Oľga Pietruchová PRED a PO ukončení v LGBTI rezorte

Bratislava 20. mája 2020 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian) Oľga Pietruchová prostredníctvom sociálnej siete informovala, že sa vzdáva funkcie riaditeľky odboru rodovej rovnosti na rezorte práce. Rozhodla …
Peter(skala)
Hovorí sa, že "práca šľachtí", to však platí v prípade, že človek vykonáva ušľachtilú prácu, ktorá buduje vzťahy a charakter človeka.

Lenže v opačnom prípade, kedy sa jedná o prácu, ktorá ničí ľudskú identitu-poslanie, ničí vzťahy a nebuduje dobrý charakter spoločnosti, tak taká práca skôr ubíja pracujúceho a vidieť to aj na tváry:(
Roberto 55
Je dobre, ze Pietruchova odstupila a ten rezort by mali zrusit.
Pan Krajniak nie je samozrejme posledny kriziak, lebo kazdy krestan-katolik v Cirkvi bojujucej je alebo by mal byt kriziakom.
Peter(skala)
to si vystihol.. ten rezort sa len tváry že sa stara o LGBTI ako o nejaku minoritu, ale v skutočnosti ich zastrešuje a podporuje v nemoralnych aktivitách a z našich daní idu peniaze na ich zvratenosti.
Dana22
Nová petícia

petícia TU:

www.podpisem.sk/…/pani-prezidentk…
Nová petícia: List prezidentky o Istanbulskom dohovore nemá právne účinky

Milí priatelia,

tešili sme sa, že Istanbulský dohovor padol. Zápas sa však ešte neskončil. Verejne sme ďakovali prezidentke za zaslanie listu o Istanbulskom dohovore, ale zároveň (pre istotu) požiadali Radu Európy o informáciu, či túto skutočnosť vyznačila v …More
Nová petícia

petícia TU:

www.podpisem.sk/…/pani-prezidentk…
Nová petícia: List prezidentky o Istanbulskom dohovore nemá právne účinky

Milí priatelia,

tešili sme sa, že Istanbulský dohovor padol. Zápas sa však ešte neskončil. Verejne sme ďakovali prezidentke za zaslanie listu o Istanbulskom dohovore, ale zároveň (pre istotu) požiadali Radu Európy o informáciu, či túto skutočnosť vyznačila v listine podpisov a ratifikácií. Podpis Slovenskej republiky tam stále „svieti“ bez akejkoľvek ďalšej zmienky o zmene jej postoja.

Ostali sme šokovaní! Rada Európy tvrdí, že list našej pani prezidentky o Istanbulskom dohovore nemá žiadne konkrétne právne účinky!

My sa nevzdáme! Nebudeme frustrovaní, nebudeme znechutení svojvôľou mocných, ale budeme ďalej zápasiť o dobro!

Pani prezidentka by mala počuť Váš hlas! Podpíšte prosím novú petíciu! Žiadame v nej pani prezidentku, aby:
- doplnila svoje oznámenie o vety, ktoré budú mať právne účinky,
- požiadala Radu Európy, aby postoj Slovenska zverejnila a

- informovala nás.

Úprimnosť a rešpekt k parlamentu a vôli ľudí môže pani prezidentka preukázať veľmi ľahko svojim konaním. Požiadajme ju o to spolu!


Petíciu môžete podpísať na tomto linku: www.podpisem.sk/…/pani-prezidentk…

S pozdravom

Anton Chromík

PS:


Príslušný úrad Rady Európy na otázku: „Prijali ste tento list citovaný v otázke 1 ako jasné vyhlásenie podľa článku 18 písm. a) Viedenského dohovoru o zmluvnom práve, že Slovenská republika dala jasne najavo svoj zámer nestať sa zmluvnou stranou?“ odpovedal nasledovne: Oznámenie bolo prijaté ako informácia o súčasnom stave ratifikačného postupu Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a boji proti nemu (CETS č. 210) Slovenskej republiky bez konkrétnych právnych účinkov a bolo zodpovedajúcim spôsobom spracované.
Podpíšte petíciu
Dana22
Patakyová nemieni odstúpiť

www.hlavnespravy.sk/…/2169062

Radičová, Huba či Nvota sa postavili za Patakyovú: Stojíme za verejnou ochrankyňou práv a za princípmi a hodnotami, ktoré jej úrad chráni
www.changenet.sk
Skupina politológov, sociológov, právnikov, umelcov či občianskych aktivistov sa postavili za ombudsmanku Máriu Patakyovú. Poslancov Národnej rady SR títo liberálni neomarxisti …More
Patakyová nemieni odstúpiť

www.hlavnespravy.sk/…/2169062

Radičová, Huba či Nvota sa postavili za Patakyovú: Stojíme za verejnou ochrankyňou práv a za princípmi a hodnotami, ktoré jej úrad chráni
www.changenet.sk
Skupina politológov, sociológov, právnikov, umelcov či občianskych aktivistov sa postavili za ombudsmanku Máriu Patakyovú. Poslancov Národnej rady SR títo liberálni neomarxisti vyzvali, aby urobili to isté a aby jej zistenia a odporúčania dôsledne reflektovali a analyzovali. Uvádza sa to v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA zaslala Ľubica Trubíniová z občianskeho združenia Občan, demokracia a zodpovednosť

