak v takom prípade pápež nechce ani uvažovať o spravodlivej vojne, hoci za usmrtením, či prenasledovaním kresťanov sú oficiálne úradné a štátne osoby.

V prípade Ukrajiny podobne ruská menšina tiež bola terorizovaná zo strany ukrajinských teroristov a taktiež sa ich nik nezastal z tých, čo teraz volajú po spravodlivej vojne, ale s podporou práve tých, ktorí terorizujú občanov Ukrajiny ako je nekompetentná vláda prezidenta Zelenského.

Obava je na mieste, že s podporou pp.Františka sa rozputá vojna celosvetovo a to kvôli mylnému pohľadu na konflikty v Ukrajine, ale aj kvôli odmietaniu Božieho hlasu.


"Treba vziať do úvahy aj ďalšiu vec, ktorú som spomínal v jednom zo svojich prejavov, a to, že by sme mali ešte viac uvažovať nad pojmom spravodlivej vojny."

Pápež: Je ťažké viesť dialóg s tým, kto začal vojnu, no treba vyvíjať úsilie - Vatican News
. ARMATA .
Je veľmi smutné,že sa z pápeža vykľul človek so svetským zmýšľaním a ako by to nestačilo,ešte aj pomýleným.
Peter(skala)
treba poriadne rozlišovať, čo papež hovorí ako jeho vlastné názory a čo už vyhlasuje oficialne a v sulade s posvätnou Tradiciou. napr. apoštolské listy su častokrat uvahou papeža, ale ked sa odvoláva na posvätnu tradiciu, tak to treba prijať s važnosťou.
To, ako uvažuje a hovorí o spravodlivej vojne by nemuselo byť až také od veci, keby sa to vzťahovalo na skutočné prenasledovanie a terorizmus …More
treba poriadne rozlišovať, čo papež hovorí ako jeho vlastné názory a čo už vyhlasuje oficialne a v sulade s posvätnou Tradiciou. napr. apoštolské listy su častokrat uvahou papeža, ale ked sa odvoláva na posvätnu tradiciu, tak to treba prijať s važnosťou.

To, ako uvažuje a hovorí o spravodlivej vojne by nemuselo byť až také od veci, keby sa to vzťahovalo na skutočné prenasledovanie a terorizmus, hlavne voči tým, ktorí su bezbranní.
Nie, žeby na Ukrajine takí neboli, ale problem je v tom, že podporou ukrajinskej armady sa nie že dospeje k mieru, ale ešte k väčšej eskalacii, lebo ukrajinsku armada je vedená Zelenským a ten chce Ukrajinu rozpredať cudzím zaujmom. Jemu neide o ukrajincov, ale o vlastné a cudzie zaujmy iných ... resp. Elity tohto sveta.
. ARMATA .
V tomto ho zbytočne zastávaš,lebo (je snáď schizofrenik?) ...v oboch prípadoch by jeho vyjadrenia mali byť čo najmenej rozdielne a veľa veci sa nezhoduje s náukou cirkvi a jeho konaním.Zbytočne pletie ľahko ovplyvniteľným katolíkom hlavy.Narobí viac rozkolu,ako dobra.Môže byť ako pápež neomylný v slove aj rozhodovaní,keď "koketuje" s duchmi démonov?Nemôže byť predsa vlažný...buď si horúci,…More
V tomto ho zbytočne zastávaš,lebo (je snáď schizofrenik?) ...v oboch prípadoch by jeho vyjadrenia mali byť čo najmenej rozdielne a veľa veci sa nezhoduje s náukou cirkvi a jeho konaním.Zbytočne pletie ľahko ovplyvniteľným katolíkom hlavy.Narobí viac rozkolu,ako dobra.Môže byť ako pápež neomylný v slove aj rozhodovaní,keď "koketuje" s duchmi démonov?Nemôže byť predsa vlažný...buď si horúci,alebo studený...áno,alebo nie.
Peter(skala)
lenže to iste by sa dalo povedať o kresťasnoch-katolikoch, ktorí sice hovoria o moralke a viere, ale do geopolitiky akosi nechcu miešať Boha, akoby sa ani nezjavoval, aby mohol prehovoriť, čo máme robiť v konflikte medzi Ruskom a Ukrajine a to iste je vidieť ja na papežovi: na jednej strane ako katolik poukazuje na vieru a moralku, ale ked ide o geopolitiku v konflikte medzi Ruskom a ukrajinou, …More
lenže to iste by sa dalo povedať o kresťasnoch-katolikoch, ktorí sice hovoria o moralke a viere, ale do geopolitiky akosi nechcu miešať Boha, akoby sa ani nezjavoval, aby mohol prehovoriť, čo máme robiť v konflikte medzi Ruskom a Ukrajine a to iste je vidieť ja na papežovi: na jednej strane ako katolik poukazuje na vieru a moralku, ale ked ide o geopolitiku v konflikte medzi Ruskom a ukrajinou, tak už neberie ohlad na Božie zjavenia-posolstva... to isté, čo robia kresťanskí politici, laici a klerici
. ARMATA .
Čím ďalej tým viac chápem nezvratnosť Božieho zásahu,len mám obavy,že budeme trestaní ľudskou zlobou a hlúposťou a ON to len dovolí a použije ako trest.
Metod
Je to slobodomurár!
mat300
Odkiaľ to s takou istotou viete? Aj vy k nim patríte?
turan
"mat300" vy k nim nepatríte? Vy to odkiaľ viete s takou istotou, že ku nim nepatrí???
Antonia Orosova
Tak vyzerá, že musíme učiť nielen pápeža aj teológov Božiemu Slovu, ku ktorému by sa mali navrátiť!Je napísané,,Kto mečom narába, mečom zahynie!”
A naš nepriateľ nie z mäsa a kosti!