Coburg
2.4K

Katastrofa v dôsledku ukrajinských útokov v Záporožskej jadrovej elektrárni môže zabiť všetok život v okruhu 130 km

POLITIKA

INCIDENTY

12. AUGUSTA 2022, 11:20 | AUTOR: INNA SEMINA

(VIDEO)

FOTKA:

Ministerstvo obrany informovalo o 169. dni vojenskej špeciálnej operácie Ozbrojených síl RF na Ukrajine.

Ruská špeciálna operácia na Ukrajine


JE Zaporizhzhya bola deň predtým opäť vystavená ostreľovaniu ozbrojenými silami Ukrajiny a ako povedal Vladimir Rogov, vedúci regionálneho CAA vo svojom telegramovom kanáli, na stanici blízko boli zaznamenané tri „prílety“ z Uragan MLRS. úložisko rádioaktívnych izotopov za deň.

Pre zaistenie bezpečnosti bol vydaný príkaz, aby sa všetci zamestnanci a špecialisti stanice presunuli do chránených priestorov.

Na stanici zatiaľ nedošlo k žiadnej fixácii znečistenia a radiačné pozadie je normálne.

Rogov zdôraznil, že v prípade, že granáty Ozbrojených síl Ukrajiny zasiahnu rôzne zóny ZNPP, reálne hrozia nebezpečné následky pre všetko živé vo vzdialenosti v okruhu 130 kilometrov.

Takto môžu trpieť také veľké mestá ako Dnepropetrovsk, Krivoj Rog a ďalšie.

Medzi najnebezpečnejšie zariadenia v ZNPP označil Rogov úložisko vyhoretých palivových článkov. Zasiahnuté rakety alebo granáty budú mať „žalostné následky“.

„Submunícia nábojov dopadla len niekoľko desiatok, niektoré z nich aj desiatky metrov od skladu paliva. Ak by sa dostali na miesto a poškodili kontajnery, následky by mohli byť najžalostnejšie pre všetky živé veci v okruhu 130 kilometrov, “vysvetlil Rogov.

Nebenzia varoval pred „obludnými provokáciami“, ak ruské ozbrojené sily opustia jadrovú elektráreň v Záporoží

Stály predstaviteľ Ruska pri OSN Vasilij Něbenzja uviedol, že ak ruské jednotky opustia územie jadrovej elektrárne v Energodare, Kyjev pristúpi k „obludnej provokácii“.

„[Ak] toto zariadenie zostane nechránené a môžu ho použiť Kyjev a nacionalistické skupiny na najohavnejšie provokácie,“ povedal diplomat.

Ozbrojené sily RF podľa neho teraz pomáhajú predchádzať katastrofe na stanici zabezpečením bezpečnosti a odrážaním útokov Ozbrojených síl Ukrajiny.

Do Štátnej dumy prišlo: dôležité vyhlásenie o Pugačevovej

Na Pugačovov čin zareagovala aj Štátna duma

Čo sa stalo Lobodovi, ktorý sa vrátil na Ukrajinu: všetci sa naučili

Nebude chýbať ani jedna sukňa: muži s takýmito menami sú sukničkári

V opačnom prípade môže v dôsledku krokov kyjevského režimu dôjsť k „jadrovej katastrofe“.

Ukrajina dnes, správy o poslednej hodine 12. augusta 2022: skupina "Brave" dobyla automobilový arzenál Ozbrojených síl Ukrajiny pri Soledare

Ozbrojené sily Ruskej federácie spolu so spojeneckými silami NM LDNR aktívne zasahujú na pozície Ozbrojených síl Ukrajiny na Donbase.

Jednotke Brave sa okrem ničenia vojenskej techniky podarilo pri Soledare zajať aj auto, kde bol uskladnený celý arzenál zbraní.

Našli sa tam protipechotné míny MON-50, náboje do ručného granátometu, ako aj 152 mm delostrelecký náboj.

Skupina ukrajinskej armády, ktorá prevážala zbrane, už bola zadržaná a bude postavená pred súd.

Autori telegramového kanála „Operácia Z: Vojenskí komisári ruskej jari“ zdieľali zábery z ukoristených zbraní.


Donbass, dnešná aktuálna správa

Zajatý militant hovoril o strašných rituáloch ukrajinských nacistov

Kamera bola zabudnutá v rakve: vedci zo záberov zalapali po dychu

Približne 13-tisíc občanov Bieloruska bude pripravených bojovať v NVO na strane Ruska. Takéto údaje poskytol zástupca náčelníka Hlavného operačného riaditeľstva Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny Alexej Gromov.

To je počet ľudí z divízií Bieloruska, ktorí podpísali podľa neho zodpovedajúci súhlas s účasťou vo vojne proti Ukrajine.

