Clicks155
Frog
Panna Maria Sanjuanská, čtyři století zázraků / Our Lady of San Juan, Four Centuries of Miracles / Virgen de San Juan, Cuatro Siglos de Milagros (2021) San Juan de los Lagos (Saint John of the Lakes)…More
Panna Maria Sanjuanská, čtyři století zázraků / Our Lady of San Juan, Four Centuries of Miracles / Virgen de San Juan, Cuatro Siglos de Milagros (2021)

San Juan de los Lagos (Saint John of the Lakes) je poutní místo ve středním Mexiku, asi sto kilometrů od města Guadalajara. Historie tohoto místa se datuje od roku 1543, kdy sem španělský kněz Miguel de Bologna přinesl sochu Panny Marie Neposkvrněného početí. Poutním místem se stalo od roku 1623 poté, co mladší dcera akrobata, který měl v tomto místě vystoupení, spadla z výšky na ostré nože a smrtelně se zranila. Když dívku zabalili do pohřebních šatů a chystali se k pohřbu, stará indiánka přinesla sochu Panny Marie, a dívka zázračně ožila.

V roce 1904 papež Pius X. obraz Panny Marie ze San Juan de los Lagos slavnostně korunoval a v roce 1926 papež Pius XI. povýšil baziliku na kolegiátní kostel (tj. kostel většího významu, nikoli však katedrálu).

V padesátých letech minulého století se uctívání rozšířilo z Mexika do Spojených států. V bazilice v San Juan v Texasu je umístěna reprodukce mexického obrazu, a Panna Maria je zde uctívána jako Nuestra Señora de San Juan del Valle / Our Lady of Saint John of the Valley.

Registrace filmu:
imdb.com/title/tt10038660/

Zdroj filmu:
netflix.com/title/81397407

Info:

Our Lady of San Juan de los Lagos
en.wikipedia.org/…_Lady_of_San_Juan_de_los_Lagos

Basilica of Our Lady of San Juan del Valle - National Shrine
San Juan, Texas

olsjbasilica.org

Tento mexický film zachycuje střídavě dvě dějství: jedno historické, a jedno současné. Historická část pojednává o událostech od přinesení sochy Panny Marie do indiánské osady až po první zázrak - vzkříšení mrtvé dívky, a soudobá část vypráví příběh jedné mexické rodiny, jejichž malá dcera při operaci srdce zemřela, prošla klinickou smrtí, a na přímluvu vyslyšených modliteb jejích prarodičů, kteří v době operace byli v bazilice v San Juan de los Lagos, se probrala k životu.

K filmu jsou k dispozici jak anglické titulky, tak i španělské pro neslyšící. Mohu dát na Glorii jen jedny, dávám tedy anglické (zmáčknout CC). Kdyby měl někdo zájem o tento film s obojími titulky, napište, dal bych celý film v úsporném H265 formátu (407 MB) na Uložto.