Clicks1.4K
pl.news
3

Papież Franciszek używa kanonizacji z "powodów populistycznych"

Tylko ślepy neokonserwatysta, który wyrzekł się swojej inteligencji, wierzy, że Paweł VI lub arcybiskup Oscar Romero są święci tak, jak Kościół rozumie świętość - argentyński blog Caminante-Wanderer napisał 18 października.

Według autorów Paweł VI i Romero zostali kanonizowani w drodze "wyłącznie aktu woli" Franciszka, który używa kanonizacji "z powodów populistycznych", by zaciemnić "wsteczny" Kościół poprawnością polityczną.

Blog przedstawia czystość jako przykład cnót, które z ważnych powodów kanonizacji, stały się nieistotnymi szczegółami:

• to, że w 2005 roku ukazał się film, na którym przedstawiono akt homoseksualny biskupa Maccarone z Santiago del Estero w Argentynie z jego kierowcą, Bergogliio nazwał to "częścią prywatnego życia Maccarona".

• W 2012 Bergoglio podjął się obrony bpa Fernanda Bargalló z Merlo-Moreno (Argentyna), sfotografowanego w ekskluzywnym hotelu na Karaibach z blond konkubiną.

• W 2013 Franciszek powiedział, że nie ma prawa osądzać monsignore Ricci i jego homoseksualnych przygód. Ricca prowadzi watykański hotel, w którym mieszka Franciszek i jego człowiek z Banku Watykanu.

• W 2018 Franciszek promuje abpa Edgara Peñę Parrę na zastępcę sekretarza stanu mimo jego homoseksualnej przeszłości.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsUywlqqjern
Quas Primas
"Tylko ślepy neokonserwatysta, który wyrzekł się swojej inteligencji, wierzy, że Paweł VI lub arcybiskup Oscar Romero są święci tak, jak Kościół rozumie świętość."
Weronika....S
Kanonizacje są nieomylne, gdy nie są sprzeczne z tradycyjną wiarą i wymogami Ewangelii, a wielobóstwo uczczone podczas spotkań międzyreligijnych jest przeciwne katolickiej wierze w Jedynego Boga, objawionego nam przez Jezusa Chrystusa. Czy kanonizacje posoborowych papieży w związku z tym są katolickimi czy ekumenicznymi, zgodnie z duchem SWII?
molot
A co tam nie jest populizmem?
Akt kanonizacji jest uważany przez Kościół za nieomylny. Albo uważacie go za papieża i uznajecie kanonizacje, albo uważacie go za antypapieża i "kanonizacji" nie uznajecie, w tym "kanonizacji" takich heretyków i odstępców jak Jan Paweł II czy Matka Teresa.