01:37:29
Chcący
18710
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Niestety nie da się wszystkich obronić. Trzeba mieć świadomość, kogo dotyczą te słowa Św. Pawła i nie dać się zwieść.

,,6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was Łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy …More
Niestety nie da się wszystkich obronić. Trzeba mieć świadomość, kogo dotyczą te słowa Św. Pawła i nie dać się zwieść.

,,6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was Łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub Anioł z Nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!''List do Galatów1,6-9
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje …More
15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.

21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do KrólestwaNiebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w Niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego Imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Ewangelia wg Św. Mateusza 7,15-23
Chcący
Kto mówi, że wszystkich?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Papieżem jest Benedykt XVI, zastał przymuszony do rezygnacji, ale sprytnie zrezygnował,tylko z posługi, zachowując Urząd.
Natomiast Franciszek został wybrany przez masonerię z Sankt Gallen, a nie przez Ducha Świętego, dlatego nie należy go słuchać, gdyż głosi nową ewangelię i prowadzi nieświadomych katolików, którzy mu wierzą na wieczne potępienie.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Proszę posłuchać prawdy na temat SWII Bożego Kapłana Ks. Romana Kneblewskiego, który też jest obrońcą Mszy Świętej w klasycznym rycie rzymskim.
Po wsze czasy! [Tuba Cordis 19 VII A.D. 2021]
od 13.minuty
Chcący
Obie strony tego konfliktu widzę ten sam błąd popełniają. Nie znam się, dlatego nie mam kompetencji by ocenić kto ma rację: oskarżający SW i NOM, czy oskarżany. Dlatego mam obowiązek bronić oskarżanych. Dlatego też nie mam prawa odrzucać SWII i NOM na podstawie zaufania części Kościoła, i nieufności Kościołowi jako Całości. To sprzeczne z wiarą. To używanie rewolucyjnej metody, do obrony …More
Obie strony tego konfliktu widzę ten sam błąd popełniają. Nie znam się, dlatego nie mam kompetencji by ocenić kto ma rację: oskarżający SW i NOM, czy oskarżany. Dlatego mam obowiązek bronić oskarżanych. Dlatego też nie mam prawa odrzucać SWII i NOM na podstawie zaufania części Kościoła, i nieufności Kościołowi jako Całości. To sprzeczne z wiarą. To używanie rewolucyjnej metody, do obrony Tradycji, obrona Tradycji Biernej, za pomocą zaprzeczania Tradycji Czynnej To jest w podrozdziale "Jestem za głupi..." Analizy błędów NIE TYLKO Bractwa.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Ja nie oskarżam, ani SWII, ani NOM, jestem świadoma natomiast niszczenia Kościoła i Mszy Świętej przez masonerię. Za Kościół i Kapłanów trzeba się modlić i pokutować, a nie osądzać.

Natomiast jeśli chodzi o Bractwo to po owocach można poznać ich odłączenie się od Kościoła i trwanie w buncie. Wielu członków Bractwa jest zaślepionych i nie przyjmuje, żadnej krytyki na swój temat, natomiast sami …More
Ja nie oskarżam, ani SWII, ani NOM, jestem świadoma natomiast niszczenia Kościoła i Mszy Świętej przez masonerię. Za Kościół i Kapłanów trzeba się modlić i pokutować, a nie osądzać.

Natomiast jeśli chodzi o Bractwo to po owocach można poznać ich odłączenie się od Kościoła i trwanie w buncie. Wielu członków Bractwa jest zaślepionych i nie przyjmuje, żadnej krytyki na swój temat, natomiast sami pozwalają sobie na takie epitety i przezwiska, że aż zapiera dech z przerażenia. Czy można ich nazwać katolikami skoro mają taką nienawiść w sercu i tyle jadu w słowach? Strach z nimi zacząć jakąkolwiek dyskusję, najlepiej omijać ich szerokim łukiem i nie mieć z nimi nic do czynienia.
Chcący
"Ja nie oskarżam, ani SWII, ani NOM, jestem świadoma natomiast niszczenia Kościoła i Mszy Świętej przez masonerię" Przepraszam, źle zrozumiałem. Mój błąd.
Chcący shares this
330
G
PiotrM
Piękny ołtarzyk.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Choćby kto sto razy powtarzał , że nie mówi nie znaczy, że nie mówi.
Choćby kto sto razy powtarzał, że jest obrońcą tradycji, nie znaczy, że nim jest.''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
,,Ósme przykazanie Boże zobowiązuje człowieka do mówienia prawdy, zabiegania o nią, pielęgnowania jej, szanowania i świadczenia o niej. Katechizm Kościoła Katolickiego idąc za nauką Soboru Watykańskiego II podkreśla, że „z racji godności swojej wszyscy ludzie, ponieważ są osobami (…) nagleni są własną naturą, a także obowiązani moralnie …More
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
,,Ósme przykazanie Boże zobowiązuje człowieka do mówienia prawdy, zabiegania o nią, pielęgnowania jej, szanowania i świadczenia o niej. Katechizm Kościoła Katolickiego idąc za nauką Soboru Watykańskiego II podkreśla, że „z racji godności swojej wszyscy ludzie, ponieważ są osobami (…) nagleni są własną naturą, a także obowiązani moralnie do szukania prawdy, przede wszystkim w dziedzinie religii. Obowiązani są też trwać przy poznanej prawdzie i całe swoje życie układać według wymagań prawdy” (KKK 2467, por. DWR 2).

W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy, że przykazanie to „zabrania fałszowania prawdy w relacjach z drugim człowiekiem.

,,Niewiele daje wolność mówienia, jeśli słowo wypowiadane nie jest wolne. Jeśli jest spętane egocentryzmem, kłamstwem, podstępem, może nawet nienawiścią lub pogardą dla innych - dla tych na przykład, którzy różnią się narodowością, religią albo poglądami. Niewielki będzie pożytek z mówienia i pisania, jeśli słowo będzie używane nie po to, aby szukać prawdy, wyrażać prawdę i dzielić się nią, ale tylko po to, by zwyciężać w dyskusji i obronić swoje», mówił Św. Jan Paweł II w Olsztynie 6 czerwca 1991 roku.''