Verejná ochrankyňa práv vystúpila 13. mája v parlamente so svojou výročnou správou za rok 2019, v ktorej informovala o nedostatkoch a potrebe ich nápravy v oblasti ochrany ľudských práv. Správu Patakyovej poslanci nevzali na vedomie.
„Hoci ‘nezobratie na vedomie’ nemá zásadnejšiu právnu relevanciu, odhaľuje podstatnú skutočnosť: porušovanie ústavou garantovaných práv a slobôd pre väčšinu poslancov a poslankýň nič neznamená,“ uvádzajú signatári podpísaní pod výzvu.
Medzi týchto liberálnych neomarxistov, ktorí podporujú zhubné ideológie s potenciálom rozvrátiť spoločnosť, sa zaradili napríklad sociologička Iveta Radičová, politologička Janka Debrecéniová, ochranár Mikuláš Huba, režisér Juraj Nvota a desiatky ďalších. „Stojíme za verejnou ochrankyňou práv a za princípmi a hodnotami, ktoré jej úrad chráni. Vyzývame k tomu aj parlament a všetky ďalšie zložky verejnej moci,“ odkazujú.
Verejní činitelia vyzývajú zodpovedných, aby zistenia a odporúčania ombudsmanky dôsledne reflektovali a analyzovali. Tiež aby prijímali také opatrenia, ktoré budú rešpektovať a napĺňať základné práva a slobody v súlade s ústavou a medzinárodnými dohovormi. Kompetentných takisto žiadajú, aby konali na základe dát, odborných diskusií a kvalitných procesov, aby problémy jednotlivcov, komunít aj celej spoločnosti riešili preventívne.
„Vyzývame politikov a političky, aby svoj osobnostný kapitál a verejné zdroje nevyužívali na prezentáciu falošných póz ‚sociálnej vnímavosti’, ale na vytvorenie si realistického obrazu o tom, čo ľudí skutočne trápi, aké problémy potrebujú riešiť. Takmer všetko, čo potrebujeme pre kvalitný život, sa týka ľudských práv – zdravie, bývanie, vzdelanie, práca, osobná sloboda a autonómia, občianska a politická participácia a mnohé iné,” píše sa vo výzve, ktorá je na podpis dostupná aj širokej verejnosti. Podpísať ju možno prostredníctvom portálu Changenet.sk.
„Právny a demokratický štát musí byť postavený na rešpekte k hodnotám obsiahnutým v jeho najhlbšom základe, ktorý je postavený na dodržiavaní základných práv a slobôd. Ďakujem všetkým za aktívnu podporu pri presadzovaní týchto hodnôt,” reagovala Patakyová na sociálnej sieti na výzvu občianskej spoločnosti.
Ombudsmanka v stredu 13. mája poslancom parlamentu vo svojej správe priblížila, že Kancelária verejnej ochrankyne práv (VOP) dostala v roku 2019 vyše 2 800 podaní, z toho bolo 2 100 podnetov. VOP tiež zistila 130 porušení základných práv a slobôd v 104 podnetoch. V rámci vlastnej iniciatívy riešila kancelária desať podnetov. Patakyová zdôraznila, že je dôležité zabezpečiť zo strany orgánov verejnej správy výraznejšiu ochranu zraniteľných skupín obyvateľstva, detí, seniorov či menšín. Situácia sa v tejto oblasti podľa jej slov zlepšuje len veľmi pomaly.
Poslanci 14. mája nevzali na vedomie výročnú správu ombudsmanky. Zo 132 prítomných bolo za prijatie správy 34 poslancov. Z vládnych strán správu podporili kluby Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí. Hnutie Sme rodina bolo proti a aj viacerí poslanci klubu OĽaNO. Rozhodnutiu o nevzatí na vedomie výročnej správy ombudsmanky predchádzala v rokovacej sále široká diskusia poslancov.
Poslanci vytýkali ombusmanke najmä, že si neuvedomuje čo je úlohou jej úradu, keď namiesto ochrany individuálnych práv občanov pracuje ideologicky a svojou činnosťou sa snaží napomáhať šíreniu rôznych pomýlených a neprirodzených neomarxistických bludov.
Poslanec Tomáš Taraba za KDŽP vyzval ombusmanku na odstúpenie: „Patakyová, odstúpte, Vaša neoliberálna agenda prehrala. Vaše dúhové zástavy, Vaš lobing za potraty. SaS a Za ľudí prehralo. Kultúra života sa po 30 rokoch nadýchla. Ideme ďalej.“
Na margo jej práce uviedol: „Ombudsmanka svoju prehru dnes uzavrela tak, že neodstúpi a že poslanci „nechápu jej práci.“ Tak po prvé neodstúpi preto, lebo tak neschopného človeka by nikto nikde nezamestnal. V roku 2016 jej predchodkyňa vyzvala políciu, aby vyriešila spôsob zatvárania ľudí do ciel predbežného zadržania. Patakyová sa k tejto veci stretla s ministerkou až v roku 2019, teda tri roky po zvolení.
Len neschopný a lenivý jedinec, ktorému sú ľudské práva ukradnuté, potrebuje 3 roky, aby riešil situáciu, aby nepriväzovali ľudí o radiátory. Keď som sa na to pýtal, povedali, že ona má „rozvážny prístup.“ Vo svete sa tomu hovorí, že je neschopná a lenivá. Jej úrad stojí pritom 1 milión EUR. K tej druhej výčitke, že jej práci nerozumieme, tak verím, že nikdy nebudem tak dekadentný, aby som tomu, čo ona presadzuje niekedy rozumel.“
Roberto 55
Tito ludia, su privelmi sekularny, pohlteni timto svetom a nemaju zmysel pre Bozie veci a preto sa jej zastavaju a skrze jej osobu obhajuju zvratenosti a hriechy, ktore maju dokonca legalnu peciatku. Tu pomoze iba modlitba.
Dana22
ISTANBULSKÝ dohovor ešte nie je vyriešený!
Kto neustále nerešpektuje Rozhodnutia NR SR a občanov Slovenska?

