pl.news
42.3K

Dziennik więzienny: kardynał Pell przewiduje przyszłego papieża

W dwóch krótkich akapitach swojego dziennika więziennego kardynał George Pell wspomina o pożarze Notre-Dame i mówi o arcybiskupie Paryża.

Według Pell'a arcybiskup Michel Aupetit (69) będzie miał wielką przyszłość. Pell ma nadzieję, że "wkrótce" zostanie kardynałem. W rzeczywistości Franciszek ignoruje Aupetita do tego stopnia, że nie ma już żadnego francuskiego kardynała.

Aupetit miał ambiwalentną przeszłość. Być może z tego powodu Pell uważa, że "istnieje prawdopodobieństwo, że stanie się on następnym papieżem".

Ta możliwość jest realna, ponieważ za czasów Franciszka poziom kardynałów tak bardzo się zdegenerował, że następne konklawe może być zmuszone do wybrania kandydata, który nie jest kardynałem.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsLbybjhqmgw
przeciwherezjom
Ostatnim prawdziwym Papieżem jest Benedykt XVI. Nie będzie (antypapież oczywiście się nie liczy) po Nim innego. Owszem, Kościołem z nieba zarządza Petrus Romanus wg przepowiedni św. Malachiasza czyli św. Piotr. Ale jeszcze jakiś czas będzie przewodził Kościołem - domyślam się, że nie będzie już więziony - Benedykt XVI. Dobry Bóg nie pozwoli, by brednie Bergoglia zalały całkowicie dzieci Kościoła!
ELOHIM.
Moim zdaniem Papieżem zostanie Kardynał Nycz z Warszawy 😇
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
🤮 SHALOM !
ELOHIM.
😂👋