Clicks26
lt.news

Benediktas XVI: aidus antausys Pranciškui

Benediktas XVI parašė laišką Festschrift, skirtą monsinjorui Livio Melinai, Romos Jono Pauliaus II instituto prezidentui 2006–2016 m.

Melinos pirmtakai Carlo Caffarra ir Angelo Scola tapo kardinolais, o Meliną Pranciškus negarbingai atleido iš pradžių iš prezidento, o ne iš profesoriaus pareigų, nes Šeimos sinodo metu jo institutas gynė katalikiškas pozicijas, kurios neatitiko Pranciškaus iš anksto nulemtų Amoris Laetitia antikatalikiškas išvadas.

Benediktas XVI Meliną vadina „neabejotinai viena didžiausių šio amžiaus moralinių teologijų“, kurios „žmogaus teologiniai moksliniai nuopelnai nekelia abejonių“.

Jis pastebi, kad Melina „drąsiai ir kompetentingai“ gynė katalikišką moralinę teologiją ir taip galėjo ugdyti savo kūrybiškumą. „Deja, aš negaliu pats parašyti straipsnio „Festschrift“. Aš surasiu būdą, kaip užtikrinti Don Livio savo draugyste ir susižavėjimu“, – apibendrina Benediktas.

Tiems, kurie prisimena, kas nutiko tuo metu, šie žodžiai yra skambus antausys Pranciškui į veidą. Prieš Melinai tampant instituto profesoriumi, jis buvo artimas kardinolo Ratzingerio bendradarbis Tikėjimo doktrinos kongregacijoje.

Paveiksliukas: Joseph Ratzinger, Livio Melina, #newsWixfsavffm