Clicks19
uk.news

Маніпульований Собор: як журнал Time залучав єпископів

Роберт Блер Кайзер (+2015), кореспондент Другого Ватиканського Собору від журналу Time Magazine, розпоряджався щомісячним бюджетом у розмірі 20 000 доларів США (що еквівалентно 173 750 доларам США у 2021 році), який забезпечував його роботодавець, для проведення вечірок для єпископів та журналістів.

Про це він згадав у 2004 році Роберту Мойніхану (InsideTheVatican.com, 13 травня). Кайзер був з 18 до 28 років єзуїтом, але пішов, щоб одружитися і розлучитися в середині 1960-х.

У той час журнал Time контролювався його засновником Генрі Люсом (+1967), сином пресвітеріанського місіонера та членом Республіканської партії, якого називали «Іль Люсі», за п’єсою про італійця Беніто Муссоліні («Il Duce "). Люсі споживав ЛСД в 1960-х роках і стверджував, що спілкувався з Богом під його впливом.

У Римі Кайзер орендував дуже велику квартиру як місце для обговорення порядку денного "більш відкритої церкви" на регулярних вечерях. "Ми з дружиною часто приймали 50 або 100 журналістів і монсеньйорів, священиків, єпископів і дипломатів, іноді протягом тижня, іноді у вихідні дні ".

Кайзер влаштовував щоденні обіди та особливо великі зустрічі у неділю ввечері, які стали «своєрідним законом». На одній з вечірок бомбейський архієпископ Томас Робертс SJ (1893-1976) виявив, що його «сміливі думки» поділяють багато інших прелатів: «Вони думали (і говорили вголос), що церква перевантажена зайвим багажем - міфами, забобонами, та іншими дурницями.”

Це були ті самі єпископи, хто проголосував за документи Другого Ватиканського Собору та здійснив так звані "реформи", які призвели до найбільшої катастрофи, яку зазнала церква з моменту її заснування.

Зображення: Vatican II © wikicommons, CC BY-SA, #newsMhjmdkpksb