petícia TU:

www.podpisem.sk/…/pani-prezidentk…
Nová petícia: List prezidentky o Istanbulskom dohovore nemá právne účinky

Milí priatelia,

tešili sme sa, že Istanbulský dohovor padol. Zápas sa však ešte neskončil. Verejne sme ďakovali prezidentke za zaslanie listu o Istanbulskom dohovore…More
ISTANBULSKÝ dohovor ešte nie je vyriešený!
Kto neustále nerešpektuje Rozhodnutia NR SR a občanov Slovenska?

petícia TU:

www.podpisem.sk/…/pani-prezidentk…
Nová petícia: List prezidentky o Istanbulskom dohovore nemá právne účinky

Milí priatelia,

tešili sme sa, že Istanbulský dohovor padol. Zápas sa však ešte neskončil. Verejne sme ďakovali prezidentke za zaslanie listu o Istanbulskom dohovore, ale zároveň (pre istotu) požiadali Radu Európy o informáciu, či túto skutočnosť vyznačila v listine podpisov a ratifikácií. Podpis Slovenskej republiky tam stále „svieti“ bez akejkoľvek ďalšej zmienky o zmene jej postoja.

Ostali sme šokovaní! Rada Európy tvrdí, že list našej pani prezidentky o Istanbulskom dohovore nemá žiadne konkrétne právne účinky!

My sa nevzdáme! Nebudeme frustrovaní, nebudeme znechutení svojvôľou mocných, ale budeme ďalej zápasiť o dobro!

Pani prezidentka by mala počuť Váš hlas! Podpíšte prosím novú petíciu! Žiadame v nej pani prezidentku, aby:
- doplnila svoje oznámenie o vety, ktoré budú mať právne účinky,
- požiadala Radu Európy, aby postoj Slovenska zverejnila a

- informovala nás.

Úprimnosť a rešpekt k parlamentu a vôli ľudí môže pani prezidentka preukázať veľmi ľahko svojim konaním. Požiadajme ju o to spolu!


Petíciu môžete podpísať na tomto linku: www.podpisem.sk/…/pani-prezidentk…

S pozdravom

Anton Chromík

PS:


Príslušný úrad Rady Európy na otázku: „Prijali ste tento list citovaný v otázke 1 ako jasné vyhlásenie podľa článku 18 písm. a) Viedenského dohovoru o zmluvnom práve, že Slovenská republika dala jasne najavo svoj zámer nestať sa zmluvnou stranou?“ odpovedal nasledovne: Oznámenie bolo prijaté ako informácia o súčasnom stave ratifikačného postupu Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a boji proti nemu (CETS č. 210) Slovenskej republiky bez konkrétnych právnych účinkov a bolo zodpovedajúcim spôsobom spracované.
Podpíšte petíciu
2 more comments from Dana22
Dana22
Genderideológia presadzovaná OSN.
Je to šialené.

activistmommy.com/un-cautions-aga…

UN Cautions Against Using Words Like “Husband” or “Wife” To “Create A More Equal World”

preklad robený cez translator

Upozornenia OSN proti používaniu slov ako „manžel“ alebo „manželka“ na „vytvorenie rovnocennejšieho sveta“

Napriek tomu, že je uprostred pandémie, OSN stále nachádza čas na presadzovanie …More
Genderideológia presadzovaná OSN.
Je to šialené.

activistmommy.com/un-cautions-aga…

UN Cautions Against Using Words Like “Husband” or “Wife” To “Create A More Equal World”

preklad robený cez translator

Upozornenia OSN proti používaniu slov ako „manžel“ alebo „manželka“ na „vytvorenie rovnocennejšieho sveta“

Napriek tomu, že je uprostred pandémie, OSN stále nachádza čas na presadzovanie svojej agendy založenej na rodovej teórii. Najnovšie usmernenie, ktoré globálny riadiaci orgán kladie na svet, je zoznam rodovo neutrálnych alternatívnych fráz, ktoré „pomôžu vytvoriť spravodlivejší svet“.

