Clicks2
lv.news

Kardināls Brendmillers mudina nepaklausīt Traditionis Custodes

Likumiem ir nepieciešama apstiprinoša pieņemšana vai apstiprinoša atbilstība, lai panāktu apstiprinājumu un ilgstošu efektu, raksta 92 gadus vecais kardināls Valters Brandmillers 28. jūlija paziņojumā par Traditionis Custodes.

Tādējādi daži likumi tiek atcelti to neievērošanas dēļ vai laika gaitā noveco: "Likumam ir jākalpo sabiedrības labumam - nevis otrādi - likumam."

Kā piemēru Brendmillers min Jāņa XXIII 1962. gada februāri Veterum sapientia, kas noteica, ka universitātes teoloģija jāpasniedz latīņu valodā: "Veterum sapientia, tiklīdz tā tika izdrukāta, drīz tika aizmirsta."

Brendmillers atsaucas uz parastajām tiesībām, saskaņā ar kurām pamatotiem iebildumiem pret universālu baznīcas likumu ir apturoša iedarbība: "Tas nozīmē, ka likumu nedrīkst ievērot, kamēr iebildums nav kliedēts."

Viņš saka, ka "ja rodas šaubas, vai likums ir saistošs, tas nav obligāts". Šādas šaubas var pamatot ar kļūdainu juridiskā teksta formulējumu.

Brendmillers uzsver, ka viņa arguments attiecas tikai uz tādiem baznīcas likumiem kā Traditionis Custodes, nevis uz dabas vai dievišķajiem likumiem.

#newsUigimedjui