Clicks193
szuirad1
4

Bł. Anna Maria Taigi 9 czerwca.

Anna Maria z domu Gianetti była córką kupieckiej rodziny osiadłej w Sienie. Tam też przyszła na świat, lecz jako dziecko wyjechała wraz z rodzicami do Rzymu. Jej ojciec miał nadzieję pomnożyć dobrobyt rodziny, ale niestety jego plany pokrzyżował kryzys, który akurat nastał we Włoszech.

Państwo Gianetti, zapewniający dotychczas jak najlepsze wychowanie swej jedynej córce, która pod ich okiem wyrastała na zaradną i piękną młodą kobietę, postanowili oddać ją na dalsze wychowanie do domu rzymskiej arystokratki Marii Serra Marini. Anna zjednała serce swojej wychowawczyni, nabrała nieco światowej ogłady, a w wieku dwudziestu lat została wydana za mąż za majordomusa księcia Chigi, pana Domenico Taigi.

Początkowo nic..calosc pch24.pl/bl-anna-maria-taigi/
Jota-jotka
„Wiedz dobrze, moja córko, że nieistotne jak bardzo człowiek pragnie mnie kochać, jeśli nie wstąpi na prostą ścieżkę pokory, wciąż będzie się potykał. Człowiek nosi w sobie kurz, który osiada naokoło jego serca; nazywa się on miłością własną. Człowiek jest pełen pychy i dumy, a Ja nie mam z nimi nic wspólnego. Tylko pokorni znajdują łaskę pod moim spojrzeniem. Ten kto pragnie kosztować moich …More
„Wiedz dobrze, moja córko, że nieistotne jak bardzo człowiek pragnie mnie kochać, jeśli nie wstąpi na prostą ścieżkę pokory, wciąż będzie się potykał. Człowiek nosi w sobie kurz, który osiada naokoło jego serca; nazywa się on miłością własną. Człowiek jest pełen pychy i dumy, a Ja nie mam z nimi nic wspólnego. Tylko pokorni znajdują łaskę pod moim spojrzeniem. Ten kto pragnie kosztować moich rozkoszy, musi pogardzać światem i oczekiwać dla siebie od niego w zamian tego samego”.
szuirad1
Świ Efrem Syryjczyk, doktor Kościoła 9 czerwca brewiarz.pl/czytelnia/swieci/06-09a.php3More
Świ Efrem Syryjczyk, doktor Kościoła 9 czerwca brewiarz.pl/czytelnia/swieci/06-09a.php3
szuirad1
One more comment from szuirad1
szuirad1
Św Józef de Anchieta, prezbiter 9 czerwca brewiarz.pl/czytelnia/swieci/06-09d.php3