Clicks147
Edward7

Watykan; "pandemia jest symptomem złego samopoczucia naszej ziemi"

autor: Jules Gomes

"Bóg, Chrystus czy Kościół nie zostały wymienione ani razu w "medytacji" obejmującej 4000 słów."

WATYKAN ( ChurchMilitant.com ) - 4000 słów zawiera dokument watykański na temat pandemii wirusa Wuhan, a ostatnio zostało zauważone, że ani razu nie wspomina o Bogu, Jezusie Chrystusie, Kościele, Ewangelii, Biblii lub sakramentach.

Całkowicie pozbawiony jakiejkolwiek jawnie katolickiej nauki, raport Papieskiej Akademii Życia dotyczący koronawirusa, opublikowany w środę, nosi tytuł: „ Humana Communitas w dobie pandemii: przedwczesne medytacje o odrodzeniu życia ”.

Obarczając winą za pandemię wirusa Wuhan „nasze rabowanie ziemi i ograbienie jej wewnętrznej wartości”, dokument watykański pyta „jakiej konwersji myśli i działań jesteśmy gotowi przejść w ramach naszej wspólnej odpowiedzialności za rodzinę ludzką”?

Dokument nie wzywa do „nawrócenia do Chrystusa”, ale wzywa czytelnika do „nawrócenia moralnego” i do „nawrócenia” skierowanego do „naszej odpowiedzialności”. (ekologiczne nawrócenie, winni są ludzie krzywdzący pachamame - matkę ziemie - dlatego maski - aby się dusili co2 - reakcja na wirusa - elementem nowej ekologiczne wiary... dopow. ), )

Tylko dwa razy w ośmiostronicowym pismach papieskich pojawia się słowo „duchowy”, wyjaśniając, że w „najbardziej tragiczne oblicza śmierci” doświadczyły ofiary „samotności oddzielenia od wszystkich, zarówno fizycznej, jak i duchowej,„ nie mogąc nawet doświadczyć ” podstawowego dla katolika i właściwego pochówku ”.

"Pandemia" „jest symptomem złego samopoczucia naszej ziemi ,(matki ziemi - pachamamy dopow.) i naszego zaniedbania; co więcej, oznaką naszego własnego duchowego złego samopoczucia”, stwierdza dokument, cytując ekologiczną encyklikę "Papieża" Bergoglio. Laudato Si .

W rozmowie z Church Militant, Dcn. Nick Donnelly powiedział, że „rozważania Papieskiej Akademii Życia na temat COVID-19 są dokumentem godnym ateisty Friedricha Nietzschego, ponieważ w nim chodzi o to że ; "Bóg jest martwy”".

„Nie ma wzmianki o Bogu, nie ma wzmianki o naszym Panu, nie ma wzmianki o Duchu Świętym, nie ma wzmianki o Królestwie (Kościoła)" - ubolewał dziennikarz i komentator. Zamiast tego posuwa się nawet tak daleko, że zaprzecza naszemu pochodzeniu jako stworzeń Bożych i naszemu nadprzyrodzonemu przeznaczeniu w Niebie, z lucyferiańskim, nihilistycznym stwierdzeniem w dokumencie: 'Wychodzimy z nocy o tajemniczym pochodzeniu ... Za późno uczymy się zgody na ciemność, z której wyszliśmy i do której w końcu powracamy. "

„Ten dokument watykański brzmi jak strumień bełkotu bzdur i bluźnierczego zaprzeczenia Bogu, które mogą sprawić, że będziesz się bać, że osoba [pisząca go] jest opętana” - skrytykował.

Dokument watykański mówi o pozbawieniu „obfitości uścisków, dobroci uścisków dłoni, miłości do pocałunków”, ale nie zawiera głosów wiernych katolików, którzy wielokrotnie wyrażali ból pozbawienia sakramentu, Msza św. regularny udział w nabożeństwach publicznych

„Odmawiając sakramentów poprzez zamykanie kościołów i pomoc duchowieństwa podczas pandemii w Wuhan, odpowiedzią Watykanu jest teraz odmówienie wiernym Świętego Słowa Bożego” - zauważył Donnelly.

Przypisanie „uprzywilejowanego miejsca” Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), „ Humana Communitas” atakuje narodowe interesy własne, która doprowadziła wiele krajów do realizacji polityki niezależności i izolacji od reszty świat (nie spełnianie zaleceń WHO), bez tych zaleceń , nie można było stawić czoła pandemii bez skoordynowanej globalnej strategii ”- odniesienie, które niektórzy mogliby zinterpretować jako polemikę z prezydentem USA Donaldem Trumpem i wycofaniem się Ameryki z WHO.

Dokument kończy się zacytowaniem adhortacji apostolskiej "Papieża" Querida Amazonia , wyrażającej nadzieję, że „marzenie niedawno przewidziane dla Amazonii może stać się uniwersalnym marzeniem, marzeniem całej planety, aby„ zintegrować i promować wszystkich jej mieszkańców, umożliwiając im ciesz się „dobrym życiem”. "
Papieska Akademia pod ostrzałem

W ramach obecnego pontyfikatu Papieska Akademia Życia znalazła się pod ostrzałem za powołanie eugenika zajmującego się badaniami nad komórkami macierzystymi, filozofa proaborcyjnego, innego eugenika proaborcyjnego i księdza pro-antykoncepcyjnego, który również popiera eutanazję głodową.

Arcybiskup Vincenzo Paglia, prezes akademii, zaszokował w zeszłym roku wiernych katolików, twierdząc, że twierdzenie , że Judasz jest w piekle, jest herezją. W marcu Paglia przedstawił "papieżowi" dokument na temat wirusa Wuhan zatytułowany „ Globalna pandemia i powszechne braterstwo ”.

Wcześniejszy dokument wzywa chrześcijan do „świadczenia” o „zmartwychwstałym Jezusie” i słuchania Pisma Świętego. Wzywa do „modlitwy wstawienniczej” w obliczu pandemii, zauważając, że „to wołanie wstawiennicze ze strony ludzi wierzących jest miejscem, w którym możemy pogodzić się z tragiczną tajemnicą śmiercią”. Cytuje również list św. Pawła do Rzymian, w którym oświadcza, że „całe stworzenie” przeżywa „bóle porodowe”.

Opisując ten najnowszy dokument jako „szokującą perspektywę Watykanu na temat pandemii”, watykański korespondent Phil Lawler powiedział, że jest to „wstyd dla wiernych katolików”. Lawler potępił tę deklarację jako ćwiczenie w „mdłym rozmywaniu”, które jest „jadowicie sentymentalne (i nadmiernie rozwlekłe)”.

„Papieska Akademia Życia, widzicie, traktuje "pandemię" jako godną karę za grzechy ludzkości przeciwko środowisku” - zauważyłem. „Oczywiście nie jest to stwierdzenie naukowe. Ale można je uznać za roszczenie religijne, jeśli religią, o której mowa, jest ekologia”. „Jest to wyraźnie wezwanie do nawrócenia ideologicznego, a nie religijnego” - zauważyłem.

źródło , zdjęcie - www.churchmilitant.com

Nie lepszy drugi dokument z czerwca, też o wierze ekologicznej ; „W drodze do opieki nad wspólnym domem”
gloria.tv