L. E.
6231

Toruńska rozgłośnia krzewi patriotyzm

Radio Maryja nie tylko ewangelizuje, ale również rozwija w swoich słuchaczach odpowiednie postawy i wzorce. Od lat toruńska rozgłośnia wspiera, a także sama organizuje wiele inicjatyw, które mają krzewić w Polakach patriotyzm.

W studiu Radia Maryja co wieczór, tuż po północy, rozbrzmiewa hymn narodowy Polski. Toruńska rozgłośnia nie tylko ewangelizuje, ale też krzewi postawy patriotyczne.

– Nauczyło ludzi modlić się – przede wszystkim za Ojczyznę – mówił Stanisław Olejarczyk, uczestnik toruńskich uroczystości.

– To jest obowiązek, uważam, każdego Polaka, patrioty i tak powinno być, bo tutaj jest cały rdzeń Polski – podkreślał Ryszard Borkowski.

Takie postawy to właśnie zasługa toruńskich mediów – zaznacza prezes Instytutu Pamięć i Tożsamość im. Świętego Jana Pawła II Andrzej Jaworski.

– Gdyby nie ta misja Radia Maryja, a później Telewizji Trwam, to tego patriotyzmu, jaki dziś mamy, nie byłoby wcale w naszej Ojczyźnie tak dużo – zaznaczył Andrzej Jaworski.

Dlatego Radio Maryja jest tak ważne dla seniorów – podkreślał pan Aleksander.

– Którzy odkryli w życiu już wiele ważnych rzeczy i zrozumieli, co jest w życiu ważne i co jest mniej ważne – wskazywał Aleksander Kusiak, pielgrzym.

Ale to miejsce także dla młodszych. Kacper przyjechał do Torunia z rodziną i z polską flagą.

– W tym roku jest stulecie odzyskania niepodległości i chcieliśmy pokazać, że jest to święto i żeby ludzie pamiętali o tym, że nasz kraj jest niepodległy od stu lat – tłumaczył chłopiec.

Tę historyczną wiedzę przypomina także Radio Maryja.

– Mówi prawdę o przeszłości historycznej, porusza problemy związane z problematyką II wojny światowej – chociażby Żołnierzy Wyklętych, te czasy powojenne – podkreślała Katarzyna Rogalińska, nauczycielka.

Jak zaznacza, to ważne, bo jeszcze nie tak dawno w podręcznikach historycznych było wiele przekłamań, którymi do dziś żyje wiele osób. Radio Maryja próbuje przekazywać prawdę.

– W tej chwili ja również czerpię taką inspirację, żeby poruszać z młodzieżą chociażby na godzinach wychowawczych te tematy – dodaje.

Dziś, kiedy Polska jest podzielona przez różnego rodzaju spory polityczne, toruńska rozgłośnia jest szczególnie potrzebna – ocenił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

– Rodzina Radia Maryja próbuje te spory zażegnać, próbuje te spory łagodzić. Oczywiście są tacy, którzy twierdzą, że jest inaczej, ale tak naprawdę, jak ktoś się wsłucha i zobaczy, jaka jest jakość przekazu (…), co jest naprawdę pokazywane, jakie uroczystości są podkreślane, to tylko chylić czoła i dziękować za te wspaniałe dzieła – zaznaczył Mikołaj Bogdanowicz.

Przykładem mogą być organizowane w wielu miastach całej Polski tegoroczne koncerty niepodległościowe. Także dzisiaj, podczas rocznicy radia, wystąpił Zespoł Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który w ludowych strojach przedstawił polską kulturę i tradycję.

Radio ogrywa także szczególną rolę dla Polonii – przekonuje członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Janusz Kawecki.

– Oni, słuchając Radia Maryja czy oglądając TV Trwam, mają możliwość dowiedzieć się o Polsce tego, co jest najważniejsze – jak ona wzrasta, jak się rozwija i jak ta niepodległość i wolność rzeczywiście wygląda – zwraca uwagę prof. Janusz Kawecki.

