Christianofóbia na Slovensku: Pozrite sa, čo u nás musia kresťania znášať

Mária Magotsová

Istá kresťanská krajina s kresťanskou vládou zažíva nebývalý „boom“ urážok veriacich ľudí. A nielen to. Došlo už aj k streľbám na kostoly a fyzickému útoku na kňazov. Nehovoríme tu o žiadnej sekularizovanej krajine, hovoríme o našom Slovensku. Za necelý rok sme zaznamenali množstvo útokov na Cirkev, pričom na nasledujúcich riadkoch spomíname len medializované prípady.

Zdroj: pixabay

Ničenie kostolov

V auguste si Bratislavčania museli zvyknúť na novú „výzdobu“. V historickom centre mesta niekto posprejoval výraznými červenými nápismi „trans is beauty“, „queer power“ či „queer revolution is coming“ niekoľko kostolov a kláštorov. Polícia sa tým zaoberala, ale nevšimli sme si, žeby informovali o dochytení páchateľa.

O dva mesiace neskôr, opäť v Bratislave, niekto desaťkrát vystrelil na katolícky kostol, poškodil okná a dvere. Ani v tomto prípade sme neboli informovaní o príčinách a páchateľovi.

V januári sa útočilo aj na rímskokatolícky kostol v Senici. Počas večernej svätej omše tam začal muž s kladivom v ruke rozbíjať okná.

Útoky na kňazov

Začiatkom roka 2022 došlo k šokujúcemu útoku na gréckokatolíckeho kňaza v Bardejove, ktorého fyzicky napadol mladý muž, oblečený v čiernej mikine s vulgárnym nápisom. Stalo sa tak po týchto slovách kňaza: „Veľakrát kvôli nášmu kresťanskému postoju sme tŕňom v oku u ľudí a momentálne sme to mohli vidieť, že jednoducho človek nikomu nič neurobí a bude na neho zaútočené kvôli tomu, že je kresťan.“

Urážky sa ušli aj otcovi biskupovi Jozefovi Haľkovi, ktorý kritizoval verejnoprávnu televíziu za manipuláciu diváka a zneužitie utečeneckej krízy na homosexuálnu propagandu v seriáli Priznanie. Namiesto relevantnej diskusie však liberálni komentátori biskupa vysmiali.

Zdroj: facebook

Denník N, ktorý je spolu s denníkom Sme v téme urážok kresťanov dlhodobým lídrom, v januári naservíroval čitateľom karikatúru pápeža Benedikta XVI., ako si podáva ruku so satanom. Pekelná bytosť je na tejto kresbe s emeritným pontifikom zjavne spokojná, keďže mu na uznanie ukazuje „palec hore“.

Len nedávno sme vás informovali o tom, že mladí liberáli zaútočili aj na dvoch kňazov, ktorí si na hodinu náboženstva prizvali katolíckeho aktivistu a ten študentom prednášal o tom, aké je učenie katolíckej Cirkvi v oblasti homosexuálnych vzťahov. Liberáli si do Cirkvi poriadne kopli, aj keď každému so zdravým rozumom je jasné, že na hodine katolíckeho náboženstva sa predsa nebudú vyučovať liberálne názory k tejto téme.

Ďalší výsmech Cirkvi stále vidíme na televíznych obrazovkách v „rodinnom“ seriáli Svätý Max. Veriaci sú tu opäť vykresľovaní ako spiatočníci a ich kňazi ako falošní oportunisti.

Nie je to jediný seriál s takýmto motívom, v sérii s názvom „Horná Dolná“ sme mohli vidieť kňaza so záľubou v oslavách, ktorý si nezakrýva oči pred peknými ženami.

Liberálny Denník N zaútočil aj na českého kardinála Dominika Duku, ktorý sa postavil na obranu života nenarodených detí. Podľa denníka je tento postoj predstaviteľa katolíckej Cirkvi blízky náboženskému fundamentalizmu.


Zdroj: facebook

Útoky na Pannu Máriu

K prvému výsmechu a urážke došlo hneď v januári, kedy sa liberálna poslankyňa Lucia Nicholsonová ukázala na verejnosti v obtiahnutej sukni s podobizňou Panny Márie Guadalupskej. Bola to jej odpoveď na sčítanie obyvateľstva, podľa ktorého u nás klesol počet kresťanov. Jej odkaz znel jasne: Veriaci, dajte si pohov.