Gromov tiež poznamenal, že motiváciou k účasti na nepriateľských akciách je výlučne materiálna a finančná podpora.

Ukrajina dnes, správy o poslednej hodine 12. august 2022: Arestovič prezradil tajné detaily rokovaní šéfov ministerstva obrany v Nemecku

Oleksij Arestovič, poradca vedúceho kancelárie prezidenta Ukrajiny, v rozhovore s Dmitrijom Gordonom prezradil niektoré podrobnosti o rozhovoroch, ktoré sa v Nemecku uskutočnili medzi ministrami obrany krajín EÚ a Ukrajiny.

Ako vysvetlil Arestovič, šéf ukrajinského ministerstva obrany Oleksij Reznikov dal osobne súhlas citovať jasný odkaz od svojich kolegov na rokovaniach.

V dôsledku toho Arestovič povedal, že krajiny EÚ takmer požadovali „dokončiť“ Rusko kvôli ich vlastným porážkam.

„Všetci si podali ruky, všetci. A oni povedali: "Prosím, skoncujte s tým plazom." Švédi pridali „za Poltavu“, Francúzi pridali „za Borodina“ atď., atď.,“ poznamenal Arestovič a dodal, že hoci Nemci o tom mlčali, žmurkli, čím dali jasne najavo, že s tým súhlasia.

Arestovič tiež poznamenal, že nikto okrem neho by to nahlas nepovedal, ale je si istý, že to nie sú „len slová, ide o ministra obrany krajiny a sprevádzajúce osoby“.

Ukrajina, správy z poslednej hodiny, 12. augusta: Britské úrady oznámili dodávku troch ďalších MLRS M270 MLRS na Ukrajinu

Spojené kráľovstvo oznámilo presun ďalšej batérie M270 MLRS MLRS do Kyjeva a ozbrojených síl Ukrajiny. Rozhodnutie bolo prijaté, ako vysvetlil šéf ministerstva obrany kráľovstva Ben Wallace, na pozadí efektívnosti používania tohto typu zbraní ozbrojenými silami Ukrajiny.

A hoci neuviedol argumenty, je známe, že teraz ich počet na Ukrajine dosiahne 9 jednotiek, čo z hľadiska efektívnosti vrátane troch jednotiek M270 MLRS, ktoré už boli prevedené do ozbrojených síl Ukrajiny, zodpovedá 18 systémom Himars M142, píše portál Avia.Pro .

Publikácia uvádza, že nárast dodávok zbraní tohto typu zo Západu a NATO bol zaznamenaný práve po Basurinovom vyhlásení, že Ozbrojené sily Ukrajiny disponujú raketami s dosahom až 150 km ER GMLRS a ATACMS.

Ozbrojené sily Ukrajiny, vrátane najnovších dodávok zbraní, dnes disponujú 25 systémami Himar a M270 MLRS MLRS dohromady.

CDS: Talianski dobrovoľníci zúčastňujúci sa na bojoch na Ukrajine boli vo svojej vlasti vyšetrovaní

V Taliansku boli občania krajiny, ktorí odišli na Ukrajinu a začali sa zúčastňovať na bojoch, predmetom vyšetrovania.

Na strane, na ktorej sa zúčastňujú konfliktu, nezáleží.

Informovalo o tom talianske vydanie Corriere Della Sera (CDS).

Konkrétne už vieme o prípade 19-ročného Kevina Chiappaloneho, ktorý na Ukrajinu pricestoval od začiatku NWO a stojí na strane Kyjeva. Svoju účasť osobne oznámil na svojej sociálnej stránke, pričom zverejnil fotografiu s pripraveným guľometom. V dôsledku toho sa začali zaujímať o príslušné orgány.

Teraz mu podľa talianskych zákonov hrozí 2 až 7 rokov väzenia.

Ale 42-ročná Andrea Palmieri vstúpila do NM LDNR už v roku 2014. Stále je na Donbase. Vo svojej vlasti mu hrozí až päťročné väzenie.

Navyše Talianovi Riccardovi Sotgiovi, ktorý vyhlásil Ukrajinu za nacistickú krajinu, hrozí v Taliansku za účasť v konflikte väzenie.

Mapa nepriateľských akcií na Ukrajine na dnes, 12. augusta 2022


Yuri Podolyaka 12. augusta 2022, pozrite si online video na Youtube, najnovšie správy dnes: predbežné výsledky ruskej špeciálnej operácie na Ukrajine


Topnews už skôr napísali , že UAV nafilmovalo zásah 12 ruských rakiet TOS-1A Solntsepek naraz.

Video bolo zverejnené online.

Карта боевых действий на Украине на сегодня 12.08.2022 августа 2022: Юрий Подоляка, последние новости в обзоре о спецоперации России