Dlatego w wieloletniej posłudze Radia Maryja wciąż towarzyszy to samo hasło: „W służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”.

www.radiomaryja.pl/…/torunska-rozglo…
peccatoribus
Tymoteusz ; Weronika....S ; Agnieszka -C niestety mylicie się chociażby z tym "przymilaniem", bo prawdopodobnie nie słuchacie ze zrozumieniem i bez stronniczości tego co tam się w Toruniu mówi na temat rządu aktualnego! W TV Trwam wystepuja tacy ludzie jak p. Gadowski-krytykuje PiS za wiele rzeczy zarówno na antenie tv jak i radia, , Michalkiewicz-to samo, narodowcy - jak p. Winnicki -to samo ,…More
Tymoteusz ; Weronika....S ; Agnieszka -C niestety mylicie się chociażby z tym "przymilaniem", bo prawdopodobnie nie słuchacie ze zrozumieniem i bez stronniczości tego co tam się w Toruniu mówi na temat rządu aktualnego! W TV Trwam wystepuja tacy ludzie jak p. Gadowski-krytykuje PiS za wiele rzeczy zarówno na antenie tv jak i radia, , Michalkiewicz-to samo, narodowcy - jak p. Winnicki -to samo , a widziałem go kilka razy na antenie w ostatnim tylko miesiącu!!!Związkowcy -od rolników i od transportu , Pani z Ordo ( ta od stop aborcji) jest częstym gościem audycji wieczornych, i wali w rządzących za opóźnienie prac na ustawą, itd..itd, To co kuźwa mało?!!Zanczy się powtarzacie tutaj to co mówi "ściek" o o. Rydzyku , dokładacie swoje ujadanie jako swoją nędzną "cegiełkę "do nieuprawnionej niczym agresji i nagonki na "toruń"!ps. Takich zatwardziałych antywatykanistów jak wy i wam tu podobni, to tylko w Rosji spotkałem ..i spotykam nadal!!Możecie śmiało sobie rączkę podać!
Piotrek pod
Przez ostatnie 100 lat Polska była niepodległa tylko przez 5. Czy dla Rydzyka nie było sanacji, niemieckiej okupacji, komuny i obecnej okupacji żydowskiej?
Tymoteusz
Peccatoribus :
Tymoteusz - robi to, tylko ty tego nie jesteś w stanie zauważyć, bo prawdopodobnie zaślepia cię - jak wielu innych nienawiść i zawiść ot wszystko!”
Dobrze, że dodałeś słowo prawdopodobnie, bo w przeciwnym razie zmusiłbyś mnie do adekwatnie mocnej odpowiedzi :-)
Oczekuję mówienia prawdy od kapłanów, a nie, przymilania się do władców tego świata, jak chociażby do wyjętego z …More
Peccatoribus :
Tymoteusz - robi to, tylko ty tego nie jesteś w stanie zauważyć, bo prawdopodobnie zaślepia cię - jak wielu innych nienawiść i zawiść ot wszystko!”

Dobrze, że dodałeś słowo prawdopodobnie, bo w przeciwnym razie zmusiłbyś mnie do adekwatnie mocnej odpowiedzi :-)
Oczekuję mówienia prawdy od kapłanów, a nie, przymilania się do władców tego świata, jak chociażby do wyjętego z kapelusza o wielkich koneksjach niejakiego Jonny’ego Danielsa (starszego sierżanta sztabowego izraelskiej armii).

Peccatoribus :
„Wy chcielibyście aby o.Rydzyk wprost nawoływał do nieposłuszeństwa wobec Rzymu, a on winny jest posłuszeństwo (...)”

Posłuszeństwo heretykowi Franciszkowi prowadzi szeroką drogą wiernych Radia Maryja prosto do piekła. Tak więc skieruj swój gniew do przyczyny aktualnego zła w Kościele, bo uderzasz na ślepo.

„Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.” (Mt 15, 14).

„«Biada pasterzom, którzy prowadzą do zguby i rozpraszają
owce mojego pastwiska - wyrocznia Pana.” (Jr 23, 1).

„Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada.” (Dz 20, 29).

„Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu” (1 J 3, 7).

„Wyszli oni z nas, lecz nie byli z nas;
bo gdyby byli naszego ducha, pozostaliby z nami;
a to stało się po to, aby wyszło na jaw,
że nie wszyscy są naszego ducha.” (1J 2, 19).

„(...) patrzyli oczami, a nie widzieli,
słuchali uszami, a nie rozumieli (...)” (Mk 4, 12).

„Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!” (Mk 4, 9).
Agnieszka -C
peccatoribus nie można dwóm panom służyć,o.Rydzyk pozwolił wejść masonerii do Radia Maryja i Tv.Trwam ,taka jest prawda i na obecną chwilę szkodzi ono słuchaczom i pozwala na głoszenie herezji,podam Ci przykład ,kiedyś oglądałam na Tv.Trwam świadectwo chłopaka ,który podobno się nawrócił i należał do zboru protestanckiego,czy to jest prawdziwe nawrócenie?Prawda i zbawienie jest tylko w Kościele …More
peccatoribus nie można dwóm panom służyć,o.Rydzyk pozwolił wejść masonerii do Radia Maryja i Tv.Trwam ,taka jest prawda i na obecną chwilę szkodzi ono słuchaczom i pozwala na głoszenie herezji,podam Ci przykład ,kiedyś oglądałam na Tv.Trwam świadectwo chłopaka ,który podobno się nawrócił i należał do zboru protestanckiego,czy to jest prawdziwe nawrócenie?Prawda i zbawienie jest tylko w Kościele Katolickim a Radio Maryja głosi inaczej
peccatoribus
Tymoteusz - robi to, tylko ty tego nie jesteś w stanie zauważyć, bo prawdopodobnie zaślepia cię - jak wielu innych nienawiść i zawiść ot wszystko!Wy chcielibyście aby o.Rydzyk wprost nawoływał do nieposłuszeństwa wobec Rzymu, a on winny jest posłuszeństwo i jak każdemu kapłanowi który tak czyni należy mu się za to szacunek, - podobnie postępował o. Pio, Charbel, i wielu innych świetych, ale wy …More
Tymoteusz - robi to, tylko ty tego nie jesteś w stanie zauważyć, bo prawdopodobnie zaślepia cię - jak wielu innych nienawiść i zawiść ot wszystko!Wy chcielibyście aby o.Rydzyk wprost nawoływał do nieposłuszeństwa wobec Rzymu, a on winny jest posłuszeństwo i jak każdemu kapłanowi który tak czyni należy mu się za to szacunek, - podobnie postępował o. Pio, Charbel, i wielu innych świetych, ale wy ortodoksi i lefebryści nie jesteście tego w stanie ogarnąć...niestety ..szkoda
Tymoteusz
„Toruńska rozgłośnia krzewi patriotyzm”.
Dobrze by było dla wszystkich polskich katolików, gdyby zaczęła ostrzegać wiernych przed herezjami Franciszka...
(Ostatnio dwóm Paniom z Rodziny Radia Maryja powiedziałem każdej z osobna o tym problemie, wysłuchały mnie, ale odniosłem wrażenie, że nie przyjęły tego do wiadomości).More
„Toruńska rozgłośnia krzewi patriotyzm”.

Dobrze by było dla wszystkich polskich katolików, gdyby zaczęła ostrzegać wiernych przed herezjami Franciszka...

(Ostatnio dwóm Paniom z Rodziny Radia Maryja powiedziałem każdej z osobna o tym problemie, wysłuchały mnie, ale odniosłem wrażenie, że nie przyjęły tego do wiadomości).