OSN varovala pred vylučujúcimi výrazmi ako „priateľ“, „priateľka“, „manžel“ a „manželka“ v pondelok v tweetu.

„Čo hovoríš, na tom záleží,“ číta čiastočne. „Ak si nie ste istí rodovým pohlavím alebo máte na mysli nejakú skupinu, pomôžte nám vytvoriť rovnejší svet pomocou rodovo neutrálneho jazyka.“

V tweetu potom sú uvedené slová ako ľudstvo, predseda, kongresman, policajt, prenajímateľ, priateľ / priateľka, pracovná sila, rodné meno, hasič a manžel / manželka, ktoré boli prečiarknuté a nahradené niekoľkými rodovo neutrálnymi alternatívami.

Nie je prekvapením, že tweet bol zaplavený kritikou.

„Prestaňte sa snažiť ovládať jazyk ľudí. Je to strašidelné a zbytočné, “uviedla riaditeľka Leavers of Britain Lucy Harris.

Iný používateľ žartom tvrdil, že takýto zoznam alternatívnych výrazov - napríklad „vlastník“ namiesto „prenajímateľa“ - pravdepodobne nebol zostavený rodeným anglickým hovorcom.

"Stále máme dovolené povedať poklop?" spýtal sa iného používateľa.

Libertariánka červenej hlavy poukázala na zjavný rozpor medzi feministickou agendou OSN a jej rodovo neutrálnou agendou na jednom stručnom obrázku:

Dokonca aj najrôznejší ľavičiari na Twitteri poukázali na očividné pokrytectvo OSN a poznamenáva, že umožňuje členom členských štátov, aby zákony, ktoré homosexualite umožňujú trestať smrťou, mohli zasadať v Rade pre ľudské práva:

A nakoniec, tréner Kavanaugh videl striebornú podšívku, že pandémia koronavírusov musí vyústiť, ak má OSN čas diskutovať o takýchto triviálnych nezmysloch
Dana22
ľubica
Podporovateľka gender ideológie Oľga Pietruchová končí
www.hlavnespravy.sk/…/2167344
ľubica
KTO je Oľga Pietruchová?

www.lifenews.sk/node/6364/

ŠKANDÁL. Trestné oznámenie proti KBS organizovala úradníčka MPSVaR

www.lifenews.sk/…/PIETRUCHOVA FB …
Pamätáte si na adventný list biskupov Slovenska proti Kultúre smrti? Tak ste možno aj zachytili, že vzápetí na pastiersky list bolo na KBS podané trestné oznámenie. Autorom bol istý Róbert Slovák. Prinášame informácie, podľa ktorých …More
KTO je Oľga Pietruchová?

