Clicks31
tr.news

Hollandalı Piskopos: Sinod "Batıl İnançları" ve "Gizli Gündemleri" Teşvik Ediyor

Hollanda'nın Hertogenbosch kenti Yardımcı Piskoposu 61 yaşındaki Robertus Mutsaerts, 17 Ekim tarihinde, VitaminExp.blogspot.com sitesinde yazdığı makalede, Amazon Sinodu'nun çalışma belgesinin “yeni bir din” yarattığını, “panteizmi kucakladığını” ve “pagan batıl inancını” vahiy kaynağı olarak kabul ettiğini yazdı.

Mutsaerts açık sözlülüğü ve ortodoksi yönüyle takdir ediliyor. Ona göre, Amazon Sinodu “eko-sosyalizm, iklim değişikliği, ekümenizm, evli rahipler ve kadınlarının atanmasını” teşvik ediyor.

“Ağaçları kucaklamanın” yüksek bir maneviyat biçimi olarak kabul edildiğinin ve Francis’in Sinod delegelerinin “aynı işaretlere sahip” olduklarının altını çiziyor.

Francis'in, “adı Burke veya Müller olmadığı sürece” herkesle diyalog kurmaya istekli olduğunu iddia ediyor, Mutsaerts ve ekliyor: “Burke ve Brandmüller hala bazı basit soruların cevabını bekliyor”.

Piskopos, II. Ioannes Paulus ve XVI. Benedictus'u çok eleştiren medyanın, Francis eleştirildiğinde aynı toleransı göstermediğini yazıyor.

Francis Kilisesi’nin “sahte merhameti” desteklediğini ve kutsallık ve günah kavramlarını ortadan kaldırmaya çalıştığını biliyor.

Mutsaerts'in talebi: “Dürüst olun ve gizli ajandaları durdurun”

#newsOnolotyrnn