Clicks20
lt.news

Pranciškus kardinolas: sinodiškumas yra priemonė „pakeisti bažnyčią“

Newarko kardinolas Josephas Tobinas mano, kad Pranciškaus išrinkimas atvėrė likusį pasaulį Lotynų Amerikos Bažnyčios „turtingiesiems teologiniams reiškiniams“.

Vienintelis „teologinis impulsas“, atėjęs iš Lotynų Amerikos, buvo vadinamoji „Liberation Theologie“ - marksizmo atšaka, kuri greitai išnyko pasibaigus Sovietų Sąjungai. Tačiau tuo metu Pranciškus dėl karjeros priežasčių vis dar vaidino konservatorių ir nenorėjo turėti nieko bendro su Išlaisvinimo teologija.

Gegužės 4 d. internetiniame seminare Tobinas pripažino, kad „daugeliui“ Pranciškaus sukurta permaina buvo „nepatogi“. Kaip rašo NcrOnline.org, jis įvardijo Pranciškaus dėmesį sinodiškumui kaip priemonę, kuria jis tikisi įvesti šį naują tikslą.

Tai yra „Bažnyčios modelis“, - paaiškino Tobinas, kad „reikės pakeisti tai, kaip mes elgiamės ir kaip esame Bažnyčia“. Tačiau „sinodalumo pokyčiai“ buvo vykdomi daugelį metų, iš tikrųjų sukeliantys „pokyčius“ - „žlugimo“ prasme.

Bent jau Tobinas pripažino, kad sinodiškumas yra vienas iš „Pranciškaus žodžių“. Pasak jo, „sinodalumo procesas“ „gresia“ tiems, kuriems „visos normos ir kanonai“ yra tiksliausiai pritaikyti - kitas įrodymai, kad liberalai nesilaiko jokių įstatymų ar moralės, kai reikia perteikti savo ideologiją.

#newsLifzxppncl