www.lifenews.sk/node/6364/

ŠKANDÁL. Trestné oznámenie proti KBS organizovala úradníčka MPSVaR

www.lifenews.sk/…/PIETRUCHOVA FB …
Pamätáte si na adventný list biskupov Slovenska proti Kultúre smrti? Tak ste možno aj zachytili, že vzápetí na pastiersky list bolo na KBS podané trestné oznámenie. Autorom bol istý Róbert Slovák. Prinášame informácie, podľa ktorých tento pán bol len nasadenou bábkou. Biely kôň, ak chcete. Podľa nových dôkazov za celou organizovanou akciou proti biskupom stála štátna úradníčka - pani Olga Pietruchová.
Kto je pani Pietruchová?
Pani Pietruchová je asi najkontroverznejšia štátna zamestnankyňa na Slovensku.
Je známa ako aktivistka a zakladateľka potratových organizácií: Možnosť voľby, Plánované rodičovstvo. Známa je aj ako radikálna feministka a bojovníčka za práva homo-loby. Na FB sa označila ako šíriteľka Kultúry smrti. Otvorene sa priznáva, že nenávidí Cirkev a kde môže, tam sa snaží bojovať proti katolíkom.
Zároveň pracuje v štátnej správe ako šéfka Výboru pre rodovú rovnosť, ale aj v ďalších poradných orgánoch vlády ako odborníčka pre "ľudské práva" .
Do štátnej správy sa dostala za vlády premierky Radičovej. Konkrétne na pozíciu poradkyne pre vládu. S premierkou sa poznali, zrejme ešte z čias ako aktivistky. Pani Radičová pracovala v kontroverznej Nadácii otvorenej spoločnosti patriacej multimliardárovi Georgovi Sorosovi. V správnej rade tejto organizácie schvalovala projekty a prerozdeľovala financie, okrem iného, aj na pro-potratové aktivity pani Pietruchovej.
Z Úradu vlády sa postupne, za vlády Róberta Fica, stala zamestnankyňou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, kde si pod ministrom Richterom bačuje dodnes ako šéfka Výboru pre rodovú rovnosť a rovnosť príležitostí.
Vplyv na štátnu správu
IDEOLOGICKÝ VPLYV
Zdá sa, že ministerstvo MPSVaR s príchodom pani Pietruchovej si osvojilo jej politický slovník, svetonázor a ideológie (propagácia marxistického feminizmu, potratov a homo-loby). Rodová ideológia sa tak stala za 10 rokov vlastnou agendou ministerstva, ktoré podla názvu má podprovať rodinu. Pozri www.gender.gov.sk. To, či sa nakoniec stane oficialnou politikou pre celú štátnu správu rozhodne kauza Stratégie ľudských práv, ktorá sa usiluje rodovú agendu kodifikovať pre celú štátnu správu.
FINANČNÝ VPLYV
Pani Pietruchová nie je len hlavná štátna rodová ideologička. Dostala sa aj do pozície, kde má silný vplyv na prerozdeľovanie štátnych financií pre tzv. "mimovládky", organizácie tretieho sektora financované štátom(Pozri TU). V minulosti sme informovali, že len v roku 2012, za pôsobenia pani Pietruchovej na Úrade vlády, dal štát skoro 500 000 eur na projekty homoloby, potratov, sexualizácie mládeže, atď.
A stále stojí - prehľad škandálov
Úzke prepojenie ministerstva na pani Pietruchovú zrejme vysvetľuje, ako mohla ustáť toľko škandálov, ktoré by iného úradníka už dávno stáli hlavu. Tu je stručný prehľad:
ZAUJATOSŤ PROTI KATOLÍKOM: Pani Pietruchvá ako štátna úradníčka pravidelne porušovala základný etický kódex štátnej zamestnankyne, keď cez sociálne siete blogovala a na verejných diskusiách, útočila proti katolíckej Cirkvi a na každého, kto s ňou nezdieľa jej osobné ateistické, rodové a marxistické názory. (TU)
PODPORUJE SATANISTOV. Verejne sa postavila na podporu skupiny údajných satanistov, ktorí cez Facebook znevažujú katolícku Cirkev. Ich aktivity zľahčovala tým, že ide len o "neškodnú recesiu" na účet veriacich. Zrejme si štátna zamestnankyňa myslí, že urážať ľudí a ich náboženské presvedčenie je neškodná zábava. Pani Pietruchová sa hlási k ateistickej viere.(TU)
URÁŽANIE OBČANOV. Na svojich blogoch sa pravidelne vulgárne vyjadrovala proti každému, koho nemá rada. Jej zaslepené útoky vyvrcholili, keď na blogu označila účastníkov Pochodu za život v Košiciach ako "pedofilov". (TU)
PROTIŠTÁTNE AGITOVANIE: Bola pristihnutá, ako osočovala dobré meno Slovenskej Republiky a štátnej správy SR pred americkým veľvyslancom. Namiesto toho, aby Slovensko reprezentovala, čo je povinnosť štátnej zamestnankyňe, tak štát a občanov označovala za zaostalých a spiatočníkov. (TU)
ZNEVAŽOVANIE CHARITY. Pietruchová verejne zhadzovala prácu Charitatívnych organizácií slúžiacich ľuďom v núdzi, týraným ženám, chorým ľuďom. Minister dostal viaceré sťažnosti na jej osobu od týchto organizácií, ktoré odignoroval. (TU)
HROZILO TRESTNÉ OZNÁMENIE. Hrozilo jej trestné oznámenie, za urážanie a osočovanie svetoznámej sociologičky pani Gabriele Kuby, počas jej návštevy Slovenska. Minister Richter ju zasa podržal. (TU)
VIACKRÁT INTERPELOVANÁ. Minister bol viackrát interpelovaný poslancami, aby ju prepustil za škandály a škodu, ktorú pácha dobrému menu ministerstva. Minister nakoniec oznámil, že nechá vec prešetriť. Nič sa nakoniec nestalo. (TU)
VEREJNOSŤ ŽIADA JEJ REZIGNÁCIU. Na internete vznikla petícia za jej odvolanie. Výzvu podpísalo cez 8000 pobúrených občanov. Oproti tomu, zamestnankyňa pani Pietruchovej tiež na ministerstve, pani Mesochoritisová, zorganizovala počas najväčších škandálov petíciu na jej podporu. Lojalita pani Mesochoritisovej je veľmi roztomilá, ale nemiestna pre zamestnanca štátnej správy. Petícia pani Mesochoritisovej získala nakoniec len 700 hlasov čo potvrdilo, že aj pani Mesochoritisová koná v záujme úzkej skupiny občanov a nie všetkým. Naviac drvivá väčšina hlasov na podporu pani P. bola od treťosektorových organizácii platených zo štátneho rozpočtu. (TU)
POKÁRANÁ MINISTROM. Keď situácia okolo osoby pani Pietruchovej eskalovala, minister Richter uznal, že pani Pietruchová sa správala nevhodne na štátnu zamestnankyňu. Avšak, namiesto toho, aby vyvodil pre ňu personálne dôsledky, tak ju len formálne vykáral a nechal ďalej v úrade. (TU)
Je zrejmé, že každá iná, takto verejne zdiskreditovaná osoba, ktorá vzbudzuje tak vážne verejné pohoršenie a vášne, by bola zo štátnej správy dávno prepustená. Pán minister Richter opakovane ukázal, že túto osobu chce zachovať v úrade stoj čo stoj. Je pre ňu ochotný ohrozovať nie len svoje meno, ale aj meno celého svojho úradu.
NOVÉ SKUTOČNOSTI - Úradníčka smrti, ktorá nenávidí Cirkev?
Do redakcie LifeNews sme dostali foto materiály, ktoré odhaľujú nové skutočnosti o agitačných aktivitách pani Pietruchovej.
Zistili sme, že len dva týždne po tom, ako minister pani Pietruchovú formálne vykáral za jej verejné vyjadrenia, ktoré boli ako povedal na hrane Etického kódexu, sa bez váhania znova pustila do agitačnej činnosti proti Cirkvi. Ani chvíľu sa netvárila, že by ministrove napomenutie brala vážne. Namiesto toho začala bezprostredne po pastierskom liste, organizovať ľudí cez Facebook. Žiadala ich, aby podali trestné oznámenie proti biskupom. Sama sa zrejme trestné oznámenie podať bála, keďže bola čerstvo disciplinárne riešená za jej správanie. Podla záberov, hľadala dobrovolníka ochotného spraviť špinavú prácu za ňu:
Kópia výzvy pani Pietruchovej na FB, kde vyzýva ľudí podať trestné oznámenie:

Vzor trestného oznámenia pani Pietruchovej proti biskupom zverejnený na FB.
(TU)
Dana22
Patakyová nechce odstúpiť

www.hlavnespravy.sk/…/2169062

Radičová, Huba či Nvota sa postavili za Patakyovú: Stojíme za verejnou ochrankyňou práv a za princípmi a hodnotami, ktoré jej úrad chráni
www.changenet.sk
Skupina politológov, sociológov, právnikov, umelcov či občianskych aktivistov sa postavili za ombudsmanku Máriu Patakyovú. Poslancov Národnej rady SR títo liberálni neomarxisti …More
Patakyová nechce odstúpiť

www.hlavnespravy.sk/…/2169062

Radičová, Huba či Nvota sa postavili za Patakyovú: Stojíme za verejnou ochrankyňou práv a za princípmi a hodnotami, ktoré jej úrad chráni
www.changenet.sk
Skupina politológov, sociológov, právnikov, umelcov či občianskych aktivistov sa postavili za ombudsmanku Máriu Patakyovú. Poslancov Národnej rady SR títo liberálni neomarxisti vyzvali, aby urobili to isté a aby jej zistenia a odporúčania dôsledne reflektovali a analyzovali. Uvádza sa to v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA zaslala Ľubica Trubíniová z občianskeho združenia Občan, demokracia a zodpovednosť

