Polska to już Ukropolin? Ukraina i Izrael organizują wspólny szczyt w Warszawie

Doroczna ukraińsko-izraelska konferencja dotycząca innowacyjności została zaplanowana w tym roku w….. Warszawie. Wśród organizatorów nie ma polskich podmiotów – wyłącznie ukraińskie i izraelskie.
„Ukrainian Israeli Innovation Summit 2022” odbędzie się 14 grudnia w Warszawie. „O wyborze spotkania w Polsce decydują nie tylko kwestie bezpieczeństwa, ale również fakt, że poszerzamy granice i krąg uczestników naszego wydarzenia” – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.
Nazwa wydarzenia na Facebooku była zmieniana kilkakrotnie. Pojawiały się różne wersje – także z uwzględnieniem Polski: „Ukrainian Israeli Innovation Summit 2022”, „Polish Ukrainian Israeli Tech Event”, „Polish Ukrainian Israeli Tech Event 2022”. Ostatecznie jednak zostało „Ukrainian Israeli Innovation Summit 2022”.

Jak organizatorzy sami określają:
Od czasu inwazji na Federację Rosyjską na pełną skalę Ukraina skutecznie odpiera ataki militarne i wyzwala okupowane terytoria. Niezwykle ważna pozostaje jednak kwestia kształtowania długofalowej strategii rozwoju kraju w okresie długiego konfliktu zbrojnego.
W tym kontekście Izrael jest żywym przykładem skutecznego wzoru do naśladowania w bezpiecznym państwie z dobrze prosperującą gospodarką technologiczną. Izraelska polityka bezpieczeństwa opiera się na kluczowych zasadach przetrwania pośród wrogich państw, które dysponują znacznie większymi zasobami ludzkimi i materialnymi. W swojej stosunkowo krótkiej historii Izrael zbudował gospodarkę typu mobilizacyjnego, zmilitaryzowany, a jednocześnie zachował demokrację i zdolność do skutecznego rozwoju technologii w obliczu konfliktu zbrojnego, a także stłumionego prawicowego i lewicowego ekstremizmu.
Jednej z tych nazw użyto w opisie wydarzenia. „Polish Ukrainian Israeli Tech Event, będzie platformą otwartego dialogu i wymiany opinii ekspertów na temat wypracowania długoterminowej strategii rozwoju Ukrainy w oparciu o unikalne doświadczenie technologiczne Izraela” – czytamy.
Wśród kluczowych tematów, poruszane będą takie jak:
Technologie „na linii frontu”: jak technologie cybernetyczne zmieniają krajobraz współczesnych działań wojennych;
Czy wojskowy styl życia może być bezpieczny: jak Izrael wykorzystuje technologie do zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury cywilnej;
Długoterminowe dywidendy przyszłości: rola talentów technologicznych w budowaniu innowacyjnych ekosystemów w Polsce, Izraelu i na Ukrainie.
Jak Ukraina może stać się „wielkim Izraelem” z własną twarzą: implementacja doświadczeń Izraela w kształtowaniu strategii zapewnienia bezpieczeństwa kraju;
Duża szansa dla uczestników na zatrudnienie w wiodącej firmie izraelskiej, polskiej lub europejskiej.
Wydarzenie ma się odbyć w warszawskim Centrum Giełdowym S.A. Dotychczasowe edycje odbywały się tylko w Kijowie lub Tel-Awiwie.
Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.
Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.
Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
MAT -
NIE UDA się to tym nieudacznikom, prawdopodobnie na skale światową PO PRZEBIJANE BĘDĄ OPONY! pójdą pieszo, no chyba , że sząd podstawi im elektryczne ( chyba nie fotele )