Clicks4
lv.news

Žēlsirdība 2.0: Francisks apdraud savus kardinālus ar laicīgajiem tiesu procesiem

No vienas puses, Francisks spēlē "pazemīgo" un "Romas bīskapu", bet, no otras puses, viņš pārvēršas par lielu diktatoru, kurš izturas pret pārējiem bīskapiem tā, it kā viņi būtu viņa altāra zēni.

Franciska pēdējais apvērsums ir 30. aprīļa motu proprio, kas ļauj bīskapiem un kardināliem stāties tiesas priekšā Vatikāna civilajā un neprofesionālajā tiesā.

Līdz šim apustuliskajam parakstam, kas sastāvēja no prelātiem, bija atļauts spriest par šādām lietām. Jaunais motu proprio radās pēc Vatikāna finanšu skandāliem, par kuriem ir atbildīgs pats Francisks, jo viņš panāca Vatikāna finanšu reformu.

Arhibīskaps Karlo Marija Vigano 1. maija komentārā atzīmē, ka jaunās normas veicina “tirānisku varas centralizāciju”, savukārt Francisks rada “demokrātijas”, “koleģialitātes” un “laju iesaistes” iespaidu.

Pakļaujot prelātus Franciska ieceltam šķīrējtiesai un atkarībā no viņa, viņš atņem kompetences citiem bīskapiem un koncentrē tās savās rokās, analizē Vigano.

Šis solis ļaus viņam sodīt vai atbrīvot no amata tos, "ko vien viņš vēlas, nodrošinot galminieku padevību un veicinot glaimotāju kūriju".

Attēls: © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsBhjyxzyoyd