Clicks24
jili22

Молитва за добру смерть, написана єпископом Деві Беллі

Всемогутній Бог, суверенний арбітр життя і смерті, розпростертий у вашій чарівній присутності, я приходжу просити вас про останню і найважливішу з усіх благодатей, тобто благодать померти святим. Зроби мене, Господи, померти від смерті праведників, хоча моє життя було занадто багато відповідно до життя грішників. Отже, дайте мені, перш за все, щирий біль моїх гріхів. Я зізнався в цьому міністру твого милосердя; Я отримав відпущення гріхів, і я хочу спокутувати їх істинним і щирим покаянням. Сповнений впевненості у ваших обіцянках, я можу вірити, що ви пробачили мені; щоб переконатися в них більше, я ненавиджу їх знову всім серцем, і я хотів би стерти з числа моїх днів тих, кого я не служив вам.
Але цього недостатньо, щоб заспокоїти мене: наполегливість – це благодать, яку ми не можемо заслужити, і яку ви надаєте лише нашим моментам молитви. Ось чому я приходжу просити про це, особливо у верховний момент, коли ворог спасіння подвоює свої зусилля, щоб залякати нас і відвернути нас від довіри, яку ми повинні мати до вас. Отже, додайте, Господи, до всіх милостей, які я отримав, щоб зробити себе вірними резолюції, яку я роблю, щоб використовувати решту свого життя для виконання всіх своїх обов'язків. Так, Боже мій, тепер я хочу, за прикладом святих, стати смиренними, скромними, милосердними, пильними щодо себе, уважними до моїх молитов і практики чесноти, якої мені не вистачає.
Але, Господи, чи можу я розраховувати на свої рішення? Чи не повинен сумний досвід моєї слабкості надихати мене страхами? Так: незважаючи на мої нинішні хороші вдачі, незважаючи на всі запобіжні заходи, які я візьму на майбутнє, боюся знову збоятися, щоб дистанціюватися від вас гріхом. Не покидайте мене, Боже боже! стукати в двері мого серця; просвітити мене, переслідувати мене, покарати мене, якщо це необхідно; Не щадь мене, і поставте мене в щасливу необхідність повернутися до вас. Що я закликаю, перш за все, що ви не покликаєте мене до вас раптовою і непередбаченою смертю, в цих винних вдачах; це те, що ви даєте мені час, щоб зробити покаяння; це те, що ви надасте мені всі необхідні засоби, щоб зробити християнську смерть.
На жаль! Господи, ким би я став, якби раптово помер у той чий чи не той час у своєму житті...? якби ви не вилікували мене від такої-то хвороби..., що збереглася від такої небезпеки...? Будьте благословенні тисячу разів милосердям, яке ви використали до мене! Я був невірним, але я не хочу бути невдячним, і я хочу показати вам свою вдячність, скориставшись часом, який ви мені даєте, ремонтуючи погані приклади, які я дав, час, який я втратив. Саме ти, Боже мій, надихає мене цими корисними рішеннями: дай мені також благодать, щоб виконати їх.
О Ісусе, який помер на хресті, щоб навчити нас добре вмирати і заслужити нам благодаті, які нам потрібні в момент нашого переходу від часу до вічності, я приходжу сьогодні, щоб скористатися вашими прикладами і попросити вашої могутньої допомоги. Надихнути мене з цією відставкою до волі Божої, яка була такою гідною для нас під час вашої болісної агонії; Дайте мені ту мужність, це героїчне терпіння, божественне мовчання, яке дивували всі навколо вас. Ви обіцяли вмираючому грішнику поруч з вами ввести його у свій рай: це живий грішник, який терміново і впевнено претендує на ту ж ласку, без якої ваше викуплення буде марним для нього, оскільки тільки через святу смерть наше спасіння гарантовано.
Свята Марія, Матір Божа, не дарма, ні, не дарма, що я просив тебе кожен день і навіть кілька разів на день «молитися за мене, бідного грішника». Яким би слабким не було моє благочестя, можливо, було нескінченно багато разів, виголошуючи ці слова, я не можу не визнати, що ви отримали багато благодатей для мене протягом мого життя: тому я повторюю з новою впевненістю: "Моліться за мене, бідний грішник, зараз і в годину моєї смерті".
Мій добрий Ангел-хранитель, саме в момент моєї смерті необхідно подвоїти благодійну допомогу, яку ви взяли з мене протягом мого життя, тому що тільки тоді я зможу пожинати плоди гарантовано. Я прошу їх сьогодні заздалегідь і заклинаю вас забути всі мої зради, весь мій опір вашим святим натхненням, пам'ятати тільки про місію, яку ви отримали, щоб ввести мене на небеса.
Блаженний святий Йосиф, який має щастя померти в обіймах Ісуса і Марії, і який тим самим заслужив бути захисником і покровителем вмираючих, я заздалегідь благаю вас на той момент, коли, будучи лише половиною себе, я, можливо, не зможу цього зробити. Так що принизливо дивитися, як я вмираю.
І ви, мої поважні покровителі, святі, чиє ім'я я я ношу або для яких я маю особливу відданість, просите вашого протеже благодаті, необхідні для святого використання решти мого життя, що Бог залишає мене, щоб ніщо не завадило виконанню мого бажання померти святим.
Найприємніший Ісусе, не будь суддею для мене, а Спасителем! (Повторіть це останнє виклик три рази.)

(З Божественних чудес у душах Чистилища, о. Г. Россіньолі з Товариства Ісуса)

le-petit-sacristain.blogspot.com/…-mort-composee-par-mgr-devie-eveque-de-belley.html