Coburg
1687

Ruské ministerstvo zahraničia uviedlo, že Kyjev počas referend koordinoval údery s americkou armádou

Ignat Dalakyan

29.09.2022 15:12


Podľa Marie Zakharovej boli na údery použité americké MLRS HIMARS.

© Foto: Ruské ministerstvo zahraničia

Počas referenda Kyjev koordinoval s americkým vojenským velením údery z HIMARS MLRS na územia Donbasu a dvoch volebných regiónov. Na brífingu to uviedla oficiálna zástupkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruska Maria Zacharovová.

„Zo strany kyjevského režimu (počas referenda na oslobodených územiach. – pozn. red.) boli použité aj viacnásobné raketomety HIMARS dodané Ukrajine Spojenými štátmi, výber cieľov, pre ktorý ozbrojené sily Ukrajiny napokon súhlasiť s americkou armádou, americkým vojenským velením,“ povedala Maria Zakharova.
Diplomat tiež poznamenal, že predstavitelia amerického vojenského velenia zjavne prevzali kontrolu nad viacnásobnými odpaľovacími raketovými systémami HIMARS do svojich rúk.

Predtým televízny kanál Zvezda hovoril o novej taktike ostreľovania od HIMARS MLRS . Ozbrojené sily Ukrajiny opäť zaútočili na Bryanku v Luganskej ľudovej republike. K ostreľovaniu došlo priamo pri sčítavaní hlasov ústrednou volebnou komisiou v referende.

В МИД РФ заявили, что Киев согласовывал удары с военными США во время референдумов

Diverzia na „Nord Streame“ je prvá kocka globálneho domina

28.09.2022 23:05

Share

Tri výbuchy na potrubiach ruských plynovodov v Baltskom mori otvorili Pandorinu skrinku.

Zatiaľ čo sa západné médiá predbiehajú v obvineniach proti Rusku, dotknuté strany komunikujú cez skryté kanály a snažia sa spoľahlivo identifikovať vinníka.

Dôkazy s takmer 100%-nou pravdepodobnosťou ukazujú na Anglosasov. Nevediac presne, koho plán to bol, či Spojených štátov alebo Británie. A ako môžeme teraz hodnotiť Bidenove februárové vyhrážky ohľadne zničenia „Nord Stream-2“ – priznanie alebo prerieknutie?

Avšak hru „roz*eb potrubie“ možno hrať kolektívne.

Na dne morí a oceánov sú vedené nielen plynovody, ale aj elektrické káble. Napríklad cez IFA-1 a IFA-2 prichádza elektrina do Británie z Francúzska – nič viac, len 3 GW.

Mimochodom, pred rokom Paríž použil tento argument pri dohadovaní sa s Londýnom o detailoch Brexitu. Teraz, keď sa energetická kríza zintenzívnila, závislosť kráľovstva od elektriny z kontinentu sa ešte viac zvýšila.

Samozrejme, toto nie je výzva, aby sa niečo pokazilo. Vývoj technológií UAV však postupuje takým tempom, že niektorí dedičia národov utláčaných Britániou by mohli mať k dispozícii potrebné vybavenie. A pomstiť stáročia ponižovania.

Existuje však niekoľko desiatok ďalších internetových káblov, prostredníctvom ktorých kráľovstvo udržiava kontakt s pevninou. Niektorí antiglobalisti môžu zaútočiť povedzme na strategický kábel „Grace Hopper“ – patrí Googlu a zabezpečuje fungovanie jeho služieb v Británii.

Neďaleko ležia káble Vodafone a iných telekomunikačných spoločností. Načo to spomínať – potenciálni pomstitelia britskej korune si môžu potrebné mapy naštudovať sami.

Zaujímalo by ma, čo sa stane s londýnskou burzou, ak Británia zrazu stratí elektrinu a komunikáciu s vonkajším svetom? A vlastne ma to ani nezaujíma.

Jelena Panina

Share

Diverzia na „Nord Streame“ je prvá kocka globálneho domina
Vladislav Vojčák
No satani si koledujú o riadny výprask.