04:27
bratpatryk
48.4K

Credo na mszy Benedykta XVI

Credo na mszy Benedykta XVI W Mszale Rzymskim wydanym po reformie liturgicznej zniesione zostało przyklęknięcie, które do tego czasu, przez wieki, wykonywane było w czasie odmawiania Wyznania wiary.…More
Credo na mszy Benedykta XVI
W Mszale Rzymskim wydanym po reformie liturgicznej zniesione zostało przyklęknięcie, które do tego czasu, przez wieki, wykonywane było w czasie odmawiania Wyznania wiary. Zastąpione zostało pokłonem, który obowiązuje dokładnie w tym samym miejscu tekstu, co w starym rycie przyklęknięcie, jednak pokłon ten był dotychczas ignorowany przez 99,9% księży i wiernych.
Pokłon w trakcie CredoDziś podczas Mszy Świętej sprawowanej przez Ojca Świętego na zakończenie Synodu Biskupów, telewizja pokazała dokładnie i w całości, jak Benedykt XVI w przepisanym miejscu Credo wykonuje pełen czci pokłon.
Dziękujemy Ci Ojcze Święty za kolejny przykład dla naszych kapłanów, jak powinna być celebrowana nowa Msza Święta zgodnie z przepisami liturgicznymi i w duchu wielowiekowej ciągłości świętej liturgii.
DEO GRATIAS!
Wierzę w jednego Boga, * Ojca Wszechmogącego, * Stworzyciela nieba i ziemi, * wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. * I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, *…More
Amid
Dziękuję za ten filmik.
myschonok
🤗
Christophe
😇
Tylko prawda jest ciekawa
Wiecej informacji o incjatywach papieza Benedykta XVI ktory przywraca normalnosc w kosciele katolickim.