3
4
1
2
Clicks1.2K

Szczepienia z wieloma niewiadomymi

biniobill
10
Szczepionka przeciw grypie jest produktem idealnym z punktu widzenia marketingu - każdy z nas może się obawiać, że zachoruje na grypę, a szczepienia należy powtarzać co roku.
Szczepienia
W 2005 roku badania opublikowane w Archives of Internal Medicine, w którym badano zgony związane z grypą w całej amerykańskiej populacji osób w podeszłym wieku. Pomimo zwiększonej ilości powszechnych szczepień, które powinny przekładać się na odpowiadający im spadek w chorobach związanych z grypą, okazało się, że…:

„… wzrost pokrycia szczepieniami o 50 punktów procentowych u osób starszych po …More
W 2005 roku badania opublikowane w Archives of Internal Medicine, w którym badano zgony związane z grypą w całej amerykańskiej populacji osób w podeszłym wieku. Pomimo zwiększonej ilości powszechnych szczepień, które powinny przekładać się na odpowiadający im spadek w chorobach związanych z grypą, okazało się, że…:

„… wzrost pokrycia szczepieniami o 50 punktów procentowych u osób starszych po 1980 roku powinien obniżyć zarówno ilość zapaleń płuc jak i grypy oraz śmiertelność z jakichkolwiek przyczyn o około 35% do 40%. Nie znaleźliśmy dowodów wskazujących na to, że taka obniżka miała miejsce w przypadku zapaleń płuc i grypy, ani w przypadku ilości zgonów z jakichkolwiek przyczyn w każdej z grup ludzi w podeszłym wieku.”

Obecnie CDC zaleca szczepienie dzieci przeciw grypie w wieku 6 miesięcy i starszych. W badaniu z 2008 roku nie znaleziono dowodów na występowanie korzyści ze szczepień przeciw grypie u dzieci poniżej drugiego roku życia.

„… skuteczność szczepień nie została wyraźnie wykazana u dzieci poniżej 2 roku życia. Dalsze badania przy użyciu innych metod, w innych miejscach oraz różnych porach roku są potrzebne do wyjaśnienia skuteczności szczepionek przeciwko grypie wśród małych dzieci .”

Grypa – badanie skuteczności – Dr. Joseph Garrett

Co zaskakujące, okazało się, że choć o tej porze roku zaobserwowano dość ciężką falę zachorowań na grypę, u 20 procent dzieci w wymazie z błony śluzowej stwierdzono wirusy RSV. Na drugim miejscu, jeśli chodzi o przyczynę zachorowania, uplasowały się odpowiedzialne za 7 procent przypadków wirusy paragrypy. Wirusy grypy prawdziwej odpowiadały zaledwie za 3 procent przyjęć do szpitala. Duży, 36-procentowy blok dzieliły między siebie rozmaite rodzaje wirusów. U pozostałych 39 procent pacjentów natomiast nie stwierdzono występowania żadnych wirusów.

Kolejną rzeczą, jaką zbadali naukowcy, był przebieg choroby, zależnie od wirusa, który ją spowodował. Przeciętnie pobyt dziecka w szpitalu trwał dwa dni. 79 procent dzieci zakażonych wirusem RSV miało stan zapalny oskrzeli, wśród dzieci z wirusem paragrypy — 25 procent, zaś wśród tych, u których stwierdzono wirus grypy — 20 procent.

Zapalenia płuc dostało 27 procent dzieci z wirusem RSV, 10 procent dzieci z wirusem paragrypy i 5 procent przypadków grypy. Pięcioro dzieci z infekcją wirusem RSV i jedno dziecko z wirusem paragrypy musiano przenieść na oddział intensywnej terapii, ale nie było wśród nich żadnego dziecka z wirusem grypy.

Wirus RSV – Bert Ehgartner
alanowa
www.michaeljournal.org/H1N1pl.htm chroń dzieci i wnuki
alanowa
nathanel.nowyekran.pl/post/85409,ludzie-zaszczepili-sie-przeciw-szczepionkom
,,Stefanek,,
alanowa -link nie otwiera sie .
biniobill
alanowa napisała:
czy prof.Brydak prosiła biskupa o pomoc w zaszczepieniu Polaków?
--------------------------------------------------------------
Jak widać miała taki zamiar ale czy się do niego udała? Spryciarze mogą posunąć się daleko nawet do nagabywania biskupa żeby zarobić pieniądze na naiwnych, a najlepiej na krzywdzie ludzkiej ale nie wydaje mi się żeby to doszło do skutku. Zbyt wielu …More
alanowa napisała:
czy prof.Brydak prosiła biskupa o pomoc w zaszczepieniu Polaków?
--------------------------------------------------------------
Jak widać miała taki zamiar ale czy się do niego udała? Spryciarze mogą posunąć się daleko nawet do nagabywania biskupa żeby zarobić pieniądze na naiwnych, a najlepiej na krzywdzie ludzkiej ale nie wydaje mi się żeby to doszło do skutku. Zbyt wielu ludzi wie, że z tymi szczepieniami to przekręt. Jak pytam to się śmieją, ale są i też przemądrzalcy, którzy szczepią się całymi rodzinami a potem i tak chorują.
alanowa
". Powiem jednak, że ja, Lidia Bernadetta Brydak, twierdzę, iż ludzi powinno się przeciw grypie szczepi przymusowo "..Szczepienia z wieloma niewiadomymi "Będę prosila arcybiskupa Henryka Hosnera z diecezji warszawsko-praskiej, by z ambon
apelowano do ludzi o szczepienie si przeciw grypie "
,,Stefanek,,
Nie pozwólmy sie wciągnąć w kolejna pułapke WHO I ŻYDOMASONERII -dażacych do depopulacji ludnosci świata -poprzez zainfekowanie przymusowych śmiercionośnych szczepionek:

"Express": Świńska grypa znów atakuje
05 stycznia 2013

Lawinowo rośnie liczba chorych na świńską grypę. 26 przypadków tej choroby stwierdził sanepid w województwie śląskim. Największe ognisko zachorowań jest w szpitalu …More
Nie pozwólmy sie wciągnąć w kolejna pułapke WHO I ŻYDOMASONERII -dażacych do depopulacji ludnosci świata -poprzez zainfekowanie przymusowych śmiercionośnych szczepionek:

"Express": Świńska grypa znów atakuje
05 stycznia 2013

Lawinowo rośnie liczba chorych na świńską grypę. 26 przypadków tej choroby stwierdził sanepid w województwie śląskim. Największe ognisko zachorowań jest w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej. Jedna osoba zmarła. Drugą ofiarą powikłań jest pacjent ze szpitala w Nowym Targu. Dwaj chorzy zmarli w Krakowie. Wirus AH1N1 nie jest niebezpieczniejszy od zwykłej grypy sezonowej, pod warunkiem, że jest prawidłowo leczony. Niebezpieczne natomiast mogą być powikłania świńskiej grypy. Leczy się ją specjalnymi, silnymi lekami antywirusowymi. Może je przepisać lekarz pierwszego kontaktu.

Koniec ulg dla łamiących przepisy drogowe parlamentarzystów. Od teraz zdjęcia zrobione im przez fotoradar trafią prosto do marszałków Sejmu i Senatu. Wraz z nimi wpłynie też wniosek o uchylenie immunitetu. Na ukaranie za złamanie przepisów ruchu drogowego już czeka siedmiu posłów.

Tragiczny wypadek skutera śnieżnego na zboczu szczytu Alpe Cermis we Włoszech. Zginęło sześciu Rosjan (4 mężczyzn i 2 kobiety). Turyści byli na wysokości około 2 tysięcy, po godzinie 22, kiedy trasa zjazdowa została już zamknięta. To właśnie tam, jutro zakończy się narciarski cykl Tour de Ski, w którym prowadzi Justyna Kowalczyk.

Znak Hollywood, ogromny napis umieszczony na zboczu Mount Lee w Los Angeles, będący dziś symbolem wielkiego świata filmu, sławy, luksusu i piękna, zyskał nowe oblicze. Litery tworzące napis Hollywood zostały wypolerowane, zabezpieczone przez korozją i pokryte warstwą mocno błyszczącej białej farby. Zużyto w sumie 965 litrów farby a renowacja kosztowała 175 tysięcy dolarów.

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego rozważa wytyczenie buspasów w ścisłym centrum miasta… pod prąd! Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania zniknąć ma problem z zajeżdżaniem drogi autobusom, czy innym pojazdom uprawnionym do korzystania z buspasa przez samochody. - Jak ktoś się spodziewa autobusu z przeciwka, to nie wjedzie na bus pas… - wyjaśnia szef ZTM.
alanowa
czy prof.Brydak prosiła biskupa o pomoc w zaszczepieniu Polaków?
biniobill
@Magdalenka, ja także w pracy sprzedaję pewne produkty (nie powiem jakie bo nie wtym rzecz) i mogę także poświadczyć rękami i nogami, że te produkty, ten towar sprzedawany przeze mnie jest najlepszy, nieszkodliwy i w ogóle super.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, tym bardziej jeżeli kogoś traktuje się jako klienta. Ważne żeby kupił. Byle nie odzywał się przed zakończeniem gwarancji.
Magdalenka
powiem tak - ja się szczepię już 5 lat i od tego czasu nie zachorowałam na grypę. Moi rodzice, choć początkowo niechętni, poddają się szczepieniom juz 3 rok i też nie zachorowali od tego czasu, choć wcześniej bywało to różnie - więc ja w skuteczność wierzę i mogę poświadczyć, że nie mam z powodu szczepienia żadnych neipowołanych skutków ubocznych, o jakich czasami piszą gazety-mocno przesadzają! …More
powiem tak - ja się szczepię już 5 lat i od tego czasu nie zachorowałam na grypę. Moi rodzice, choć początkowo niechętni, poddają się szczepieniom juz 3 rok i też nie zachorowali od tego czasu, choć wcześniej bywało to różnie - więc ja w skuteczność wierzę i mogę poświadczyć, że nie mam z powodu szczepienia żadnych neipowołanych skutków ubocznych, o jakich czasami piszą gazety-mocno przesadzają! Większość tych mitów już dawno została obalona pogromcymitowmedycznych.pl/news/szczepionka-prz…