Verejná ochrankyňa práv vystúpila 13. mája v parlamente so svojou výročnou správou za rok 2019, v ktorej informovala o nedostatkoch a potrebe ich nápravy v oblasti ochrany ľudských práv. Správu Patakyovej poslanci nevzali na vedomie.
„Hoci ‘nezobratie na vedomie’ nemá zásadnejšiu právnu relevanciu, odhaľuje podstatnú skutočnosť: porušovanie ústavou garantovaných práv a slobôd pre väčšinu poslancov a poslankýň nič neznamená,“ uvádzajú signatári podpísaní pod výzvu.
Medzi týchto liberálnych neomarxistov, ktorí podporujú zhubné ideológie s potenciálom rozvrátiť spoločnosť, sa zaradili napríklad sociologička Iveta Radičová, politologička Janka Debrecéniová, ochranár Mikuláš Huba, režisér Juraj Nvota a desiatky ďalších. „Stojíme za verejnou ochrankyňou práv a za princípmi a hodnotami, ktoré jej úrad chráni. Vyzývame k tomu aj parlament a všetky ďalšie zložky verejnej moci,“ odkazujú.
Verejní činitelia vyzývajú zodpovedných, aby zistenia a odporúčania ombudsmanky dôsledne reflektovali a analyzovali. Tiež aby prijímali také opatrenia, ktoré budú rešpektovať a napĺňať základné práva a slobody v súlade s ústavou a medzinárodnými dohovormi. Kompetentných takisto žiadajú, aby konali na základe dát, odborných diskusií a kvalitných procesov, aby problémy jednotlivcov, komunít aj celej spoločnosti riešili preventívne.
„Vyzývame politikov a političky, aby svoj osobnostný kapitál a verejné zdroje nevyužívali na prezentáciu falošných póz ‚sociálnej vnímavosti’, ale na vytvorenie si realistického obrazu o tom, čo ľudí skutočne trápi, aké problémy potrebujú riešiť. Takmer všetko, čo potrebujeme pre kvalitný život, sa týka ľudských práv – zdravie, bývanie, vzdelanie, práca, osobná sloboda a autonómia, občianska a politická participácia a mnohé iné,” píše sa vo výzve, ktorá je na podpis dostupná aj širokej verejnosti. Podpísať ju možno prostredníctvom portálu Changenet.sk.
„Právny a demokratický štát musí byť postavený na rešpekte k hodnotám obsiahnutým v jeho najhlbšom základe, ktorý je postavený na dodržiavaní základných práv a slobôd. Ďakujem všetkým za aktívnu podporu pri presadzovaní týchto hodnôt,” reagovala Patakyová na sociálnej sieti na výzvu občianskej spoločnosti.
Ombudsmanka v stredu 13. mája poslancom parlamentu vo svojej správe priblížila, že Kancelária verejnej ochrankyne práv (VOP) dostala v roku 2019 vyše 2 800 podaní, z toho bolo 2 100 podnetov. VOP tiež zistila 130 porušení základných práv a slobôd v 104 podnetoch. V rámci vlastnej iniciatívy riešila kancelária desať podnetov. Patakyová zdôraznila, že je dôležité zabezpečiť zo strany orgánov verejnej správy výraznejšiu ochranu zraniteľných skupín obyvateľstva, detí, seniorov či menšín. Situácia sa v tejto oblasti podľa jej slov zlepšuje len veľmi pomaly.
Poslanci 14. mája nevzali na vedomie výročnú správu ombudsmanky. Zo 132 prítomných bolo za prijatie správy 34 poslancov. Z vládnych strán správu podporili kluby Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí. Hnutie Sme rodina bolo proti a aj viacerí poslanci klubu OĽaNO. Rozhodnutiu o nevzatí na vedomie výročnej správy ombudsmanky predchádzala v rokovacej sále široká diskusia poslancov.
Poslanci vytýkali ombusmanke najmä, že si neuvedomuje čo je úlohou jej úradu, keď namiesto ochrany individuálnych práv občanov pracuje ideologicky a svojou činnosťou sa snaží napomáhať šíreniu rôznych pomýlených a neprirodzených neomarxistických bludov.
Poslanec Tomáš Taraba za KDŽP vyzval ombusmanku na odstúpenie: „Patakyová, odstúpte, Vaša neoliberálna agenda prehrala. Vaše dúhové zástavy, Vaš lobing za potraty. SaS a Za ľudí prehralo. Kultúra života sa po 30 rokoch nadýchla. Ideme ďalej.“
Na margo jej práce uviedol: „Ombudsmanka svoju prehru dnes uzavrela tak, že neodstúpi a že poslanci „nechápu jej práci.“ Tak po prvé neodstúpi preto, lebo tak neschopného človeka by nikto nikde nezamestnal. V roku 2016 jej predchodkyňa vyzvala políciu, aby vyriešila spôsob zatvárania ľudí do ciel predbežného zadržania. Patakyová sa k tejto veci stretla s ministerkou až v roku 2019, teda tri roky po zvolení.
Len neschopný a lenivý jedinec, ktorému sú ľudské práva ukradnuté, potrebuje 3 roky, aby riešil situáciu, aby nepriväzovali ľudí o radiátory. Keď som sa na to pýtal, povedali, že ona má „rozvážny prístup.“ Vo svete sa tomu hovorí, že je neschopná a lenivá. Jej úrad stojí pritom 1 milión EUR. K tej druhej výčitke, že jej práci nerozumieme, tak verím, že nikdy nebudem tak dekadentný, aby som tomu, čo ona presadzuje niekedy rozumel.“
Dana22
Pomôžme Poliakom ako kresťania kresťanom.
Poľskí vojaci pomohli v bitke pri Viedni obrániť aj Slovensko.
Toto je boj o podstatné veci.

Podpisujme petíciu citizengo:

www.citizengo.org/…/179515-wypowied…

Odvolávajú sa aj na Slovensko.
Máme hanbu,kvôli prezidentke,ktorá nerešpektuje Rozhodnutie NR SR?

preklad bol robený cez prekladač:

Prirodzené úlohy mužov a žien, manželstvo, náboženstvo …More
Pomôžme Poliakom ako kresťania kresťanom.
Poľskí vojaci pomohli v bitke pri Viedni obrániť aj Slovensko.
Toto je boj o podstatné veci.

Podpisujme petíciu citizengo:

www.citizengo.org/…/179515-wypowied…

Odvolávajú sa aj na Slovensko.
Máme hanbu,kvôli prezidentke,ktorá nerešpektuje Rozhodnutie NR SR?

preklad bol robený cez prekladač:

Prirodzené úlohy mužov a žien, manželstvo, náboženstvo a rodina sa v Istanbulskom dohovore považujú za bašty. stereotypné rodové úlohy, ktoré by sa mali vykoreniť.
Dnes však viac ako inokedy potrebujeme zákony, ktoré nevidia svet okolo nás ako neustále bojové pole medzi ženami a mužmi.