Zdroj: facebook

Krátko na to sa na obrazovkách RTVS objavila trikrát rozvedená herečka a speváčka Dorota Nvotová, ktorá prišla diskutovať o fatimských zjaveniach. Podľa jej názoru sú to, samozrejme, rozprávky a divákom prízvukovala, že ona rozhodne nie je kresťanka.

Zdroj: facebook

Výsmech veriacim ľuďom

Možno ste to nezachytili, pretože médiá hlavného prúdu tejto vete nevenovali dostatočnú pozornosť, ale predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini vo svojom novoročnom príhovore doslova uviedol, že: „Na Slovensku veriaci vedú kultúrne vojny s liberálmi.“ Kde na túto vetu prišiel netušíme, pretože aj z tohto článku je zrejmé, že ak u nás niekto vedie nejakú vojnu, tak sú to liberáli.

Zatiaľ najnechutnejšiu kauzu odštartovali členovia redakcie denníka Sme. Komentátor Peter Tkačenko označil tvorbu speváčky Simy Magušinovej za odpad a jeho kolega Rado Ondřejíček mu nahral: „Ona je kresťanka. Nemal by si sa vysmievať postihnutým.“ Urážok bolo viac a jeden z ich autorov sa speváčke stále neospravedlnil.

Progresívec Tomáš Valášek nedávno žiadal, aby sa u nás radikálne znížil počet veriacich potrebných na registráciu cirkví. Navrhol zmenu zákona, podľa ktorého by už na registráciu náboženskej organizácie stačilo len 150 veriacich a pokojne by si mohli postaviť aj verejnú sakrálnu stavbu podľa vlastného uváženia. To však nie je všetko. Do zákona chcel poslanec doplniť aj podmienku, aby sa katolícka Cirkev podriaďovala LGBT excesom.

O výsmech nielen veriacim, ale tiež našej „kresťanskej“ vláde sa postaral aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, keď bez akejkoľvek diskusie vydal odborné usmernenie uľahčujúce zmenu pohlavia.Dozvedeli sme sa, že po novom bude na úradnú zmenu pohlavia stačiť jeden rok života v niektorom preferovanom rode a hormonálna liečba. Bez akéhokoľvek chirurgického zásahu. To znamená, že niekedy v budúcnosti by ste sa mohli stretnúť aj s tehotným mužom. Zdá sa, že ani Kresťanská únia, tichučko sediaca v parlamente, o tomto jeho kroku nevedela, pretože kým zareagovali, museli si vziať na pár dní oddychový čas…

Zatváranie kostolov

Ako výsmech veriacim priamo do tváre môžeme vnímať aj uzatvorenie slovenských kostolov najprv kvôli „pandémii“ a potom pre neočkovaných. V čase, keď zvyšok Európy pokojne a bez obmedzení mohol navštevovať bohoslužby, údajne kresťanské Slovensko svoje chrámy zamklo a nedovolilo veriacim účasť na bohoslužbách. „Čerešničkou na torte“ bolo už len zamedzenie vstupu do kostolov ľuďom, ktorí odmietli očkovanie proti koronavírusu.

Facku do tváre dostali veriaci aj počas nedávnych sviatkov Veľkej noci. Aj napriek analýzam od matematikov aj samotného ministerstva sme sa dozvedeli, že bohoslužieb sa môžeme zúčastniť len s respirátorom na tvári, pretože u hlavného hygienika vzbudzujú väčšie stretnutia ľudí v kostoloch obavy.

Zdroj: facebook

A hlavný hygienik ešte raz. Krátko po tom, ako slovenskí biskupi veriacich informovali, že Eucharistiu môžu slobodne prijímať aj do úst, tak ako to bolo pred pandémiou, Ján Mikas vydal ďalšie zo svojich „odporúčaní“, kde „neodporúča“ prijímanie do úst, ani podanie si rúk na znak pokoja, ani sväteničky v kostoloch…

Situáciu s „christianofóbiou“ budeme i naďalej monitorovať a priebežne vás budeme informovať o všetkom dôležitom, čo sa u nás, na našom malom Slovensku bude diať.


