Clicks926
pl.news

Sugestia biskupa: zniesienie celibatu to zasłona dla upadku liberalnych prałatów

Pochodzący z Hiszpanii biskup Moyobamba (Peru), Rafael Escudero López-Brea (57), argumentował w odważnej interwencji przeciwko dokumentowi roboczemu Synodu Amazonii, Peru, na rzecz pozostawienia celibatu w mocy (transkrypcja z 8 października na InfoVaticana.com).

Escuerdo wyjaśniał, że święcenia dla "starszych" jako zwykłych udzielających sakramentów, bez wiedzy o nauczaniu i rządzeniu zmieniłoby księży w "funkcjonariuszy" eucharystycznych i [pod pretekstem "duszpasterstwa"] sprawiłoby, że przestaliby oni być pasterzami.

To nieodpowiednie pojęcie istoty sakramentu święceń nie pochodzi z Objawienia, dodał Escuerdo, ale od plemion Amazonii, które zmieniają swoich wodzów.

Biskup przypomniał, że większość tubylców [i biskupów] to nie Katolicy i nadal trzeba ich nauczyć, że Chrystus jest jedynym Zbawicielem człowieka.

Podkreślił też, że na "brak powołań" nie cierpią te diecezje i społeczności, które są posłuszne doktrynie katolickiej i duchowości chrześcijańskiej.

Innymi słowy: brak księży to skutek działania modernistycznych biskupów, którzy chcą znieść celibat, żeby zmieść pod dywan swoje porażki.

Grafika: Rafael Escudero López-Brea, #newsMdfmlbhlfj