Konvent, ktorý vidí zdroj problémov s násilím v dedičstve tzv patriarchálny spoločenský poriadok jednoducho nemôže držať krok so sociálnymi potrebami. Preto vás žiadam, aby ste podpísali petíciu o ukončení Istanbulského dohovoru a vyzývali predsedu vlády, aby začal pracovať na novej komplexnej sociálnej politike, ktorá postaví dobro rodiny do centra aktivít našej komunity na všetkých úrovniach jej fungovania. PROSÍM, PODPÍŠAJTE PÍSOMU.
nedávno zavolalo niekoľko krajín nová únia (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Bulharsko) vyjadrila nesúhlas s Istanbulským dohovorom, t. j. s dohovorom Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a boji proti nemu (CAHVIO). Poľsko prijalo tento dokument v roku 2014 za vlády koalície PO-PSL a predsedníctva Bronislawa Komorowského.

Je zrejmé, že akémukoľvek násiliu, najmä násiliu páchanému na ženách, je jav, ktorému je potrebné predchádzať a musí ho vylúčiť zo spoločenského života. Spôsob, akým to Dohovor robí, však od začiatku vyvolal veľa kontroverzií a opozície. Jedným z nich je ideologické spojenie medzi násilím páchaným na ženách a tzv stereotypné sexuálne úlohy. Podľa autorov Konventu to možno napraviť len rodovou ideológiou, ktorá je chápaná a aplikovaná totalitným spôsobom, t. J. Prenikajúc bez výnimky všetky aspekty nášho spoločenského a individuálneho života a fungovania.

Podstatou rodovej ideológie je úplný nedostatok rozlišovania medzi spoločenskými úlohami žien a mužov a atribúty, ktoré ich sprevádzajú, inými slovami - svet bez sexu. Prirodzené úlohy žien a mužov, manželstvo, náboženstvo a rodina sa v dohovore považujú za bašty tzv. stereotypné rodové úlohy, ktoré by sa mali vykoreniť.

Rovnako ako v prípade komunizmu bol zdrojom všetkého zla pre ľudstvo súkromné vlastníctvo, ktoré sa muselo zrušiť, takže v prípade rodectva je to rod.
Účinky takéhoto „upevnenia sveta“ zredukované na jednu jednoduchú príčinu boli vždy poľutovaniahodné, ako to učí história. Podpíšte svoju prosbu predsedovi vlády Mateuszi Morawieckimu so žiadosťou o začatie vypovedacieho konania tohto ideologicky nebezpečného dohovoru. Sociálna vzdialenosť a izolácia spojená s koronavírusmi dnes narušili putá, na ktorých sú založené naše komunity, miestne aj národné.

Preto potrebujeme zákony, ktoré nevidia svet okolo nás ako neustále bojisko medzi ženami a mužmi.

Konvent, ktorý vidí zdroj problémov s násilím v dedičstve tzv patriarchálny spoločenský poriadok jednoducho nemôže držať krok so sociálnymi potrebami. Dnes musíme požadovať riešenia, ktoré uznávajú dôstojnosť osoby, vytváranie manželských, rodinných a komunitných väzieb medzi mužmi a ženami, ktoré sú zakomponované do prirodzeného poriadku ľudského života, a nie hlavný dôvod diskriminácie a násilia voči ženám. Potrebujeme kroky, ktoré ako základ spoločenského poriadku sa postarajú o blaho celých rodín a dobro celej komunity vyjadrené v porozumení, láskavosti a ochote navzájom si pomáhať, a nie odstraňovať tradíciu, z ktorej naša komunita vyrastá. Keď sa novinári pýtali na odmietnutie dohovoru, prezident Andrzej Duda uviedol, že čaká na vládne kroky, pretože je to vláda, ktorá musí prevziať iniciatívu na začatie procesu vypovedania akejkoľvek medzinárodnej dohody.
Preto je také dôležité, aby bola naša petícia zaslaná na stôl predsedu vlády čo najskôr a s čo najväčším počtom vašich podpisov. Preto vás žiadam, aby ste podpísali petíciu o ukončení Istanbulského dohovoru a vyzývali predsedu vlády, aby začal pracovať na novej komplexnej sociálnej politike, ktorá postaví dobro rodiny do centra aktivít spoločnosti na všetkých úrovniach jej fungovania. Rodina je jediným prirodzeným prostredím na komunikáciu života a lásky, vzájomnej starostlivosti a formovania postojov, ktoré každodenne zodpovedajú za spoločné dobro a osud budúcich generácií.

Akýkoľvek medzinárodný dohovor, akýkoľvek vnútroštátny zákon, ktorý nezohľadňuje túto perspektívu, výslovne mu odporuje alebo sa proti nemu pokúša bojovať, je škodlivý pre jednotlivca i celé spoločenstvo.