Zdroje:

Útok liberálov na základné pravdy našej viery! - Christianitas
Dorota Nvotová diskutovala na RTVS o fatimských zjaveniach. Komu sa toto zdá byť normálne? - Christianitas
Robí si Mikas z biskupov a z Cirkvi dobrý deň? - Christianitas
Denník N zosmiešňuje na karikatúre Benedikta XVI. a robí z neho spolupracovníka s diablom - Christianitas
Je chystaný seriál TV Markíza o falošnom kňazovi ďalší skrytý útok na Cirkev? - Christianitas
RTVS: Homosexuálna propaganda za peniaze daňových poplatníkov - Christianitas
Europoslankyňa Nicholsonová uráža katolíkov a vyzýva ich, aby si „dali pohov“ - Christianitas
Denník N manipuluje s vyjadreniami kardinála Duku: „Kto chráni život, je fundamentalista!“ - Christianitas
Poslanec Valášek predkladá návrh zákona, ktorý umožní legalizovať na Slovensku islam, budhizmus, či hinduizmus a postihovať kresťanov - Christianitas
Naša – údajne „konzervatívna“ – vláda, prijala usmernenie uľahčujúce zmenu pohlavia - Christianitas
Prečo sa ešte nezbavíme respirátorov? Pretože na Veľkú Noc pôjdeme do kostola - Christianitas
paranormalnejavy1.webnode.sk Kresťan
😱 😱 😱 No tak ono na Slovensku je to ešte dobré, ale v takej Saudskej Arábii to je o doooosť horšie, tam ani nemožeš na verejnosti vyznať že si kresťan, 😱 😱 😱 😱 🥶 🥶 🥶 🥶 😫 😫
Zuzana Schlosserova shares this
9
Radomír
PRIZNANIE.

Katolíci mali by priznať, že najväčší nepriatelia Cirkvi nie sú nešťastní liberálni bludári, ani neobrátení príslušníci židovstva, ani schizmatici, alebo heretici. Najväčšie rany Spasiteľovi, Jeho Matke Panne Márii, a Cirkvi, spôsobujú cirkevní predstavitelia, ktorí presadzujú rôzne formy znesväcovania, deformáciu katechézy podľa slobodomurárskych predstáv, všeobecné bratstvo Pravdy …More
PRIZNANIE.

Katolíci mali by priznať, že najväčší nepriatelia Cirkvi nie sú nešťastní liberálni bludári, ani neobrátení príslušníci židovstva, ani schizmatici, alebo heretici. Najväčšie rany Spasiteľovi, Jeho Matke Panne Márii, a Cirkvi, spôsobujú cirkevní predstavitelia, ktorí presadzujú rôzne formy znesväcovania, deformáciu katechézy podľa slobodomurárskych predstáv, všeobecné bratstvo Pravdy s bludom, a prenasledovanie každého, kto presadzuje a miluje tradičné katolícke postoje, katechézu, liturgiu a sviatosti. Hriech týchto pastierov je väčší, než hriech nešťastných ľudí, ktorým nebolo dané stretnúť sa s Pravdou katolíckej viery. Títo nešťastní ľudia vnímajú, že Pravda existuje, ale pastieri Cirkvi často sú len hľadači kompromisov v dialógu, a nie veriaci v túto nekompromisnú Pravdu. Je prirodzené, že takí pastieri a také kostoly nemôžu vzbudzovať vážnosť a rešpekt, a provokujú zásahy proti sebe, ale vôbec nie pre svoje odvážne hlásanie Pravdy, ale naopak, najmä pre svoje pokrytectvo. Avšak aj katolíci, deformovaní revolučnými pastiermi, následne podliehajú rôznym falošným predstavám a zjaveniam, ktoré Satan podsúva týmto ľuďom preto, aby nepracovali na obnove Cirkvi, ale očakávali veci, ktoré nestanú sa nikdy. Keďže Cirkev je v rozvrate, existuje toľko falošných vizionárov v súčasnosti. Návrat ku koreňom katolicizmu v katechéze a sviatostiach je najlepšou obranou proti akýmkoľvek nepriateľom Cirkvi, ktorí budú existovať až do konca sveta. Najväčším problémom súčasných katolíkov je skazená soľ, ktorá stratila chuť, pre spoluprácu predstaviteľov Cirkvi s revolúciou.
Vladislav Vojčák
Vivat november 1989! Vivat rýchlo kvasení disidenti, podvodníci, satanisti, sviečkoví manifestatanti - jednoducho beštie, nie ľudia! Po ovocí ich poznáte! To platí naveky! Lepšie keby ste sa neboli vôbec narodili, ale radšej si uviažte mlynský kameň a hoďte sa do mora! Beštie pakujte do pekla a nezabudnite si pribaliť aj svoje bábky!
dalila
😥😥
Mária Jana Krištofovičová shares this
90