Clicks7
lv.news

Mīlestības baznīca: kāpēc brālība tiek izraidīta no Dižonas

Dižonas arhibīskaps Rolands Minneraths (Francija) ir paziņojis, ka viņš izdzina Svētā Pētera brālību no savas arhidiecēzes, jo viņu priesteri nav līdzpriekšsēdētāji plkst. Novus Ordo Chrism euharistija Lielās nedēļas laikā.

Viņš to teica vietējiem ticīgajiem, un viņa preses birojs to apstiprināja vietnē CatholicNewsAgency.com. Līdzpriekšsēdēšana Novus Ordo baznīcā ir iespēja, nekad nav pienākums saskaņā ar Vatikāna II un Canon 902 noteikumiem.

Minneraths saskārās ar lielu sašutumu par savu lēmumu un tagad nekaunīgi izmanto reakciju, kuru viņš izraisīja, lai spēlētu upuri, sakot, ka šī reakcija “ļoti atklāja tās tautas daļas garu, kura atsaucas uz brālību”.

Minneraths noraidīja tiešsaistes lūgumrakstu, kuru parakstīja 2 500 personas, ar nepamatotu argumentu, ka “lielākā daļa parakstu nāk ārpus diecēzes”.

Tā kā starp Brālību un Minnerathu nav noslēgts līgums - pat kontakts -, tad vismaz šajā pasaulē pēdējais pārvarēs savu rīcību. Minneraths ir 74. Vīriešu paredzamais dzīves ilgums Francijā ir 80,3 gadi.

Svētā Pētera brālība ir novedusi lietu pie Ticības doktrīnas kongregācijas, taču taisnības meklēšana Romā ir līdzvērtīga mēģinājumam atrast katoļu bīskapus Francijā.

#newsOphrggaaho