František už odmietol Desiderio Desideravi

Po tom, ako František zrušil svoju cestu do Konga v dňoch 2. - 5. júla, predsedal 3. júla eucharistii v Katedrále svätého Petra, pričom použil "zairský obrad", ktorý bol vynájdený v roku 1969 a "schválený" Kongregáciou pre liturgiu v roku 1988.

František prišiel do baziliky a odišiel na invalidnom vozíku. Bol oblečený v liturgickom rúchu. Arcibiskup Paul Gallagher predsedal podujatiu, na ktorom sa veľa spievalo, tancovalo, hojdalo a jasalo.

Pred slovami ustanovenia každý zo spoluslúžiacich kňazov, ktorí boli rozmiestnení v prvých radoch bohoslužobného priestoru, držal misku s oblátkami. Počas slov nariadenia ich držali vo vzduchu. V katolíckej liturgii sa hostie svätia na korporáli na oltári.

Táto udalosť ukázala, že Eucharistia Pavla VI. nie jea nie je "jedinečným vyjadrením lex orandi rímskeho obradu", ako František tvrdil pred necelým týždňom v Desiderio desideravi. František je známy tým, že hovorí všetko a ku všetkému opak. Preto treba všetky Františkove vyhlásenia brať s rezervou.

#newsEjcpqrikewdyk
Mne sa celkom páči to "pohybovanie sa" počas Sv. Omše. Toto ukazuje na Život :)
dyk
Pri premieňaní kňaz určuje, ktoré hostie majú byť premenené a tak keď má v úmysle premeniť všetky hostie, ktoré sú v kostole, tak sa premenia všetky v kostole.
Niekedy je veľa hostí a námestia sa na obetný stôl a tak sú položené vedľa stola alebo na mieste, odkiaľ si ich kňazi budú brať a kňaz pri premieňaní, alebo lepšie pred sv. Omšou vzbudí úmysel, že premení aj tie hostie, ktoré sú neďaleko …More
Pri premieňaní kňaz určuje, ktoré hostie majú byť premenené a tak keď má v úmysle premeniť všetky hostie, ktoré sú v kostole, tak sa premenia všetky v kostole.
Niekedy je veľa hostí a námestia sa na obetný stôl a tak sú položené vedľa stola alebo na mieste, odkiaľ si ich kňazi budú brať a kňaz pri premieňaní, alebo lepšie pred sv. Omšou vzbudí úmysel, že premení aj tie hostie, ktoré sú neďaleko na stole pripravené pre kňazov, ktoré budú kňazi potom medzí ľuďmi rozdávať.
Takže hostie nemusia byť na korporali.
Bežne sa to deje napr. v Levoči, Gaboltove a pri veľkých zhromaždeniach kňazov a veriacich.
Maria Maria
Přesně tak. Byla jsem loni v Medjugorje na festivalu mladých kde bylo 40 tisíc lidí :) Ty hostie by se na oltář opravdu nevešly.
dyk
A Levoča pol milióna? :)